Jump to content

BMW 520D F10 MAI 2011


akon

Recommended Posts

Sunt 7 masini cu caracteristici asemanatoare pana in 17k+nu sunt inmatriculate+nu cred ca sunt chiar toate in cea mai buna stare tehnica.Nu ma grabesc cu ea,deaceea nici nu e prezenta pe autovit,olx & co.

 

Update:179***km.in continuare merge perfect.

  • Downvote 14
Link to comment
Share on other sites

Asta este ultima intrare la reprezentanta bmw de unde a fost cumparata noua si servisata.Curios este ca revizia asta nu apare in cartea service, cea de la 132***km in 09.2014 este ultima.

Poate descifreaza careva ce scrie pe acolo.

post-7908-0-69273200-1456217371_thumb.png

Edited by akon
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ca o scurta precizare saptamana viitoare va primi un nou schimb de ulei ,vreau sa fiu sigur ca e curat la interior motorul intrucat intervalul de service pe care l a avut afara nu e tocmai ok dpmdv.

 

Oh, the irony :D deci acum brusc nu mai e buna recomandarea producatorului nr 1 mondial de motoare diesel 2.0L - sa schimbi uleiul dupa 2 ani si cacalau de km?

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/82589-masini-puse-la-vanzare-in-romania/page__view__findpost__p__2326665

 

Nu tin partea nimanui dar aud uneori numai bazaconii..

Daca schimbi uleiul de 2 ori in 3 ani e oare intocmai gresit?BMW recomanda de 2 ori in 4 ani!

Daca o tii putin inseamna ca o vinzi sa nu se strice?Sau te apuci sa schimbi piese care nu sunt defecte?

ma gandesc ca toti dupa ce va luati masina sh ii puneti motor nou,schimbati toata articulatia,puneti interior nou etc.Ce bazaconii sunt astea?

  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am schimbat uleiul marti,5w30 Castrol EDGE professional bmw ll-04,ii 69lei la emag,eu l-am luat la 55lei/l,surprinzator.Masina chiar merge ceas,daca nu imi iese pretul cerut nu o dau!S-a verificat absolut tot la masina,suspensii,scurgeri etc.Daca nu se da, ramane la mine,nu-mi displace sa merg cu o masina perfecta dpdv tehnic-optic.

Parerea mea si a mecanicului este NU mai bagati bmw twin 5w30!

Masina are acum ~181***

Edited by akon
  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

1457139052[/url]' post='2332973']

Am schimbat uleiul marti,5w30 Castrol EDGE professional bmw ll-04,ii 69lei la emag,eu l-am luat la 55lei/l,surprinzator.Masina chiar merge ceas,daca nu imi iese pretul cerut nu o dau!S-a verificat absolut tot la masina,suspensii,scurgeri etc.Daca nu se da, ramane la mine,nu-mi displace sa merg cu o masina perfecta dpdv tehnic-optic.

Parerea mea si a mecanicului este NU mai bagati bmw twin 5w30!

Masina are acum ~181***

 

de ce sa nu mai bagati twin 5w 30 daca e uleiul shell original folosit peste tot de Bmw? care mecanic recomanda asa ceva? are studii ceva? asta suna ca ineptia aia " a zis mecanicul sa bag ulei mai gros ca are motorul peste 200 mii km ". Frumoasa masina, bafta la vanzare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu mi a placut cum se prezenta dupa doar 5k km.Referitor la uleiul bmw mi a zis ca a observat la mai multe masini starea proasta a uleiului la schimb spre deosebire de castrol.Acum eu ce sa zic...

Castrol 55lei,bmw twin 48lei asa informativ.

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nu mi a placut cum se prezenta dupa doar 5k km.Referitor la uleiul bmw mi a zis ca a observat la mai multe masini starea proasta a uleiului la schimb spre deosebire de castrol.Acum eu ce sa zic...

Castrol 55lei,bmw twin 48lei asa informativ.

 

Pe timp de iarna uleiul se degradeaza mai tare din cauza drumurilor scurte, deci a condensului.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.