Jump to content

[Vand] piese NOI, piese caroserie, ULEI original BMW,Castrol, Motul FILTRE MANN la preturi speciale


grozadan

Recommended Posts

Salut Dan!

 

Am un prieten cu un E92 facelift, si i s-a rupt chestia aia de la stropitoarea de faruri.

e o chestie mica de plastic, cu 2 gaurele, care tine arcurile (in celalalt capat e capacul de plastic de pe bara).

 

Am dat jos piesa si pe ea scrie codul 4 0871 05 60 90 - dar nu reusesc sa gasesc piesa. Ce se poate face?

Si m-ar mai interesa si capacul de pe bara (de la spalatorul de far), din partea dreapta (pasager).

 

Seria masinii e E250270.

 

Poti sa imi dai te rog si niste preturi pentru revizie la masina respectiva? (cu variante filtre oe si aftermarket). cati l ulei intra si de care?

 

Mersi frumos!

 

Edit: Uite, i-am facut o poza la piesa problematica - sper ca se intelege - http://i.imgur.com/p1cM8c3.jpg

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

Salut Dan!

 

Am un prieten cu un E92 facelift, si i s-a rupt chestia aia de la stropitoarea de faruri.

e o chestie mica de plastic, cu 2 gaurele, care tine arcurile (in celalalt capat e capacul de plastic de pe bara).

 

Am dat jos piesa si pe ea scrie codul 4 0871 05 60 90 - dar nu reusesc sa gasesc piesa. Ce se poate face?

Si m-ar mai interesa si capacul de pe bara (de la spalatorul de far), din partea dreapta (pasager).

 

Seria masinii e E250270.

 

Poti sa imi dai te rog si niste preturi pentru revizie la masina respectiva? (cu variante filtre oe si aftermarket). cati l ulei intra si de care?

 

Mersi frumos!

 

Edit: Uite, i-am facut o poza la piesa problematica - sper ca se intelege - http://i.imgur.com/p1cM8c3.jpg

salut, chestia aia de la stropitoarea de faruri 61 lei/oe

ulei ii trebuie 5,2 litri 0w40 36 lei/l

filtre : aer 114 lei mann sau 182 lei oe, ulei 47 lei mann sau 76 lei oe, polen carbon mann 100 lei sau 198 lei oe, motorina 135 lei mahle sau 175 lei oe ;

capacul spalator 70 lei/oe

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

salutare Dane .

vreau preturi pentru urmatoarele:

filtru ulei

filtru combustibil

filtru aer

filtru polen

(pana acum am folosit filtre MANN-recomandare)

ulei (pana acum am folosit BMW 5w30-recomandare)

termostat OEM/producator (in azul schimbarii lui trebuie schimbat antigelul etc?-in cazul unui raspuns afrimativ pret/cantitate necesara)

lichid frana OEM

serie sasiu KU45907

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

Antigel OE pt CH37425 le ce pret ai si cate bidoane am nevoie? Ai pe stoc?

salut, ai nevoie de 2 bidoane, 39 lei/bidon livrare la 2 zile

 

salutare Dane .

vreau preturi pentru urmatoarele:

filtru ulei 43 lei mann

filtru combustibil 116 lei mann

filtru aer 90 lei mann

filtru polen carbon 100 lei mann

(pana acum am folosit filtre MANN-recomandare)

ulei (pana acum am folosit BMW 5w30-recomandare) 36 lei/l

termostat OE 240 lei /producator 136 lei gates (in azul schimbarii lui trebuie schimbat antigelul etc?-in cazul unui raspuns afrimativ pret/cantitate necesara) = da,ai nevoie pt ca pierzi antigel cand il schimbi. 29 lei/bidon/hepu, ai nevoie cam de 2 bidoane

lichid frana OEM 40 lei/litru/ate sau 50 lei/litru/original

serie sasiu KU45907

multumesc.

salut, preturi in text

Link to comment
Share on other sites

View Postflo_sb, on 10 November 2014 - 18:09, said:

Salut Dan!

 

Am un prieten cu un E92 facelift, si i s-a rupt chestia aia de la stropitoarea de faruri.

e o chestie mica de plastic, cu 2 gaurele, care tine arcurile (in celalalt capat e capacul de plastic de pe bara).

 

Am dat jos piesa si pe ea scrie codul 4 0871 05 60 90 - dar nu reusesc sa gasesc piesa. Ce se poate face?

Si m-ar mai interesa si capacul de pe bara (de la spalatorul de far), din partea dreapta (pasager).

 

Seria masinii e E250270.

 

Poti sa imi dai te rog si niste preturi pentru revizie la masina respectiva? (cu variante filtre oe si aftermarket). cati l ulei intra si de care?

 

Mersi frumos!

 

Edit: Uite, i-am facut o poza la piesa problematica - sper ca se intelege - http://i.imgur.com/p1cM8c3.jpg

 

salut, chestia aia de la stropitoarea de faruri 61 lei/oe

ulei ii trebuie 5,2 litri 0w40 36 lei/l

filtre : aer 114 lei mann sau 182 lei oe, ulei 47 lei mann sau 76 lei oe, polen carbon mann 100 lei sau 198 lei oe, motorina 135 lei mahle sau 175 lei oe ;

capacul spalator 70 lei/oe

 

Salut Dan.

Chestia aia de 61lei/oe de la stropitoarea de faruri vine cu arucuri sau fara?

Chestia se prinde de capacul de la spalatorul de far prin 2 arcuri, care acum nu mai exista.

Am vorbit cu colegul si ar fi interesat de piesele de la revizie, varianta mann/mahle.

Ramane doar sa vedem ce facem cu piesa de la stropitoarea de faruri.

 

Mersi!

 

Edit: Zi-mi te rog si pentru a mea, PW18598, cat ar costa un filtru epurator, pe oe si producator. Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Salut Dan.Imi zici te rog pret pentru termostate(principal original 240 lei sau gates 135 lei si egr (nu are) nu stiu sigur daca are doua termostate masina este un e46 an 2002 luna 7 serie CH30363 ) pe original si producator si pret pentru bucsele de pe brate fata stanga dreapta 31126783376 370 lei/set/lemforder sau 180 lei/set/talosa cred ca astai codu.Multumesc

salut, preturi in text

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.