Jump to content

Navigatie bmw 520d 2012


liviulv

Recommended Posts

Buna ziua, as dori sa schimb navigatia bmw 520D 2012 cu una cu android (mai exact aceasta : https://www.real.de/product/321612936/?kwd=&source=pla&sid=23502971&gclid=EAIaIQobChMIj8n12oe95gIVi4KyCh1xiQg3EAQYAiABEgI0NfD_BwE)

Vreau sa o schimb deoarece celei pe care o am acum i-au aparut 2 dungi albastre (cred ca s-au ars pixeli sau ceva).

As avea nevoie de cateva pareri despre cea pe care vreau sa o cumpar daca este rezistenta si daca la montare o sa am nevoie si de ceva cabluri adaptoare.

Tin sa mentionez ca am si camera pe spate. Ideea este daca doar o scot pe actuala ii scot mufa iar apoi bag mufa in asta si o montez la loc ?

Link to comment
Share on other sites

Cauta mai bine pe Aliexpress , unitati mult mai recente cu Android 9.0, UI ID7 si processor Snapdragon . Costa pana in 400 euro si au livrare din Europa, sau cu taxe platite de vanzator.

 

Instalarea e relativ simpla si gasesti instructiuni peste tot, de la site-ul vanzatorului, la youtube sau forumuri. Totul e pe mufe.

Ai aici un forum cu o multime de informatii despre unitatile astea :

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1639676

Edited by seaman
Link to comment
Share on other sites

Cauta mai bine pe Aliexpress , unitati mult mai recente cu Android 9.0, UI ID7 si processor Snapdragon . Costa pana in 400 euro si au livrare din Europa, sau cu taxe platite de vanzator.

 

Instalarea e relativ simpla si gasesti instructiuni peste tot, de la site-ul vanzatorului, la youtube sau forumuri. Totul e pe mufe.

Ai aici un forum cu o multime de informatii despre unitatile astea :

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1639676

Multumesc, numai ca alea sunt pentru seria 3, eu am seria 5.

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza - doar carcasa e diferita - inauntru sunt la fel . Vezi ca se discuta despre toate unitatile cu Android 9 , chiar daca topicul e pt F30 . Cumpara unitate cu processor Snapdragon , nu PX6(Rockchip), pt ca developmentul/update-uri sunt mai de viitor . Ai variante cu 2Gb RAM/32 Gb storage si 4Gb RAM/64 Storage - alege a doua.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.