Jump to content

Sfat achizitie BMW 118d 2008


sedative

Recommended Posts

Salutare,

 

Am si eu o mare rugaminte, doresc sa achizitionez un BMW 118d din 2008 care are urmatoarele optiuni: faruri bi-xenon, sistem audio (ceva mai bun ca cel basic, insa nu-mi amintesc), clima 2 zone, senzori lumini si ploaie si cam atat... Proprietarul este un prieten care il cunosc de ceva timp, a facut toate reviziile si schimburile la reprezentanta, a schimbat distributia(chemare in service de la BMW), ambreiaj, placute fata-spate, ceva capete de bara, bielete cred, o regenerare de filtru de particule.

Masina are 89000km reali si cere pe ea 7800E. A avut si motorul schimbat acum 5000km pt ca a pierdut tot uleiul din motor(cei de la reprezentanta au gresit cand i-au schimbat si ambreiajul)

Ce ma doare pe mine cel mai tare este ca nu are urmatoarele: pilot automat, bluetooth pt conexiune telefon, senzori parcare, navigatie.

Ce ma multumeste este ca stiu ca are km reali, toate reviziile la timp si doar cu piese originale.

Credeti ca merita acest pret? Sau mai bine as merge spre un seria 3, cu toate optiunile care le doresc, dar pretul ar creste spre 10.000, insa nu prea gasesc multe prin bucuresti sau imprejurimi.

 

O seara faina tuturor!

Edited by sedative
Link to comment
Share on other sites

Pretul este unul bun, mai ales ca ai istoric curat si cunosti masina/proprietarul. Acum daca te uiti pe net o sa ti se para mult, dar du-te si vezi niste masini si o sa iti schimbi parerea repede, majoritatea sunt trantite cu defecte ascunse.

 

Seria 1 este o masina excelenta pentru oras dar si pentru drumuri pe-afara/concediu. Pentru 1-2 persoane isi face treaba. Pilotul automat il poti adauga tu ca si retrofit undeva la 150 eur max cu tot cu codare cred, la fel si senzorii de parcare. Navigatia e un moft mai mult, daca folosesti masina in oras nu prea o folosesti sa fiu sincer, nu zic ca nu e utila dar te poti lipsi de ea.

 

Pune niste poze sa o vedem si noi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.