Jump to content

Achizitie E46 330cd Second Hand


spiridusu89

Recommended Posts

Salutare... este prima oara cand postez pe acest forum..(daca sunt offtopic in aceasta sectiune o sa rog adminii sa fie intelegatori si sa mute mute threadul unde ii este locul)

De aproximativ 6 luni de zile sunt un nu foarte fericit posesor al unui E90 ca. 2009 , si vreau sa achizitionez si un E46 330cd ca. 2005. ( inainte sa apara BMW in viata mea, am fost fan VW. Am avut un passat b5, care a fost cea mai frumoasa si cea mai puternica masina si cea mai dragalasa :))) Va spun ca voi ramane fidel BMW, chiar daca am O TONA de probleme cu al meu E90)

Am tot intrat pe siteuri, putina documentatie, putin youtube.. si toate informatiile s'au amestecat in capul meu..

O sa las un link cu masina pe care vreau sa o cumpar.

 

 

https://m.olx.ro/oferta/bmw-e46-coupe-IDbBke6.html/#position=2&page=2

 

 

 

Avand in vedere ca ma duc acolo cu trenul din Brasov, ce parere aveti despre aceasta masina?

Nu stiu foarte multe date despre masina si nu pot aprecia cam ce asigurare se plateste ptr aceasta motorizare de catre un tanar de 28 de ani..

La ce optiuni sa ma astept sa aiba, si ce sfaturi imi puteti da pe parte mecanica (la ce sa ma uit, ce sa verific, ticaituri, zgomote samd), tinand cont ca masina este undeva intr'un sat, fara acces la service auto. (de asemenea ma bazez putin si pe cunostintele mele mecanice, nu foarte vaste, dobandite ca si electrician)

Va multumesc si apreciez orice ajutor, parere, si opinie, buna sau rea.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by spiridusu89
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.