Jump to content

Retrofit triple LED e46


bmw3er

Recommended Posts

Intentionez sa cumpar un set triple led pentru al meu e46 FL sedan

deci cum se face mai exact acest retrofit? se schimba pur si simplu triplele intre ele?

conteaza ce triple sa iau? se face codare sau ceva de gen? ma gandeam sa le iau de pe ebay. sau daca are cineva de vanzare

modelul dorit este cel de pe FL coupe, cu semnale smoked.

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa iei stopuri LED pentru SEDAN.

Evident ca sunt diferite, nu se potrivesc cele de COUPE, care de altfel difera si fata de alea de CABRIO.

 

Personal nu iti recomand ptr ca am vazut destule care dupa un timp destul de scurt, 6 luni - 1 an s-au ars din leduri.

La e46 facelift stopurile stock cu semnal alb sunt tot ce trebuie.

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa iei stopuri LED pentru SEDAN.

Evident ca sunt diferite, nu se potrivesc cele de COUPE, care de altfel difera si fata de alea de CABRIO.

 

Personal nu iti recomand ptr ca am vazut destule care dupa un timp destul de scurt, 6 luni - 1 an s-au ars din leduri.

La e46 facelift stopurile stock cu semnal alb sunt tot ce trebuie.

 

si mie imi plac cele stock de pe facelift, doar ca nu prea se potrivesc cu masina mea

unele cu led o sa dea perfect.

 

va multumesc mult pentru sfaturi, o sa le iau de pe ebay daca nu gasesc la nimeni in tara

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Daca ai nfl nu o sa stea aprins. La Fl e normal sa stea aprins

 

masina e FL, ce pot sa fac in cazul acesta?

asi anula ceata ( chiar daca va suna aiurea,) oricum masina e doar pentru plimbari pe timp favorabil.

in cazul acesta o sa apara eroare in bord nu?

Edited by bmw3er
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

daca ai FL nu ai cum sa faci decat cu ceva modificari, sa tragi nits fire, habar nu am sau sa scoti becurile :))

dar alea nu sunt farurile de ceata. asa se aprinde la FL se aprind s cele de pe portbagaj si cand pui ceata se aprinde si mai tare.

 

acum ce stopuri ai?! nu iti stau tot asa aprinse? ca asa e normal sa stea

Link to comment
Share on other sites

acum am stopuri normale de facelift, si asa este si alea de pe portbagaj stau aprinse...

o sa vad ce pot sa fac atunci cand le montez pe cele noi, daca nu-mi da eroare o sa scot becurile... mersi mult de sfaturi!

 

mi-a dat cineva minus mai sus, ca am spus sa scot becurile, o sa le scot daca e nevoie, pt mine masina asta e ca o "jucarie" doar ma "joc" cu ea cand am chef, si nu ma joc pe ceata sau pe ploaie, dupa cum se vede in semnatura am alta masina, care trebuie sa fie ceata la locul ei,

la bmw chiar nu o sa-mi foloseasca la nimic niciodata.

voi cand aveti masini de joaca, drifturi, liniute... nu aveti nici faruri, alti nu au nici bare in fata asa ca nu ma judecati.

Edited by bmw3er
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

am montat triplele led pe masina,

la triplele din stanga, exista un cablu in plus cred ca este de masa, este maro

nu am unde sa-l pun, fara el conectat nu se aprind triplele... pe partea dreapta se conecteaza doar mufa originala si triplele functioneaza

 

stie cineva ce tre sa fac cu acel cablu in plus?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

am reusit sa le montez, firul respectiv trebuia sa vina bagat in mufa (nu stiu de ce era scos si pus separat)

l-am bagat in mufa si totul e ok...

 

are cineva idee cum anulez pozitia de pe portbagaj? chiar daca raman fara lumini ceata, numai sa nu-mi apara eroare in bord (daca nu aparea scoteam becurile)

 

va rog un sfat!

Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.