Jump to content

Magazie DVD Alpine DHA-S690 + BMW 16:9 Navi


Recommended Posts

Salutare! Deschid acest topic pentru ca de curand doresc sa achizitionez o magazie de DVD-uri Alpine, model DHA-S690.

Intrebarile sunt: va merge aceasta magazie mana in mana cu sistemul de navigatie 16:9 de la BMW?

In principiu o magazie normala cu mp3 va merge, dar in acest caz, stie cineva care ar mai fi componentele necesare conectarii?

Link to comment
Share on other sites

Asta vroiam sa stiu, daca DHA-ul este compatibil cu interfata Soundgate, pentru ca CHA-ul este. Bine ca am dat de cineva care se pricepe. Pe nicaieri nu mentioneaza de compatibilitatea Soundgate-ului cu DHA-ul.

Am gasit-o ieftin, asa ca o iau... 300$.

 

Cam atat despre control, dar despre scoaterea semnalului video din magazie catre monitorul 16:9 imi poti spune ceva?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In principiu se poate lua de pe site-ul oficial - trimitere catre distribuitorul european din Anglia. Am preferat insa varianta eBay, deoarece m-am invatat deja cu tranzactiile de peste ocean, si am prins un pret mult mai bun (30$).

Acest model de interfata permite conectarea tuturor magaziilor Alpine la sistemele BMW, bineinteles cu folosirea cablului aditional Alpine KCA-130B.

 

Partea nasoala la toata investitia: inca NU AM navi 16:9 <_< HELP!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

OK, deci am descoperit si conectica: sunetul intra in modulul radio/headunit prin AUX-in, semnalul video intra in TV tuner, la fel, prin intrarea dedicata, sau se poate scoate pe un monitor LCD, in cazul in care nu exista navi color.

 

Daca este cineva interesat, am renuntat la proiect, deoarece nu am mai reusit sa cumpar toata instalatia pentru navi 16:9.

 

Asadar, magazia Alpine se vinde cu 1200 RON negociabil, si mai am si un monitor LCD pe care il vand cu 200 RON. Daca este cineva interesat, il rog sa se anunte. Magazia este nou nouta, nefolosita. Ca dimensiuni este identica cu cea originala BMW, se potriveste la fix in locasul din portbagaj, la suruburi, tot.

 

Am si interfata SoundGate ABMW35V5, si cablul Alpine KCA-130B, la fel, noi noute, si nefolosite, si le vand cu 300 RON.

 

Cred ca preturile sunt mai mult decat rezonabile, practic nu am pus nici un adaos.

Edited by cristivw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.