Jump to content

E90 LCI 320d M Paket


luci_r88

Recommended Posts

in principiu sunt de acord cu tine dar eu consider ca nu prea e corect sa judecam alti oameni. daca asta e gandirea omului sa dea ultimul ban pe masina si sa nu ii mai ramana de motorina foarte bine. e alegerea omului si trebuie sa o respectam.

eventual il putem sfatui, ca e90 e o masina scump de intretinut bla bla...dar mai mult de atat nu, daca asa alege el eu consider ca normal e sa respecti alegerea fiecaruia. fiecare cat il duce capul

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

decat sa faci o oferta (oricare ar fi ea!) este o mult mai mare jignire si lipsa de respect sa raspunzi de genul:

E na.. Pur si simplu le ziceam : "nene aici nu e licitatie , masina are un pret din care normal se mai negociaza dar intr-o limita de bun simt" . Daca incepea cu vrajeala ii spuneam sa-si caute alta masina la banii aia si punct. Multi veneau cu placa asta ca "ofer maxim 10mii" si ii rejectam din prima. Ei cautau sa o ia pt revanzare, asta era job-ul lor. :))

  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

unde vezi tu suferinta?

sincer, mie mi se rupe ca ramane el fara bani de motorina sau ca are milioane de euro...

doar ca ma minunez de gandirea unora ca el.si imi exprim parerea aici...ca doar asta e scopul.daca tie ar veni unu cu o oferta de 4000 de euro pe masina, ce ai face, Beriba?eventual sa ii dai si bani de benzina, sa se duca cu masina acasa :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

unde vezi tu suferinta?

sincer, mie mi se rupe ca ramane el fara bani de motorina sau ca are milioane de euro...

doar ca ma minunez de gandirea unora ca el.si imi exprim parerea aici...ca doar asta e scopul.daca tie ar veni unu cu o oferta de 4000 de euro pe masina, ce ai face, Beriba?eventual sa ii dai si bani de benzina, sa se duca cu masina acasa :))

 

Nu vorbeam de tine Alex, departe de mine de a face aluzie la tine :)

Mi s-a parut ca Andrei s-a agitat mai tare decat era normal si a raspuns agresiv.

 

Ca sa iti raspund, evident ca m-as enerva :D

Avand e46 inainte, am fost pus des in situatia: "apoi astea is pe la 2000 euro". Iar eu am iesit in 5600 cu ea. Te enervezi pe lumea proasta, insa aici cred ca nici macar vorba de oferta nu a fost.

Edited by Beriba
Link to comment
Share on other sites

Am inteles...cred ca andrei e deranjat pt ca a tot avut masini la vanzare si sigur "ofertele" au tot curs...

 

Stii...cel mai bun exemplu este un prieten...si-a luat e60lci super dotat, pachet m...si multe alte dotari...stii de cati bani alimenteaza?!?!??!

7 lei uneori...si nu exagerez...el o spune.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

si cu toate acestea, topicul meu, distrus pentru discutiile care nu au legatura cu masina pusa la vanzare :)

 

Exact. E o varza deja aici. Nu era mai simplu sa ii raspunda: Nu multumesc?

 

Pana la urma e o oferta, se vede din ce spune ca nu se asteapta sa i-o accepte, ce tot atata suferinta ...

Corect. De aceea nici nu i-am raspuns si nu am stat sa judec omul cu asa zisa oferta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.