Jump to content

Vând BMW E60 525d Lci


dumi

Recommended Posts

Cred ca a sosit momentul sa ĂŽmi iau alta maĂâ˘inĂŁ. Nu ma nemulĂâşumeĂâ˘te absolut nimic la ea ĂŽnsĂŁ, eu ma satur repede de maĂâ˘ini Ăâ˘i ma gândesc sa ĂŽmi iau un suv ceva mai mĂŁricel.

MaĂâ˘ina am luat-o ĂŽn vara anului trecut prin iulie Ăâ˘i ĂŽn septembrie am plecat din tara pana ĂŽn martie anul ĂŁsta. Foarte mulĂâşi km nu au fost fĂŁcuĂâşi.

Majoritatea dotĂŁrilor le puteĂâşi vedea din poze.

Km ĂŽn jur de 150000, am 2007, prima ĂŽnregistrare ĂŽn 2008.

Taxa a fost plĂŁtitĂŁ Ăâ˘i nerecuperata. Impozitul este plĂŁtit la zi.

2 seturi de anvelope vara/iarna pe 17, cele de iarna fiind RFT.

post-9867-14011789744005_thumb.jpg

post-9867-14011789975432_thumb.jpg

post-9867-14011790172553_thumb.jpg

post-9867-14011790317567_thumb.jpg

post-9867-14011790470862_thumb.jpg

Pret: 13700 euro

Contact aici, pm, sau la 0761336039.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

O mica rectificare. Am aflat intre timp ca taxa de primĂŁ ĂŽnmatriculare a fost recuperata.

Pretul ul scade la 10000 euro. MaĂâ˘ina de asemenea este mai nou echipata cu volanul standard, nu cel din poza de mai sus.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Nu chiar.. De la 12800 la 10000, scade cu peste 500 euro. Taxa am vazut ca variaza intre 1600-2100 euro, daca ma iau dupa diversele calcule de pe internet.

Fata de multe altele ce se vand la noi cu taxa nerecuperata si preturi peste 12500 euro, masina mi se pare foarte ok ca raport pret-dotari.

Am avut insa si surpriza sa ma vad cu cineva ieri si sa ii spun pretul de 10000 euro iar omul se astepta sa o scad la 8000 avand in vedere taxa recuperata. Nu e graba in vanzarea masinii, pe "da boagea" nu se vinde ;)

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu chiar, ai postat pret de 10800 si apoi in alt post ai specificat ca taxa e recuperata si ai scazut la 10000.

Deci 10000 cu taxa recuperata si fara volanul din poze e mai mult decat 10800.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Când am pus preĂâşul de 10800 era probabilitatea sa fie deja recuperata taxa. Abia ieri mi s-a confirmat de la anaf ca este 100%. ĂËi pana la urmĂŁ nu scrie nicĂŁieri ca nu as avea voie sa cresc preĂâşul.

Mie personal fata de ce am vĂŁzut pe net, este un preĂâş ok.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Initial ai spus ca taxa e nerecuperata, ulterior cand ai postat pretul de 10800 nu ai mai mentionat nimic in legatura cu taxa, deci era logic ca nu s-a recuperat intre timp.

Acum, ca tu stiai 75.3% ca taxa poate sa fie recuperata, nu putea ghici decat Omida.

Daca pretul e mare sau mic iti dai seama dupa ofertele primite.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt niĂâ˘te detalii pe care nu le pot da ĂŽn scris aici ĂŽn topic apropo de taxa recuperatĂŁ. Am aflat ca taxa este recuperata ĂŽnsĂŁ anul când a fost recuperatĂŁ nu are nici o logicĂŁ. Ronin, nu Ăâ˘tiu de ce te agiĂâşi atâta cĂŁ oricum nu ai nici un interes la maĂâ˘ina asta. ĂĹĄie ĂŽntotdeauna Ăâşi-a plĂŁcut sa ĂŽĂâşi creĂâ˘ti nr de posturi..

Detalii mai multe la telefon. Ceea ce trebuie sa reĂâşineĂâşi este ca taxa este recuperata Ăâ˘i ca preĂâşul este de 10000 euro.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nu ma agit, dar nu imi place cand sunt spuse jumatati de adevar.

Pt informatia ta, la MP posturile nu se contorizeaza.

Masina m-ar fi interesat, dupa ce dau v8-ul vreau un e60, dar e prea misterioasa pt gustul meu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nu prea ĂŽnĂâşeleg de unde atâta mister la maĂâ˘inĂŁ asta. Iar apropo de taxĂŁ, eu am primit dovada de la anaf de la fostul proprietar anul trecut ĂŽn iulie 2013 cum ca taxa nu a fost recuperata iar ĂŽn dovada de anu asta reiese ca fostul proprietar Ăâ˘i-ar fi recuperat taxa ĂŽncĂŁ din 2012.. Asta este singurul lucru misterios pe care ĂŽl consider eu. Mister care este elucidat la momentul actual deoarece masina se vinde la preĂâşul care o are o maĂâ˘inĂŁ fĂŁrĂŁ taxa achitata.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ma intereseaza. Prea veche si cu probleme pt gustul meu.

Legat de masina mea, ultimul test de la Bavaria mi-a confirmat faptul ca atat turbina, cutia cat si injectoarele sunt in perfecta stare de functionare. Am avut o persoana interesata care a platit testul ala de la Bavaria in valoare de vreo 600 lei si de acolo am informatiile astea.

Cu prima oferta buna,(cash) primita, masina pleaca de la mine. Taxa de prima inmatriculare pt aceasta masina are valoarea de 2107 Euro (CO2=172g conform talon).

Link to comment
Share on other sites

eu am primit dovada de la anaf de la fostul proprietar anul trecut ĂŽn iulie 2013 cum ca taxa nu a fost recuperata iar ĂŽn dovada de anu asta reiese ca fostul proprietar Ăâ˘i-ar fi recuperat taxa ĂŽncĂŁ din 2012.. Asta este singurul lucru misterios pe care ĂŽl consider eu.

Nu e niciun mister.

In 2012 a deschis procesul cu statul pentru recuperarea taxei. Cand tu ai cumparat masina, banii inca nu erau recuperati de la Finante pentru ca astepta momentul sa vanda masina.

Dupa ce masina s-a vandut, si-a putut recupera taxa linistit, pe el nu l-a mai afectat. Doar pe tine cand vrei s-o revinzi.

Multi au procedat asa.

Cand ai cumparat masina, trebuia sa verifici in portalul Justitiei daca e vreun proces deschis pe numele proprietarului. Daca nu e nici proces pe rol si nici taxa recuperata, esti cat de cat safe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Cosmin, asta am aflat si eu abia ieri vorbind cu un avocat, cum ca doar atunci cand recupereaza persoana efectiv banii de la stat, se va reflecta sau nu intr-o eventuala dovada.

Gata, urmatoarea masina ori noua, ori o iau eu din afara, am gasit preturi ok in Suedia la km putini :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.