Jump to content

Registru seria 1


emceul

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sincer, nevoile mele se limiteaza la spatiul oferit de un hatchback...e clar ca mi-ar placea un 3-ar coupe, benzinar fara nici un turbo ca mi-a mancar viata piesa asta....sa vedem ce naiba fac cu compactul, imi fac curaj si pana la urma il vand....o sa-mi stoarca o lacrima my baby beemer...

Iar despre sasiul de la seria 1 am auzit numai lucruri bune, presupun ca daca mai are si o suspensie de pachet M sau una spor sta lipita in curbe...si 125-ul imi place dar e prea scump...

Link to comment
Share on other sites

The 1 Series was first offered to the market in 2004 as a five-door hatchback. It replaced the BMW 3 Series Compact range and is currently the smallest and most affordable vehicle (depending on the engine model) in the BMW range. Unlike its predecessor, the new vehicle is built on its own platform (E87); however, it shares many components with the E90 3 Series. Shared parts include MacPherson struts in the front of the car and a trapezoidal-link rear axle. BMW has stated that it shares over 60% of components with the current E90 BMW 3 Series.

 

Deci nu i prea departe nici seria 1 de compactul tau. <_<

 

Cat despre suspensie..pot sa ti ofer masina mea pt o proba, sa te convingi ca nu merita suspensia M in romania pe nici o masina. In nici un caz..ca doar nu o cumperi sa mergi numai prin hartoape cu ea, sau numai pe serpentine, incat sa ai nevoie de atata stabilitate.. ca daca n o avea suspensie rigida n o insemna ca se rastoarna sau ceva..

Link to comment
Share on other sites

Am tot zis ca ma duc sa dau o tura cu compactul lui Alexxx, pe langa faptul ca e 325i are pachet M din fabrica...asa mi-ar fi cel mai usor sa-mi dau seama, la compactul meu stiu f bine limita suspensiei...cat despre zgaltait prin hartoape, asta-i viata...arta cere sacrificii... <_<
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Este extraordinara suspensia M la Seria 1.

 

Am mers destul cu masina Aeerdnei, doar ca te zdruncina in mod evident mai tare nitel, dar odata scoasa la drum lung...e vis.

 

I-am facut si remapare, baga in jur de 200 Cai acum... e fascinanta combinatia caroserie + motorul asta.

 

Daca iti iei seria 1, cauta sa fie cat mai dotata, schimba enorm si aspectul si feelingul la interior.

 

A avut mare bafta din punctul asta de vedere, are cam tot ce vrei pe masina aia.

Link to comment
Share on other sites

Stiu, i-am vazut seria 1 cand ai prezentat-o...de ziua ei merita si un pachet aerodinamic exterior...cat despre remapare, eu sunt ala cu turbina stricata mereu deci nu ma bag la asa ceva... <_<
Link to comment
Share on other sites

vb cu userul 320_16v ( parca asa il cheama ) si eu am discutat putin cu el pe pm ..... si acum ca nu mai am mult pana ies din garantie ( ore .... zile ) ... m'ar bate gandul ....

 

Mersi Vali. Poate luam legatura cand vin in Buc sa fac treaba...

Hm? Esti in zona?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

120i 2006 septembrie,5 usi,M pack,navi,grii -cluj 41000 km.Acuma vreau cand se mai incalzeste sa-i pun jante performance in rest ii suuper masina :thumbsup:

 

dsr si mie imi trosnea bordul si so dovedit ca erau slabite suruburile de la aibagul de la pasager si erau umpic uzati buretii de la gurile de aer ,dar acuma so rezolvat totu.

Edited by sone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.