Jump to content

Display navi 16:9 e46 nu mai func.. HELP !


Recommended Posts

Salutare am o mare dilema , problema , cu display-ul la e46 ;problema pe care am patito si cu un e38 ;sa incep prin a spune ca masina este un e46 triptronic ,110 kw ,an 2002 full dar :blink: am lasato la un service pt. vopsitorie si acum surpriza my se aprinde display-ul doar cu o lumina de fundal albastruie ( exclus inlocuire ceva piese cunosc serice bine ). a functionat fara probl pina acum ; am scos bateria de pe masina in timpul care masina a stat in service; poate fi acest lucru motivul ???? la e 38 ( 750il ) acelas lucru il patisem si tot fara baterie la-m lasat o perioada; tot fara display am ramas ,acum la fel cu e46 mareeee ghinion!!!!! VA ROG MULT ceva pareri , poate ati auzit poate auziti poate cunoasteti motivul . Multumesc tuturor; sper sa gasesc un raspuns o rezolvare care m-ar putea ajuta.
Link to comment
Share on other sites

Salutare am o mare dilema , problema , cu display-ul la e46 ;problema pe care am patito si cu  un e38 ;sa incep prin a spune ca masina este un e46  triptronic ,110 kw ,an 2002 full dar  :blink: am lasato la un service pt. vopsitorie si acum surpriza my se aprinde display-ul doar cu o lumina de fundal albastruie ( exclus inlocuire ceva piese cunosc serice bine ). a functionat fara probl pina acum ; am scos bateria de pe masina  in timpul  care masina a stat in service; poate fi acest lucru motivul ???? la e 38 ( 750il ) acelas lucru il patisem si tot fara baterie la-m lasat o perioada; tot fara display am ramas ,acum la fel cu e46 mareeee ghinion!!!!!    VA ROG MULT ceva pareri , poate ati auzit poate auziti poate cunoasteti motivul . Multumesc tuturor; sper sa gasesc un raspuns o rezolvare care m-ar putea ajuta.

258200[/snapback]

orice idee va rog; nu as vrea sa o plec din service cu display-ul defect findca era ok inainte de intrarea in service ( duci masina la vopsit si......... )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
in mod normal la E39 cel putin, se pot regla in doua culori:albastrui si maroniu!!plus faptul ca se pot regla putin si nuantele(mai inchis/mai deschis) cel putin la mine asa e !!Mai incearca din reglaje si apoi treci la chesti mai serioase!!
Link to comment
Share on other sites

Am gasit problema ; modulul de navigatie este,am probat unul pe cd si mere.trebui sa caut un modul si gata . cu cel care il aveam eu pe masina vreau sa spun ca la deschiderea unei portiere imi aparea pe disp sigla BMW,pe cind cu acesta care am facut proba imi apare decit meniul numai cind pun contactul!!! am inteles ca-s module mk2;3;4 ; 2 fiind cu cd ; 3 nu stiu ce ar fi ;4 este mod cu dvd .al meu este mk2 sau mk4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.