Jump to content

probleme navigatie e70


jesuispaul

Recommended Posts

buna ziua....

 

sunt plecat peste mari si tari....mai exact in rep dominicana....si am un x5 an 2008 e70 3.0si ...la m cumparat cu probleme la navigatie....in ce forma....functioneaza...un timp dupa aceea displayul isi schimba in tot felul de culori....si dupa aceea pur si simplu se stinge tot si trece pe un post de radio....numai functioneaza nici un buton nimic....am fost la bmw bawaria aici :) dar astia nu stiu sa mearga nici cu bicicleta....m au pus sa cumpar un nou display....am cumparat ....si aceeasi problema...acum imi spun ca s ar putea sa fie problema calculatorul de bord...ca ba ccc`du...nu vreau sa cumpar jumate de masina...eu cred ca ar putea fi un contact sa u ceva de genu....ca se mai intampla sa dau intro groapa de exemplu si isi revine ptr cateva minute....a mai intampinat cineva aceasta problema...si daca da care ar fi solutia sau rezolvarea....? ma gandeam acum sa comand de pe ebay si unitatea centrala....dar nu vreau sa mai arunc 400$ si sa nu fie ea problema:((

 

multumesc ptr ajutor

Link to comment
Share on other sites

daca muzica iti merge dar imaginea nu, poate sa fie ori o problema la cablu, ori la ecran ori unitatea. cum unitile ccc sunt cunoscute ca se strica, as merge pe ideea asta, ca CCC are ceva problema. ori il trimiti in romania la reparat, ori cumperi altul SH

 

PS: vezi de asemenea daca ai modul bluetooth, deconecteaza, poate ala sa fie problema daca e stricat desi la cum spui ca se manifesta, sansele sunt mai mici sa fie ala

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

daca muzica iti merge dar imaginea nu, poate sa fie ori o problema la cablu, ori la ecran ori unitatea. cum unitile ccc sunt cunoscute ca se strica, as merge pe ideea asta, ca CCC are ceva problema. ori il trimiti in romania la reparat, ori cumperi altul SH

 

PS: vezi de asemenea daca ai modul bluetooth, deconecteaza, poate ala sa fie problema daca e stricat desi la cum spui ca se manifesta, sansele sunt mai mici sa fie ala

 

 

salut....in momentul cand se inchide navigatia adica displayul...se inchide si muzica tot....si se blocheaza pe un post de radio.....cam atat...

Link to comment
Share on other sites

La mine se bloca navigatia / displayul si sunetul nu se mai auzea.( e60 )

 

Am incercat sa scot mufa din spate de la bluetooth , insa nu si a revenit apoi mi a zis un coleg sa incerc cu magazia de cd uri, am dezactivat magazia de cd-uri si de atunci si a revenit.

Edited by Flaviu1
Link to comment
Share on other sites

mda...o sa incerc astazi sa scot modulul bluetooth...si daca nu voi comanda alta unitate...faza este ca mia zis o prietena ...ca si ea a avut la un e60 aceeasi problema...si a schimbat nu stiu ce piesa prin portbagaj...fiind de sex feminin...nu prea a stiu ce sa-mi spuna mai multe....ca si cum ar fi intrat apa....etc...de exemplu ieri a mers toata ziua...fara probleme...acum din nou numai merge....
Link to comment
Share on other sites

buna din nou....am fost astazi la un electronist ce spune el ca se pricepe la mercedesuri...am vazut si in curte la el ft multe...a pus testeru pe masina... si nu ii da prezenta navigatia....am mai vb cu cineva ce ar fi avut la fel aceeasi problema...la un x6...si nu stiu ce releu ar fi schimbat... nu stiu unde sa ma mai duc....ce sa mai fac...sa ii dau de cap....poate ma ajuta cineva cu vreo idee....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.