Jump to content

Stopuri Albe in loc de Galbene


sorelo82

Recommended Posts

E pt prima oara cand intru pe acest forum si cu aceasta ocazie salut pe toata lumea.Sper ca imi veti fi de ajutor raspunzandu-mi la cateva dintre multele mele intrebari care vor veni in viitor.Pt moment vreau sa imi cumpar un bmw 735i din 2002.Cand am fost s-o vad masina arata impecabil cu tot ce tb(incalzire si ventilatie fatza/spate,harman kardon logic 7,jante 19..etc) chestia e ca numi plac stopurile care sunt galbene.As vrea sa stiu:

1-se pot schimba?

2-cat costa?

3-unde le pot gasi in romania

 

Mai vreau sa stiu ce probleme pot avea cu masina si unde sa ma uit prima data sa vad daca a avut probleme majore.Am un prieten care are un tester din asta mobil si ma gandeam sa ma duc cu el la propietar sa vad ce a avut masina,credeti ca e o idee buna? pot observa cu testerul asta lucruri interesante?

Inca ceva,masina nu are soft close la usi are doar la portbagaj,exista vreo optiune sai pui soft-close?

Astept rasp voastre.

Edited by sorelo82
Link to comment
Share on other sites

salut.

se pot schimba stopurile fara probleme cu alea albe, se gasesc second in germania, stiu pe cineva aici pe forum care iti poate aduce.

problema e cu farurile in fata, ca rebuie schimbat tot farul, si aia o sa coste.

 

legat de probleme: verifica asa: caseta directie, articulatia ( sa nu bata, sa nu ai joc pe roti ) , cardanul, eventuale erori pe tester, injectoarele, pompa, amortizoarele :blink: si cutia

oricum e o masina cu multe probleme, dar nu foarte mari, benzinarele sunt mai ok.

Link to comment
Share on other sites

 

Cam la ce pret crezi ca sunt alea pe spate? si alea pe fata? In primul rand ma intereseaza pe spate ca acolo bate la ochi :blink:.Crezi ca poti sa schimbi doar pe spate si sal lasi pe fatza asa cum e? sau trebuie neaparat schimbate amandoua?Ai zis ca,cunosti pe cineva aici pe site care aduce din germania,cum pot sa iau legatura cu el? sau vb tu cu el sa intre aici pe topic sa vb.Am citit aici pe site ca ai si tu seria 7 parca 730d ? cum se comporta masina?

Astepti vesti.

Link to comment
Share on other sites

cauta-l pe 3expert pe forum si o sa iti spuna el si preturi si tot.

masinuta se comporta foarte bine, sunt multumit de ea, nu ama vut inca probleme majore decat ca am sarit o bordura cu ea. In rest mici chitz chitzuri, nimic important.

Tinuta de drum, stabilitatea si siguranta si prezenta totusi... top :blink:

 

poti schimba stopurile doar pe spate si laterala mai putin farurile dar o sa arate ca o manea.

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.