Jump to content

Vand BMW E60 520d Lci


Marius T

Recommended Posts

BMW 520d 177cp Lci, inmatriculat RO

Interior piele crem impecabila

Scaune electrice

Cotiera fata, spate

Suport pahare fata, spate

Asistenta la plecarea din rampa

ABS/ESP/DSC - DTC

Computer bord

Navigatie

Climatronic

Pilot automat cu functie de franare

Senzori ploaie

Senzori lumini

Senzori pneuri

Senzori parcare fata - spate cu afisaj pe ecran

Manuala, 6 trepte

EfficientDynamics, consum mic

5.1 % mixt, 4.3 % afara, 6.5 % oras,

Norma poluare 136g Euro V

Servotronic, asistenta servo optimizata pentru toate gamele de viteze

Lumini de Întâmpinare 

Functie de stingere Întârziata a farurilor 

Proiectoare de ceata 

Indicare forta de frânare, prin ajustarea intensitatii lampilor stop În functie de forta de frânare 

Coloana de directie reglabila mecanic pe ĂŽnaltime si lungime

Comenzi pe volan

Buton Start / Stop 

Mufa AUX-IN 

Mp3

Stopuri cu led

Angel eyes

Follow me home

Folii omologate Rar

Alarma Viper cu senzor de perimetru ,cu garantie

Geamuri electrice x4,

Oglinzi electrice si incalzite

Jante aliaj/16 cu cauciucuri de vara

Jante aliaj/16 cu cauciucuri de iarna

3 chei

Carte service

Unic si primul proprietar in Romania , este adusa personal in 2014 ,km reali.

Euro 5, taxa de inmatriculare platita si nerecuperata, dovada Anaf

Ulei si filtre schimbate de 1000km.

Fiscal pe loc

Tinuta in garaj

Fara accidente

Impecabila exterior interior, masina de familie, de nefumator

Nu are defecte ascunse.

Afisez VIN-ul masinii pentru cei interesati

WBANX31070C092723

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

in primul rand daca e efficientdynamics din cate stiu eu are 163cp nu 177cp ....in al doilea rand nu stiu unde ai ascuns pretul si pozele :frantics:

 

in ultimul rand "km reali" ce inseamna? ca nu se vede nici urma de kilometraj...

Edited by darius_x
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Are 176xxx masina din cate spune el.Are max 120kw masina(POWER REDUCTION) dar cum este romanu' hai sa ne uitam in ograda altuia.Mai este si instructor/taximetrist cu masina tinuta in garaj...

Are puse poze cu niste gume de iarna max 4mm dupa cunostintele mele care de altfel sunt minim permis.Poza cu un consum de 4.7%(multi am avut e60 lci pe forum si stiu cum trebe sa mergi pt a obtine un asa consum(turbo,dpf,injectoare ce zic?!).Hai sa nu facem din kko bici sa si pocneasca...

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Are 176xxx masina din cate spune el.Are max 120kw masina(POWER REDUCTION) dar cum este romanu' hai sa ne uitam in ograda altuia.Mai este si instructor/taximetrist cu masina tinuta in garaj...

Are puse poze cu niste gume de iarna max 4mm dupa cunostintele mele care de altfel sunt minim permis.Poza cu un consum de 4.7%(multi am avut e60 lci pe forum si stiu cum trebe sa mergi pt a obtine un asa consum(turbo,dpf,injectoare ce zic?!).Hai sa nu facem din kko bici sa si pocneasca...

Acesta este anuntul la care se face referire

http://olx.ro/oferta/bmw-520d-lci-2009-ID4Q9qy.html

Masina este folosita doar in weekend . Am un ford fiesta an 2008 pentru scoala de soferi pe care-l folosesc zilnic.

Consumul de 4.7% este real facul pe A2 Constanta- Bucuresti cu a 6-a si maxim permis 130-135km/h

Edited by Marius T
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acesta este anuntul la care se face referire

http://olx.ro/oferta/bmw-520d-lci-2009-ID4Q9qy.html

Masina este folosita doar in weekend . Am un ford fiesta an 2008 pentru scoala de soferi pe care-l folosesc zilnic.

Consumul de 4.7% este real facul pe A2 Constanta- Bucuresti cu a 6-a si maxim permis 130-135km/h

 

Consumul ala e aberant. Consumul mixt la tine e undeva intre 7-8%. Si asta cu indulgenta. Nu veni sa vinzi masina cu texte dinastea, pe un forum de specialitate. Ca nu tine. Eventual incearca pe un forum gen mamici.ro sau ceva de genul.

Edited by Radu I
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Doamne cata rautate!

Aveti dreptate consumul este cat ziceti voi la stilul vostru de condus eu afara mai mult de 5% nu scot cu masina.Pe testate si la pariu

In oras nu pot spune intrucat merg mai mult in afara. Dar mixt mai mult de 6.5 nu am avut pe Bc. Si va rog fara comentarii inutile. V am spus aveti dreptate la masinile voastre. Hai sa fim politicosi!

Edited by Marius T
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai pt unii consum mixt = frecat zilnic masina in Bucuresti cu 8km/h si in weekend mers la munte bara la bara :))

 

Am aproape acelsi motor ca si el. Masina mea este mai usoara decat a lui. Eu fac drumuri in afara orasului zilnic. Deci da, am un consum mixt. Care este aprox. 8%. Cum poate el sa aiba 5%, cu o masina mai grea decat a mea? Vorba colegului de mai sus, vai de ea turbina si filtru de particule.

  • Like 1
  • Downvote 12
Link to comment
Share on other sites

Am aproape acelsi motor ca si el. Masina mea este mai usoara decat a lui. Eu fac drumuri in afara orasului zilnic. Deci da, am un consum mixt. Care este aprox. 8%. Cum poate el sa aiba 5%, cu o masina mai grea decat a mea? Vorba colegului de mai sus, vai de ea turbina si filtru de particule.

Va rog sa nu mai imi rastalmaciti cuvintele sau macar sa cititi cu atentie.

AM SPUS 5% CONSUM IN AFARA SI 6.5% MIXT.Nu stiu de unde ai dedus tu ca imi consuma 5% mixt?!?

Pe 10 urmeaza sa fac un drum Constanta-Bucuresti si va pot demonstra ca mai mult de 4.7% nu o sa am si mers legal 130-135km/h .

Nu inteleg de ce atata rautate daca aceasta masina, la stilul meu de condus, atat consuma.

Si poate ne spui si ce inseamna "aproape acelasi motor"?!

Si poate ar fi bine sa te mai uiti pe aici pe forum sa vezi ce si cum.....

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99143-economicitate-la-bmw-seria-5-520d-e60-177cp/

In topicul de mai sus imi permit sa-l citez pe C_o_s_m_i_n, un membru vechi

Citez " Eu nu incetez sa ma intreb: cu ce merg motoarele astea???

 

Un drum Zalau - Cluj si retur, total 250 km, din care 30 de km prin Cluj. Cine cunoaste traseul, stie ca sunt si dealuri destule de urcat pana la Cluj.

Nu mi-am dat seama sa fac o poza la computerul de pe idrive, dar datele stau cam asa:

- total 244.7km, media 51.7km/h, consum... 4.6l/100 km. :blink:"

Edited by Marius T
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va rog sa nu mai imi rastalmaciti cuvintele sau macar sa cititi cu atentie.

AM SPUS 5% CONSUM IN AFARA SI 6.5% MIXT.Nu stiu de unde ai dedus tu ca imi consuma 5% mixt?!?

Pe 10 urmeaza sa fac un drum Constanta-Bucuresti si va pot demonstra ca mai mult de 4.7% nu o sa am si mers legal 130-135km/h .

Nu inteleg de ce atata rautate daca aceasta masina, la stilul meu de condus, atat consuma.

Si poate ne spui si ce inseamna "aproape acelasi motor"?!

Si poate ar fi bine sa te mai uiti pe aici pe forum sa vezi ce si cum.....

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99143-economicitate-la-bmw-seria-5-520d-e60-177cp/

In topicul de mai sus imi permit sa-l citez pe C_o_s_m_i_n, un membru vechi

Citez " Eu nu incetez sa ma intreb: cu ce merg motoarele astea???

 

Un drum Zalau - Cluj si retur, total 250 km, din care 30 de km prin Cluj. Cine cunoaste traseul, stie ca sunt si dealuri destule de urcat pana la Cluj.

Nu mi-am dat seama sa fac o poza la computerul de pe idrive, dar datele stau cam asa:

- total 244.7km, media 51.7km/h, consum... 4.6l/100 km. :blink:"

Eu am uitat sa mentionez ca masina mea nu cara nimic in afara de sofer si eventual un pasager.

Poate si de-aici consumul mic. Mersul e unul normal. Nici batranesc, dar nici prea sportiv.

Apoi... asa cum spune si Bala, sunt printre cei care si-au luat masina pentru confort, dotari, feeling, aspect si multe altele. Mai putin pentru liniute si mers sportiv. Pentru aceasta ultima pretentie am alta masina la dispozitie." Am incheiat citatul

post-66938-0-50431300-1446805062_thumb.jpg

post-66938-0-96920300-1446805078_thumb.jpg

post-66938-0-55799200-1446805089_thumb.jpg

post-66938-0-24817600-1446805142_thumb.jpg

post-66938-0-47480700-1446805156_thumb.jpg

Edited by Marius T
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

EfficientDynamics, consum mic

5.1 % mixt, 4.3 % afara, 6.5 % oras,

 

 

 

Va rog sa nu mai imi rastalmaciti cuvintele sau macar sa cititi cu atentie.

AM SPUS 5% CONSUM IN AFARA SI 6.5% MIXT.Nu stiu de unde ai dedus tu ca imi consuma 5% mixt?!?

 

 

 

 

Iti dau mura in gura, si tu tot faci pe desteptul. Am incheiat citatul.

Edited by Radu I
  • Downvote 12
Link to comment
Share on other sites

Iti dau mura in gura, si tu tot faci pe desteptul. Am incheiat citatul

Ok gata hai sa terminam...

Alea sunt consumurile date de producator.Eu am spus ca in afara imi ia pana in 5% mai exact 4.7%(ca daca era asa ziceam 4.3 cat dau ei) cum am pus foto.

Mixt undeva la 6.5%. Iar in oras presupun ca maxim 8% , nu am mers doar in oras

Edited by Marius T
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aici sariti cu gura pe bietul om, iar pe topicul cu consumuri sunt oameni cu 530d carora le consuma 5 extraurban la 140h :))) cine sa mai inteleaga..

Dar oricum, mi se pare irelevant ca se discuta de consum pe un topic de vanzare. Chiar si daca omul putea sa exagereze putin, e irelevant in fond.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Aici sariti cu gura pe bietul om, iar pe topicul cu consumuri sunt oameni cu 530d carora le consuma 5 extraurban la 140h :))) cine sa mai inteleaga..

Dar oricum, mi se pare irelevant ca se discuta de consum pe un topic de vanzare. Chiar si daca omul putea sa exagereze putin, e irelevant in fond.

Cumnatul meu are 530d xD automat din 2006 si are un consum de 7% extraurban dar nu menajeaza deloc masina

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.