Jump to content

F1 GP of Turcia


neamih

Recommended Posts

  • 3 months later...

wow... daca as fi citit mai din timp acest poast... cu siguranta ca te-as fi insotit...

las' ca-mi iau revansa in octombrie pe 22-23 la cursele de motogp care se vor tine tot la Istanbul :blink: ... se mai baga cineva?

 

ps. te asteptam cu detalii si sfaturi pentru cum ar trebui sa ne pregatim pe viitor

Link to comment
Share on other sites

hmm, am fost putin cam ocupat de cand am venit. am sa postez niste poze de la circuit, am si film pe DVD.

 

nu stiu ce sfaturi sa va dau. eu am mers cu autocarul. pot sa va spun ca drumul in RO pana la granita este in lucru, sunt si portiuni cu 2 benzi pe sens dar putine. drumul in BG e 80% ca in palma. mai sunt portinuni la intrare in BG si la iesire din BG putin mai nasoale dar e ok. drumul in TR e nuami autostrada deci e perfect.

 

despre F1 GP ce sa va spun... eu am avut loc in prima curba, am pierdut startul :blink: si nu cred ca as mai da odata banii pe acel bilet. partea fun este ca stai acolo cu fanii care vin din toata lumea (aprox) zgomotul este infernal. sunt amplasate niste ecrane ca sa poti vedea si restul cursei, destul de mic, ma uitam la el prin camera de luat vederi ca sa pot intelege ceva. se comenteaza in lb. engelza cursa, dar nu prea auzi cand trec masinile. la finalul cursei am putut intra pe pista, am facut poze la Pole Position. in afara pistei sunt amplasate standuri ale echipelor unde poti face poze cu monoposturile (bineinteles unele folosite)

 

nu stiu daca ati uazit dar Turcii au investit 150MIL USD in acest proiect, era preconizata o investitie de 80MIL USD dar cu actiunea din 19-20-21 au scos 90MIL USD. au construit autostrazi special pt acest circuit (care erau aglomerate oricum, din cauza asta am si pierdut startul) trebuia sa fi plecat ami devreme.

 

inca o chestie, e bine daca va duceti la o cursa sa aveti doape de urechi (de obicei se dau cu biletele, dar prietenii mei le-au pierdut). caldura era destul de mare si autoritatile imparteau apa gratuit.

 

pretul benzinei in TR este de 2USD/L si in general viata la ei e mai scumpa ca la noi, dupa cum ati vazut si in postul cu pretul unui M5 in Turcia

 

scuze pt. calitatea pozelor dar nu sunt un PRO si nici camera nu e PRO

 

aaa... si inca ceva, cand am inceput sa fac eu poze mai era un singur BMW in cursa, si ala a iesit ca nu am mai prins a doua poza cu el.... :)

 

uhh. ma stat ceva pana le-am pus dar sper ca merita... :)

Edited by neamih
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.