Jump to content

Vand BMW 320D E90


razvan_nub

Recommended Posts

M-am hotarat sa fac un upgrade asa ca masina actuala intra la vanzare:

BMW 320D - E90 - 163CP - 2006 - 125.000 km.

Masina a fost cumparata de noua de la Bavaria si este pe firma, A fost condusa de o singura persoana.

Intretinerea a fost facuta la Bavaria si la Bimmer Service. Kilometrii sunt reali si verificabili.

ITP valabil pana in 09.2016.

Taxa este platita si nerecuperata.

Masina prezinta semne de uzura inerente (zgarieturi, vopseaua de pe oglinfa soferului exfoliata de la o spalare agresiva). Din punct de vedere tehnic este in stare foarte buna.

Nu a fost implicata in niciun accident.

Masina este echipata cu jante de tabla cu cauciucuri de iarna runflat. In pret intra si jentile de aliaj originale cu cauciucuri de vara runflat.

De asemenea, este echipata cu radio cd cu bluetooth Kenwood. Radio cd-ul original va fi predat odata cu masina.

Culoare: Argintiu

VIN: WBAVC31030VC61266

Dotari: ABS, Aer conditionat, Airbag-uri frontale, Airbag-uri laterale fata, Alarma, Bluetooth, CD, Computer de bord, DTC, Servodirectie, Faruri Xenon, Geamuri fata electrice, Geamuri spate electrice, Imobilizator electronic, Inchidere centralizata, Jante din aliaj usor, Oglinzi retrovizoare ajustabile electric, Oglinzi retrovizoare incalzite, Radio, Scaune fata incalzite

Norma de poluare: Euro 4

Pret: 6950 EUR negociabil

Contact prin email la razvanndud@yahoo.com sau tel 0728900100 (intre 09-17).

Nu pot sa pun mai multe poze asa ca, daca va intereseaza, vi le pot trimite prin email.

Multumesc.

post-54610-0-17307800-1455777967_thumb.jpg

post-54610-0-76926500-1455777967_thumb.jpg

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stai ca aici din start n-ai km reali, e o mașina lovitĂŁ rĂŁsturnatĂŁ sau a fost dat innapoi km,,, oamenii nu mai așteaptĂŁ sa ĂŽntrebe când a fost fĂŁcut ultimul service in rețeaua Bavaria poate se pupa cât de cât cu service-ul de la Bimmer service,,, poti sa ai tu cea mai curatĂŁ mașina si la km si la caroserie ca trebuie sa aibĂŁ ceva,,,nu ne simțim bine dacĂŁ nu-i gĂŁsim defecte
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

125.000 km..puteai sa-i dai inapoi cat sa nu bata la ochi prea mult..sorcerer.png

 

 

Citeste cu atentie " Masina a fost cumparata de noua de la Bavaria si este pe firma, A fost condusa de o singura persoana.

Intretinerea a fost facuta la Bavaria si la Bimmer Service. Kilometrii sunt reali si verificabili."

 

 

1 Masina fiind cumparata de noua e clar ca toate reviziile (garantia)a fost facut la Bavaria

2 Iei istoricul de la BMW apoi verifici intrarile la Bimmer

3 Toate service-urile care se respecta au "fisa" de reparatii pt masinile care intra la ei in service .Asa cum verifici in reteaua BMW istoricul asa poti verifica si la acel service istoricul masinii

4 Masina fiind pe firma ,100% are si facturi pt TOATE intrarile in service

Link to comment
Share on other sites

Stimate domnule Herr22,

Cred ca modificarea kilometrajului unei masini poate fi usurinta incadrata ca fapta penala (fara a mai discuta de latura profund imorala):

Noul Cod Penal –ĂnÂşelĂŁciunea- Art. 244

(1) Inducerea ĂŽn eroare a unei persoane prin prezentarea ca adevĂŁratĂŁ a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasĂŁ a unei fapte adevĂŁrate, ĂŽn scopul de a obĂžine pentru sine sau pentru altul un folos patrimonial injust Âşi dacĂŁ s-a pricinuit o pagubĂŁ, se pedepseÂşte cu ĂŽnchisoarea de la 6 luni la 3 ani.

As avea o singura intrebare: daca dvs ati dori sa va vindeti masina si in topicul aferent ati "beneficia" de prezumptia de vinovatie inca din primele postari (s-ar insinua ca sunteti infractor) oare ce replica ati da? Nu cred ca ar fi unul placut..

Nu doresc insa sa intru in polemici asa ca va doresc o seara buna.

PS. Din cate stiu Bimmer Service este un service auto care functioneaza legal, autorizat de RAR. Operatiunile efectuate de ei la masina au fost facturate si au beneficiat de garantia legala. Eu nu am avut motive sa ma plang de serviciile lor asa ca nu vad de ce as fi platit dublu, poate, operatiuni de intretinere simple la masina iesita demult din garantie. Btw, am schimbat turbina la Bavaria, in 2014 (daca nu ma insel). Masina avea cam 100.000, si am platit 8400 de RON. Se poate verifica la Bavaria...

Link to comment
Share on other sites

pentru lavi si toti altii care ganditi asa cu km : voi oare tot nu va dati seama ca ghidandu-va dupa kilometraj puteti avea surprinza ca o masina de 100k poate fi birjarita in ultimul hal ? eu spre de ex nu m-am uitat niciodata la km cand am cumparat masinile personale ,bine nici sa fie 300 mii dar trebuie sa depasiti pragul asta psihologic. Am vazut masini de 350 mii km care aratau la interior impecabil si mergeau ceas, si am vazut si masini de 150 km care inainte de cosmetizarea in vederea vanzarii aratau jalnic ..ca un cotetz pe roti ,cu noroi pana si pe bord ! amici cu masini luate pe firma luate de noi care nici nu stiau ce e ala rodaj ca le dadeau de le sareau pistoanele ... dar voua va place sa traiti in lumea voastra cu km putini si daca se poate si aia dati inapoi :) nu mai zapaciti de cap vanzatorii ca asta nu mai este un criteriu in ziua de azi decat in cazutl in care o iei veche de un an si vrei sa stii exact km...si in ro masinile cu km reali se dau la prieteni sau in2 3 zile pe site-urile de profil ! de exemplu asta asa ca o nota aparte masina lui cabral care s-a dat a doua zi ...bine el e vedeta . Stiu ca sunteti multi pe forum care ingrijiti masina poate ca mine sau mai bine si aveti km reali la masina dar nu despre asta e vb . Edited by Bigmoon
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

pentru lavi si toti altii care ganditi asa cu km : voi oare tot nu va dati seama ca ghidandu-va dupa kilometraj puteti avea surprinza ca o masina de 100k poate fi birjarita in ultimul hal ? eu spre de ex nu m-am uitat niciodata la km cand am cumparat masinile personale ,bine nici sa fie 300 mii dar trebuie sa depasiti pragul asta psihologic. Am vazut masini de 350 mii km care aratau la interior impecabil si mergeau ceas, si am vazut si masini de 150 km care inainte de cosmetizarea in vederea vanzarii aratau jalnic ..ca un cotetz pe roti ,cu noroi pana si pe bord ! amici cu masini luate pe firma luate de noi care nici nu stiau ce e ala rodaj ca le dadeau de le sareau pistoanele ... dar voua va place sa traiti in lumea voastra cu km putini si daca se poate si aia dati inapoi :) nu mai zapaciti de cap vanzatorii ca asta nu mai este un criteriu in ziua de azi decat in cazutl in care o iei veche de un an si vrei sa stii exact km...si in ro masinile cu km reali se dau la prieteni sau in2 3 zile pe site-urile de profil ! de exemplu asta asa ca o nota aparte masina lui cabral care s-a dat a doua zi ...bine el e vedeta . Stiu ca sunteti multi pe forum care ingrijiti masina poate ca mine sau mai bine si aveti km reali la masina dar nu despre asta e vb .

 

 

eu nu cred ca masina are 125k km. nu te supara , masina de 11 ani pe firma sa faca 800 km pe luna este ceva SF. masina de firma bmw clar a fost masina de director. inseamna ca a stat doar in birou . spune mi te rog cand a avut ultima intrare la filaret si la cati km...ms

 

Stimate domnule Herr22,

Cred ca modificarea kilometrajului unei masini poate fi usurinta incadrata ca fapta penala (fara a mai discuta de latura profund imorala):

Noul Cod Penal –Înşelăciunea- Art. 244

(1) Inducerea în eroare a unei persoane prin prezentarea ca adevărată a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasă a unei fapte adevărate, în scopul de a obţine pentru sine sau pentru altul un folos patrimonial injust şi dacă s-a pricinuit o pagubă, se pedepseşte cu închisoarea de la 6 luni la 3 ani.

As avea o singura intrebare: daca dvs ati dori sa va vindeti masina si in topicul aferent ati "beneficia" de prezumptia de vinovatie inca din primele postari (s-ar insinua ca sunteti infractor) oare ce replica ati da? Nu cred ca ar fi unul placut..

Nu doresc insa sa intru in polemici asa ca va doresc o seara buna.

PS. Din cate stiu Bimmer Service este un service auto care functioneaza legal, autorizat de RAR. Operatiunile efectuate de ei la masina au fost facturate si au beneficiat de garantia legala. Eu nu am avut motive sa ma plang de serviciile lor asa ca nu vad de ce as fi platit dublu, poate, operatiuni de intretinere simple la masina iesita demult din garantie. Btw, am schimbat turbina la Bavaria, in 2014 (daca nu ma insel). Masina avea cam 100.000, si am platit 8400 de RON. Se poate verifica la Bavaria...

 

 

masina mea a plecat din olanda cu 200k. intre timp a ajuns in rom cu 150k km. m am dus la bmw, am reparat racordul flexibil , ghici cati km are in baza date bmw ? 150k km. daca faceai totul la filaret nu aveam nimic de zis.

Edited by lavi4175
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Este de inteles scepticismul.

Insa, va trimit atasat (pe cat se poate) scanuri dupa facturi.

Cu stima.

 

 

vezi ca te au inselat la ulei . ti au vandut 7 l , tu ai nevoie de 5,2 l :)) si au tras un litru cinstit :) verificati si voi factura scrie 7 L .

Edited by lavi4175
  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Na, poate si-a luat un litru in plus sa completeze pana la urmatoarea revizie. Lavi, daca masina e luata pe firma nu inseamna ca a dat masina la vreun angajat al firmei, director sau agent comerical. Omu` are firma sau bunica-sa sau tata-su si si-a luat-o ca masina personala, dar pe firma, pentru a putea face leasing, deducere de tva...Auzi la el, km SF. Iarasi vechea poveste :))
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na, poate si-a luat un litru in plus sa completeze pana la urmatoarea revizie. Lavi, daca masina e luata pe firma nu inseamna ca a dat masina la vreun angajat al firmei, director sau agent comerical. Omu` are firma sau bunica-sa sau tata-su si si-a luat-o ca masina personala, dar pe firma, pentru a putea face leasing, deducere de tva...Auzi la el, km SF. Iarasi vechea poveste :))

 

 

astea s povesti ... si daca era personala tot nu avea km astia. eu fac cu bicicleta mai mult de 800 km pe luna. in masina intra 5.2 l , ii raman 0.8 l . ii mananca ulei inseamna , daca a luat 1 l in plus. cel mai bine , ne spune vanzatorul masinii

Edited by lavi4175
  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Prostu' moare de grija altuia, stiti vorba aia?

Aduceti dovezi daca spuneti ca nu are km aia, nu mai dati din gura, ca poate nu toate masinile sunt ca alea la care va uitati voi pe Autovit.

Edited by LYM
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

lavi4175 ,tu citi km faci cu masina pe an ? Sti care este media de km facuti in RO ?

 

Omul spune ca a cumparat masina de noua din RO si ca este singurul proprietar .A spus clar ca pune la dispozitie toate facturile pentru masina.Chiar nu inteleg atitudinea de "gica contra"

 

 

Masina pe care ai cumparat-o tu,citi km a avut ?(in Germania !!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Prostu' moare de grija altuia, stiti vorba aia?

Aduceti dovezi daca spuneti ca nu are km aia, nu mai dati din gura, ca poate nu toate masinile sunt ca alea la care va uitati voi, Autovit - sortare dupa cel mai ieftin.

 

 

:) sa aduca el dovezi ca aia sunt km . stii vb : spune mi unde ti faci revizia sa ti spun ce masina ai :) (bimmer) . ok poate am fost rautacios ,imi cer scuze .

  • Like 1
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

:) sa aduca el dovezi ca aia sunt km . stii vb : spune mi unde ti faci revizia sa ti spun ce masina ai :) (bimmer) . ok poate am fost rautacios ,imi cer scuze .

 

 

Repet,TU STI SA CITESTI ?????? Sau citesti pe sarite si pierzi esentialul ??? Scrie negru pe alb .Revizile si reparatile facute la BMW Bavaria si la Bimmer. A spus ca pune la dispozitie facturile cu ce s-a facut la masina

 

Vrei sa cumperi masina ,suna-l ,roaga-l sa iti puna la dispozitie facturile si gata cu suspiciunea

 

Deja o lungesti cu atitudinea asta de Gica Contra

 

P.S "spune mi unde ti faci revizia sa ti spun ce masina ai" ???? Bravo ma,deci astia care nu-si fac revizia la BMW au masini proaste? Esti patetic

Edited by Scuba Diver
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

lavi4175 ,tu citi km faci cu masina pe an ? Sti care este media de km facuti in RO ?

 

Omul spune ca a cumparat masina de noua din RO si ca este singurul proprietar .A spus clar ca pune la dispozitie toate facturile pentru masina.Chiar nu inteleg atitudinea de "gica contra"

 

 

Masina pe care ai cumparat-o tu,citi km a avut ?(in Germania !!!!!)

 

 

O masina cu km putini costa ! Un om care are firma ( firma o are din 2006 minim deci ii merge ) nu se duce sa faca schimburi la bimmer ( economisesti cateva milioane ) . El a facut probabil revizia la an ( daca km sunt reali ) . Adica tanar prosper cu firma se calicea la cateva milioane pe an . Eee uite ca nu cred asta . Eu de cand am bmw imi fac reviziile la filaret si la bmw ploiesti ( 450 ron ulei si filtru ulei - exact 450 ron reprezentanta bmw ) astfel orice masina am vandut am vandut o cu istoric bmw . Ultima masina luata are 40k km dati napoi. Cum am luat masina am fost la bmw sa fac schimb si reparatii. Cand o s o vand ,o sa o vand cu istoric bmw .

 

Pt mers zi de zi am un smart diesel iar cu bmw merg la sf de sapt . Fac 100k km pe an cu smartul (livrez cu el) si cu bmw fac 20k km. Deci o scot cand si cand si tot fac minim 15k km.

 

Si eu fac revizia la un an . De ce m as duce la bimmer ? Pt o mica diferenta de bani? Cui nu i place sa si faca revizia doar la bmw ? Eu cand o s o vand am sa scriu mare facturi doar la bmw .

 

Scuze vanzatorului ! Sa stearga postul sa puna iar anuntul si nu mai scriu nimic !

 

Repet,TU STI SA CITESTI ?????? Sau citesti pe sarite si pierzi esentialul ??? Scrie negru pe alb .Revizile si reparatile facute la BMW Bavaria si la Bimmer. A spus ca pune la dispozitie facturile cu ce s-a facut la masina

 

Vrei sa cumperi masina ,suna-l ,roaga-l sa iti puna la dispozitie facturile si gata cu suspiciunea

 

Deja o lungesti cu atitudinea asta de Gica Contra

 

P.S "spune mi unde ti faci revizia sa ti spun ce masina ai" ???? Bravo ma,deci astia care nu-si fac revizia la BMW au masini proaste? Esti patetic

 

 

Nu , aia care si fac reviziile la bimmer au masini proaste. Doar ce i au bagat. 1 l pe gat

  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Am istoric la Bavaria cat a fost in garantie pana la 180.000, dupa garantie am facut service-ul la DACIA, varul meu este dealer Dacia ... acum am peste 220.000 ... ce sa inteleg ca e o targa de masina?

Apropo ... vezi ca mai trebuie sa schimbi si alte filtre ... daca tot suntem pusi pe fapte.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.