Jump to content

Detailing auto Arad/Timisoara


Recommended Posts

Buna ziua,

 

Cu ocazia venirii anotimpului calduros doresc sa reimprospatez lookul masinii si sunt destul de nelamurit in privinta locului in care ar trebui sa merg.

Imi puteti recomanda pe cineva in Timisoara sau Arad care se ocupa cu detailing exterior si o face cum trebuie?

Edited by Jayson
Link to comment
Share on other sites

Chiar pe pagina aia ma uitam inainte sa postez. Bugetul meu ar fi undeva la 100-150 de euro. Masina mea este din 2005 si chiar arata bine culoarea avand in vedere ca are 10 ani si ceva dar se poate si mai bine. Nu cred ca s-a mai facut polish pana acum si de aceea ma gandeam ca nu ar strica unul, asta in cazul in care este nevoie.
Link to comment
Share on other sites

Un detailing serios dureaza 3-4 zile.

 

Nu toate masinile au nevoie de un detailing "serios"

 

Eu prin serios inteleg wet sanding si atunci dureaza 3-4 zile

 

Ce a recomandat Acero este mai mult decat suficient daca aplici si o protectie buna mai ales ca a spus ca arata bine vopseaua pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Nu toate masinile au nevoie de un detailing "serios"

 

Eu prin serios inteleg wet sanding si atunci dureaza 3-4 zile

 

Ce a recomandat Acero este mai mult decat suficient daca aplici si o protectie buna mai ales ca a spus ca arata bine vopseaua pe masina.

 

Nu prea stiu care e diferenta intre un detailing serios si unul neserios, sincer sa fiu. Nu am mai facut asta pana acum si nu stiu de ce ar fi nevoie pentru masina mea. Prima data cand am vazut rezultatele unui polish a fost acum un an sau doi in spatele unui bloc. Un samsar polisha masinile, pregatindu-le de vanzare si mie, cu ochiul meu de necunoscator rezultatele mi se parea uimitoare si de acolo am ramas fixat pe idee. Din ce am citit de la un simplu polish facut prost se poate ajunge la revopsirea masinii si de aceea am zis sa va cer parerea in legatura cu acest detailing.

 

Atasez niste poze si poate imi puteti spune voi de ce ar fi nevoie pentru a mai impospata putin culoarea masinii. Am ales niste poze in care sa se vada cat de cat luciul. Stiu ca nu se vede mare lucru din poze dar cine stie, orice sfat e bine venit!

 

post-74875-0-86498200-1462299981_thumb.jpg post-74875-0-52856400-1462300014_thumb.jpg

Edited by Jayson
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.