Jump to content

[Vand] piese NOI, piese caroserie, ULEI original BMW,Castrol, Motul FILTRE MANN la preturi speciale


grozadan

Recommended Posts

excelent. am vazut ca ai si chemicalguys.ro (edit3: si alte www. care se ocupa cu asta)

vreau sa te intreb:

*pentru stralucire exterioara, ceva bun, ce imi recomanzi ? (gri metalizat),inteleg ca pentru vopsea :

o ceara da o stralucire foarte buna,dar un sealant da o protectie mai buna chiar daca stralucirea nu e la acelasi nivel,deci ceara

WAC301 Ceara sub forma de pasta 99 lei ,sealant http://www.chemicalguys.ro/30-m-seal-micro...ntistatic-.html

o sa merg pe sealant daca zici ca e mai bun. am citit acolo ca ar trebui totusi sa imi pregatesc masina inainte de asa ceva. poti sa imi dai un string de cautare in google ca sa ma documentez mai bine? merita asa ceva, chiar are efect sau ? merita pe iarna ? imi ajunge la o masina?

 

*pentru intretinere piele - curatare, ce imi recomanzi ? (gri) ca balsam SPI101 Balsam pentru piele 55 lei,pentru curatare nu mai am de la chemical guys,am vandut tot,ce pot sa-ti mai recomand e spuma la ambalaj tip spray oe bmw pret 53 lei

pielea este intr-un terracan. nu tin neaparat sa fie de la chemical guys. deci zici ca mi-ar trebui si balsam, care il dau dupa ce curat. e bun asta de la bmw sau tu ai folosi altceva ce ai de vanzare in celelate emagazine?

 

edit: pentru curatare interioara, tot bordul, plastic/ce-o fi, ce imi recomanzi ? TVD102 Solutie de intretinere 44 lei,de la chemical guys

vreau una (1x44lei)

 

edit2: ceva de dezghetat parbrizul, rapid+eficient de la sonax sunt foarte bune Sonax 331241 - Spray pentru dezghetarea geamurilor 18 lei/500 ml

vreau trei (3x18lei)

 

raspuns in {quote}

o sa iti raspund curand si legat sealant si de piele, numai sa ma mai documentez putin.

Link to comment
Share on other sites

un flacon de sealant (473 ml),nu iti ajunge la o masina ci poate la 10 ... e de preferat o decontaminare inainte efectuata cu Clay..balsamul la piele previne craparea-uzura prematura- e ca la femei cand se dau cu crema pe fata :twoup:) ;

un mini ghid daca ne lasa moderatorii sa-ti postez un link : http://www.detailingforum.ro/caroserie/660...u-clay-bar.html

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

Salut Dan!

Am si eu nevoie urgent de urmatoarele pentru revizie, miercuri vand masina si trebuie sa-i fac revizia:

6L ulei 5w-30 BMW

filtru ulei MANN 11 42 7 787 697

filtru aer MANN 13 71 2 246 997

filtru motorina MANN 13 32 7 793 672

le ai pe stoc? daca le-ai putea pune maine la curier sa ajunga miercuri ar fi perfect.

Si o factura daca se poate. Astept un raspuns.

 

P.S. daca iti trebuie VIN, e KU38728

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

salpoti sa imi dai un pret la asta si timpul aprx. cand ajunge

51238203859

ms

53 lei/oe/sambata cel mai repede la tine

bn da un pret si la asta 51117005966 si o sa iti pun banii

 

salpoti sa imi dai un pret la asta si timpul aprx. cand ajunge

51238203859

ms

53 lei/oe/sambata cel mai repede la tine

si asta 51117005966 pret

 

scuze ma repet :twoup: :) :twoup: :twoup: :twoup:

Edited by sebilica 73
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.