Jump to content

Igo primo bmw e60


Recommended Posts

Salutare,

Am un e60 din 2006 cu interfata multimedia conectata,functioneaza perfect de pe stick usb (filme,video,muzica) dar nu stiu cum as putea sa pun igo primo pe masina, interfata are intrare rgb si alte 2 intrari video dar de pe stick ruleaza doar photo/video/audio. Se poate scrie cumva pe stick igo astfel incat sa o poata rula interfata de pe stick? Stiu ca pot sa vin cu un gps care are rgb out dar as vrea sa vad daca exista posibilitate fara sa mai adaug un alt aparat/gps la interfata. Sau din telefon (iphone 5s) exista varianta sa il cablez ca usb si sa ruleze prin interfata?

Tot chinul asta este pentru ca am nevoie de harta turcia iar pe cd-urile 2014 nu exista turcia...ca sa imi ruleze navigatia originala a masinii. Orice idee este binevenita numai sa reusesc sa bag o harta cu turcia pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa dai si tu mai mmulte detalii daca tot vrei sa fii ajutat? ce interfata multimedia ai? ce fel de navigatie ai pe masina? mare, mica? O varianta ar fii sa instalezi o navigatie aftermarket chinezeasca pe masina .. sau pur si simplu .. dai 400-500 de ron si cumperi un gps aftermarket cu igo pe el sau navigon !
Link to comment
Share on other sites

Poti sa dai si tu mai mmulte detalii daca tot vrei sa fii ajutat? ce interfata multimedia ai? ce fel de navigatie ai pe masina? mare, mica? O varianta ar fii sa instalezi o navigatie aftermarket chinezeasca pe masina .. sau pur si simplu .. dai 400-500 de ron si cumperi un gps aftermarket cu igo pe el sau navigon !

 

Sal, am navigatie pro iar interfata este aftermarket nu cred ca are nume...scrie bmw e60/e90 etc ceva general cred ca este cum ai zis tu o chinezarie interfata. Am si camera spate montata pe ea totul merge ok dar nu stiu cum pot pune harti pe ea. nu mai pot sa citesc ce scrie pe ea ca este bagata pe langa modulul de lumini si trebuie desfacut sa ajung la ea dar e luata de aici de la cineva care vindea asa ceva pe site. Cred ca asta este fin linkul urmator....

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/119588-vind-interfata-video-multimedia-picture-in-picture-dedicata-bmw-e90-e70-e60/

Edited by dusky
Link to comment
Share on other sites

dar cu un iPhone cu cablu video out cu iesiri rca conectate la video in rca la interfata se poate face ceva? adica sa ruleze continutul de pe iPhone gen google maps sau igo.... nu are nimeni o interfata aseamanatoare pe masina? sunt curios ce poti face cu intrarile alea de av din interfata ce se poate conecta la ea sa rulez rute de navigatie.
Link to comment
Share on other sites

Poate ma ajuta cineva cu tipul de mufa care trebuie sa intre in interfata....am atasat 2 poze. Pe ea scrie s-av,banuiesc ca e un tip de s-video dar are 9 gauri pentru pini din care 3 pini se afla deja acolo,nu am gasit un adaptor s-video rca care sa intre acolo, am gasit ceva cu 9 pini dar nu intra deoarece mufa aia are 3 pini in ea deja....nici cu 7 pini nu merge iar cea cu 4 pini ii are dispusi altfel. Poate stie cineva ce mufa pot sa introduc acolo,pare sa fie ceva cu 6 pini dar s-video am gasit doar 4,7 sau 9 pini.

post-14280-0-36085600-1400679450_thumb.jpg

post-14280-0-64748000-1400679461_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.