Jump to content

vand e90 320d


darius_x

Recommended Posts

M am hotarat sa mi vand masina de care eram foarte mandru, baietii cu asigurarile m am "fortat"...am de 10 ani permis fara evenimente rutiere, azi mi a expirat asigurarea, m am interesat sa mi fac alta si constatat ca e mai mult decat dublu fata de precedenta..

 

 

Este vorba despre un e90, an fabricatie 2005, 195.000km, fara filtru de particule si cu volanta schimbata la 155.000km!

 

Masina a fost inmatriculata in 2011, cumparata fiind de la grup west premium arad(second)...eu fiind al 3 lea proprietar.

 

Are doua defectiune: martor airbag aprins in bord(supply voltage, airbagurile sunt ok) si bujiile sau releu bujii ars(masina merge ok)...erorile astea apar pe tester.

 

Dotari:

 

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S249A Multifunction f steering wheel

S255A Sports leather steering wheel

S2BFA BMW alloy wheel, double spoke 154

S302A Alarm system

S321A Exterior parts in vehicle color

S418A Luggage compartment package

S431A Interior mirror with automatic-dip

S441A Smoker package

S465A Through-loading system

S493A Storage compartment package

S4AEA Armrest front, retractable

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520A Fog lights

S521A Rain sensor

S534A Automatic air conditioning

S540a Cruise control

S563A Light package

S644A Preparation f mobile phone w Bluetooth

S663A Radio BMW Professional

S676A HiFi speaker system

P7RPA Advantage package

P7RSA Package Comfort

S863A Retailer Directory Europe

S877A Delete cross-pattern operation

S886A On-board vehicle literature Dutch

S8SPA Control unit COP

S9AAA Outer skin protection

 

 

La care mai adaugam volan M

 

 

pret: 7350

post-36167-0-66029900-1410038669_thumb.jpg

post-36167-0-36143600-1410038675_thumb.jpg

post-36167-0-12317000-1410038683_thumb.jpg

post-36167-0-58648700-1410038703_thumb.jpg

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

sa treci pe cineva coproprietar, sa vinzi 1/2 din masina, o treci si pe persoana respectiva pe certificat, tu o sa ramai PROPRIETAR, iar el va fi COPROPRIETAR, iar cand faci asigurarea fiind 2 proprietari poti sa alegi pe numele cui vrei sa fie asigurarea.

 

Trebuie sa faci un act de vanzare cumparare , si sa schimbi certificatul, si mers pe la finante sa il ia si pe coproprietar in vedere cu impozitul.

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

am alta masina trecuta pe mama, motor de 2.5 asigurarea e sub 3 milioane, momentan umblu cu ea, mai ales ca vine si iarna....am pus masina la vanzare doar pe forum, nu o dau sa ma scap de ea, daca cumva exista vreun doritor serios, macar stiu ca aici cade pe maini bune!

 

 

cu doua masini nu pot umbla oricum, dar cu siguranta nu cred ca o sa treaca o luna fara sa i fac asigurare iar....nu din cauza ca nu am bani nu i fac acum dar pur si simplu mi se pare aberant sa mi creasca asigurarea peste noapte de la 385 lei la 800lei eu avand permis de 10 ani!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

am desfacut masina sa verific releul bujii si bujiile, releul e bun si 3 bujii, una e arsa...cu ocazia asta am curatat admisia si egr-u, saptamana viitoare trebuie sa i fac asigurare si alt itp...

 

Duc jeep-ul la sf saptamanii viitoare in servis sa i schimbe volanu de pe dreapta pe stanga, asta o sa dureze cam o luna...in perioada asta masina iese de la vanzare!

post-36167-0-86318200-1411189378_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt interesat de masina. Un numar de contact se poate?

 

 

0740462256

 

 

avand in vedere ca ar fi folosita doar ca a 2 a masina, sau de weekend, 2.5 benzina mi ar place, nu e grea trecerea, inafara de sunetul motorului..ai numai avantaje la diesel :thumbsup:

Edited by darius_x
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.