Jump to content

BMW-E60 2.5 Xdrive cutie automata


Bonzai

Recommended Posts

Vând BMW-E60 seria 5 4*4 xdrive automat, facelift LCI

 

Link anunț și poze

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-525d-ID7GUjuN.html

 

Sunt al doilea proprietar. Mașina a fost cumpĂŁratĂŁ noua de primul proprietar de la Bavaria Otopeni in 2009 iar eu sunt al doilea proprietar din 2017. Am cumpĂŁrat-o cu 121.000 km la bord iar acum are 213.000.

 

Când am cumpĂŁrat mașina i-am contactat pe cei de la https://inspectorauto.ro/ro/inspector-pe-teren/ care au verificat-o și au fĂŁcut un raport pe care vi-l pot oferi.

 

Kilometri sunt reali și se pot verifica online la RAR, cu toate intrĂŁrile de ITP, de asemenea se pot verifica și ĂŽntrĂŁrile la dealer BMW precum și la diferitele revizii efectuate la APB, dealer bmw unde sunt ĂŽnregistrate mașinile ĂŽn baza oficiala de date.

 

Ultimul ITP a fost efectuat ĂŽn Octombrie 2021 și este valabil pana ĂŽn 2023.

 

Pentru toate intervențiile la service dețin facturi.

 

Masina a mers 90% din timp ĂŽn afara orașului.

 

-An fabricație 2009 luna septembrie

-Vin : WBANY51040CW89479

-Motorizare 2.5 cu capacitatea cilindrica 3000 cmc

-197 CP

-Cutie automata cu joystick

-4*4 automat Xdrive

-Piele ecologica crem la interior

-Faruri xenon faza scurta - faza lunga

-Senzori parcare fata spate + camera video marșarier

-Senzori ploaie

-Senzori lumini

-Senzori presiune anvelope

-Scaune fata incalzite

-Aer condiționat automat pe doua zone

-Pilot automat

-Unitate android 8.1 inch aftermarket și camera de mers ĂŽnapoi (dețin și unitatea originala). Include și Bluetooth. Unitatea se poate conecta la internet fie prin hot spot de la telefon, fie prin dongle (are ieșire in torpedou) și se pot folosi aplicații gen waze, google maps, Spotify.

-Priza 12V suplimentara ĂŽn torpedou

-Cârlig remorcare Westfalia cu decuplare rapida și instalare din fabrica.

-Sistem isofix

-Anvelope vara din 2020

-Anvelope iarna din 2017

 

Mașina este ĂŽnmatriculatĂŁ ĂŽn Brașov, dar se poate viziona ĂŽn București. Are toate taxele plĂŁtite, deci și fiscalul se oferĂŁ pe loc,iar vânzarea se face doar cu transcriere pe certificatul de ĂŽnmatriculare și cu parafarea tuturor actelor.

 

Nu ma intereseazĂŁ absolut nici un schimb, nici cu alte mașini, nici cu altceva...

 

Prețul este 8400 Euro și este negociabil.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Update 12 Ianuarie 2022 : revizie efectuata la APB BMW (dealer) la 213328 km 

Update 12 Ianuarie 2022: bonus am schimbat și parbrizul. Nu era spart, dar era destul de vechi încât sa deranjeze când bate soarele sau noaptea. Parbrizul este marca Pilkington și a fost montat la reprezentanta lor (factura și garanție) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • X X L locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.