Jump to content

achizitionare nav. android pt e60


Recommended Posts

va salut.

 

Detin o navigatie CCC profesionala cu ecran mare 8.8 si doresc sa achizitionez si eu un android dar nu din acelea scumpe,ca stiu si eu ca sunt androiduri si androiduri la diferite preturi.

Am gasit pe olx ceva in care m-as incadra in buget.Sunt constient totodata ca este sigur cea mai slaba versiune de android din moment ce are acest pret.

As avea si eu cateva intrebari legate de aceasta nav. android:

1.modelul din ce am inteles de la cumparator ar fi : android 10 cu 4g ram.O fi compatibil si cu CCC sau doar cu CIC?Am pus linkul mai jos.Am intrebat vanzatorul si nu stie sa-mi spuna

2.o avea incorporat youtube,sa pot avea internet,sa ma pot conecta cu telefonul?

3.pe langa touch,o merge si din controlerul original i-drive?

4.s-o inchide odata cu oprirea masinii?sa nu ma trezesc cu bateria descarcata.adica o fi destul de desteapta sa comunice cu canbus-ul masinii si cu terminalele 15g si 30g?

 

Cei care mai aveti navigatii din acestea android imi puteti oferi ceva detalii.Eu nu am avut niciodata asa ceva pana acum,si m-ar tenta sa achizitionez asa ceva,din moment ce navigatiile originale cic au preturi nesimtite.

 

va multumesc

 

https://www.olx.ro/d/oferta/navigatie-android-bmw-e-60-90-IDeTg8r.html

Edited by UY.Scuti
Link to comment
Share on other sites

Ne-am uitat, si nu ti-am raspuns pentru ca nu avem raspunsuri la intrebarile tale, nu ca nu vrem sa te ajutam.

Oricum, la aceste intrebari ar trebui sa-ti raspunda vanzatorul, doar el stie ce vinde (desi nu specifica absolut nimic in anunt, ceea ce pe mine m-ar face sa ignor anuntul).

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si acum de ce ai mai raspuns daca nu ai nimic de spus?Doar ca sa mai faci +1 post?Chiar nu va inteleg cu genul acesta de raspunsuri.

Rog un moderator sa inchida acest topic.Multumesc

sau mai bine sa-l stearga parerea mea.Daca as putea l-as sterge eu.

Edited by UY.Scuti
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Daca navigatia ta actuala are bluetooth uite aici o solutie si mai de buget, cauti un knob controller(rotita) d-asta wireless care il pui cu ventuza pe consola centrala si pui telefonul in gura de ventilatie sau cauti un suport tot cu ventuza si il montezi acolo la navigatie. Asa pastrezi si masina OEM si este ceva de buget... exista suport de telefon si pentru CD-player, dar la e60 posibil cred ca o sa vina prea jos, eu am la e39 sus de tot, la mine poate mai merge.

 

Da nu o sa fie asa misto ca un ecran mai mare acolo frumos in bordul masinii dar... e de buget :)

Link to comment
Share on other sites

Raspunsul la 2,3 si 4 e da.

Difera navigatia daca e m-ask, cic sau ccc, eu cand am cumparat pentru m-ask mi-a cerut chinezul poza cu controllerul de idrive ca sa imi trimita modeul potrivit.

 

Mai sunt cateva topicuri pe tema asta pe care am mai scris, cauta si acolo alte informatii.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.