Jump to content

Achizitie 116i


EduardJRY

Recommended Posts

Hai sa-ti spun si povestea mea cu 116i, vandusem x5 si am zis imi iau un seria 1 cochet cu piele cu navi volan M trapa etc. si am inceput cautarile .... nasol nu prea erau sau costau mai mult decat luasem pe x5, 9 luni am cautat (am umblat cu masinile prietenilor) tot asa ... km multi probleme la istoric samsari tot tacamul, am inceput sa tai din pretenti, primul a fost navi (ca aici vreau sa ajung) si am gasit unu care a fost castigat la promotia samsung, cu istoric 80.000 tot curat si ok dar.... chel frate, masina are 4-5 optionale, l-am luat il am de 3 ani isi face treaba perfect nu am avut nici o prb cu el. navigatia e buna daca esti agent sau ceva si mergi mereu in zone noi in rest doar arata bine acolo si acum si tel te duce unde vrei !!!!!! Trag de masina de 3 ani poate si mai bine, o spal si ii bag benzina aaaa am schimbat de curand o bobina 100 si ceva de lei, arata bine e singura masina din lume din clasa ei cu tractiune spate din profil arata foarte bine, din fata e un pic cam bulbucata cu farurile alea, din spate e neutra, mere 200 am probat de 2 ori , e super ok masina.
Link to comment
Share on other sites

Tinere, nu are nicio legatura limitatorul de turatie, la 320i atat poate motorul sa impinga, adica fix pana la 230km/h. Pentru mai mult e nevoie de mai multa putere pentru a invinge rezistenta aerodinamica a masinii respective.

Daca tie iti place sa te minti singur, e problema ta. e92 320i atinge maxim 230, iar aceasta viteza o atinge dupa vreo 5 minute de la 0km/h. Mai exact 0-220km/h atinge in 66 secunde, dupa care poti sa citesti un ziar pana atingi 230.

 

 

 

De obicei nu sunt de acord cu tine, dar aici iti dau dreptate.. intre 220-230 e crunt.. si nu imi explic de ce.

Masina in general se misca decent, la turatie corecta, dar pana la avioane de 255.....

Link to comment
Share on other sites

@cotti mersi de parere, desi e cam singura mea pretentie la optiuni, sa stii ca si eu usor, usor incep sa o cam las balta cu navigatia, ca e prea greu de gasit. In curand cred c-o sa revin cu achizita, ca in maxim 2 saptamani fie dau o fuga in Germania, fie o las clar balta cu navigatia si piata devine mult mai prietenoasa.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dupa cum spuneam, revin cu achizita.

120d - 2006 - 163CP singura chestie care ii lipseste e navigatia.

Ne mai auzim pe forum, toate cele bune si mersi de sfaturi :D

 

SĂŁ nu te amĂŁgești.. ĂŽn viața de zi cu zi și ĂŽn marea majoritate a timpului navigația nu o vei folosi. Cel mai mare plus ai ei din punctul meu de vedere ar fi aspectul bordului pe care-l schimbĂŁ ĂŽn totalitate. FelicitĂŁri pentru achiziție. Ce preț, km ? Un topic de prezentare al mașinii ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.