Jump to content

Sonax STORE CLUJ


Recommended Posts

Salut, vreau sa va informez cu privire la Sonax Store din cluj napoca, sincer va spun ca mi-au facut niste nervi de zile mari.

Am comandat 3 produse de la ei, sonax de jante

http://www.sonax.store.ro/sonax.php?id=53 Pentru jante, pe site apare sub un alt ambalaj si apare ca produsul de face o solutie "mov" ajuns la mine sub un alt ambalaj si efectiv imi e si frica sa incerc porcaria asta.

Dau cu el si efectiv nu vad nimic WOW cum se spune despre produs, miroase urat, face putina spuma si altceva nimic. Ies jantele mai bine cu pur de vase.

 

Am comandat un produs pentru stergerea bordului cu aroma de Vanilie, ei mi-au trimis cu aroma de Lamaie. Am dat banii pe nimic.

 

Aveti grija ce faceti cand va comandati de acolo, bafta.

 

Pe site ambalajul arata altfel, la mine vine altfel.

post-74824-0-14019500-1463394629_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut, vreau sa va informez cu privire la Sonax Store din cluj napoca, sincer va spun ca mi-au facut niste nervi de zile mari.

Am comandat 3 produse de la ei, sonax de jante

http://www.sonax.sto...sonax.php?id=53 Pentru jante, pe site apare sub un alt ambalaj si apare ca produsul de face o solutie "mov" ajuns la mine sub un alt ambalaj si efectiv imi e si frica sa incerc porcaria asta.

Dau cu el si efectiv nu vad nimic WOW cum se spune despre produs, miroase urat, face putina spuma si altceva nimic. Ies jantele mai bine cu pur de vase.

 

Am comandat un produs pentru stergerea bordului cu aroma de Vanilie, ei mi-au trimis cu aroma de Lamaie. Am dat banii pe nimic.

 

Aveti grija ce faceti cand va comandati de acolo, bafta.

 

Pe site ambalajul arata altfel, la mine vine altfel.

 

Mai sigur si cred ca mai ieftin iesi daca iei de pe pro detailing. Cel putin solutia pentru jante in acelasi recipient cu cel de sus indicat de tine, este mai ieftina fiind intr-un recipient bulk, dar la care ei garanteaza ca-i aceeasi solutie. Eu am tot comandat in acest fel si totul a fost OK. Curata bine solutia respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Eu chiar am comandat de mai multe ori de la ei si au fost in regula.

 

Exact solutie de jante am luat dar am ales amabalaj "bulk" adica nu original. A fost acelasi produs doar ca recipientul/sticla era alba. Intr-adevar are un miros puternic/urat, dar asa e la solutiile astea de jante.

 

Am luat si de la pro detailing pt ca am comandat si altele pe langa el. Este exact aceeasi chestie.

 

Efectele se vad imediat - dupa 1 minut deja incep sa "planga" jantele se transforma in lichid rosu/ruginiu de la depuneri. Problema e ca se termina foarte repede, 4-5 pulverizari pe fiecare janta, m-a tinut sa zic asa 3-4 spalari complete.

Link to comment
Share on other sites

A folosit cineva acest produs de jante ?

Nu stiu sigur daca functioneaza cum trebuie, nu este acel produs ce face o solutie mova pe jante.

Are un miros puternic insa efectiv nu stiu daca chiar nu trebuie sa faca solutia mov s au nu, stiti cumva ?

Dau cu el pe jante, face spuma si daca frec face si mai mult spuma dar nu imi dau seama daca e ce trebuie s au nu.

post-74824-0-48546700-1463405609_thumb.jpg

post-74824-0-58211700-1463405614_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vad pe youtube ca toate produsele de acest gen fac o solutie mova, la mine nu face nimic de culoare mov, nici macar nu imi dau seama daca chiar ajuta la ceva s au nu.

 

In banii astia luam 10 fairy de vase si rezolvam problema. Maine ii voi suna, sper sa-mi rezolve problema. Nu am stiut de la inceput de prodetailing ca altfel nu ma incurcam cu ei.

 

Revin diseara cu o poza sa vedeti efectul care din punctul meu de vedere nu este un "Efect".

Edited by BogdanStf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.