Jump to content

Cumpar jante pentru e90 pe 16, 17 sau 18 originale


Recommended Posts

Cu cat le vinzi pe astea pe 18?

 

pe bmwfans daca nu ma insel e 288 euro bucata. Eu vreau 750 pe toate 4 (187.5 euro/ buc) si le dau cu tot cu cauciucuri pe care vreau 200 - continental runflat (11000km). Deci in total 950E.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Sal Vlade, scuze de intarziere. Eu am rezolvat problema. Le-am dat pe ale mele cu 900 si prost am facut !!!! Abia dupa am descoperit ce valoare au jantele originale BMW !! Numai mizerii pe piata si replica. Eu mi-am luat modelul M 193 (daca le stii) si sunt fff fericit cu ele ! Am luat 2 de la un prieten cu 15 mil noi noute ca erau pe asigurare si am comandat alte 2 la Filaret. Asa ca sfatul meu, daca nu vrei sa dai bani multi, este sa iti ei niste Dotz Mugello ca dau bine rau pe E90 adica sa treci pe Aftermarket...cum vrei..
Link to comment
Share on other sites

Sal Vlade, scuze de intarziere. Eu am rezolvat problema. Le-am dat pe ale mele cu 900 si prost am facut !!!! Abia dupa am descoperit ce valoare au jantele originale BMW !! Numai mizerii pe piata si replica. Eu mi-am luat modelul M 193 (daca le stii) si sunt fff fericit cu ele ! Am luat 2 de la un prieten cu 15 mil noi noute ca erau pe asigurare si am comandat alte 2 la Filaret. Asa ca sfatul meu, daca nu vrei sa dai bani multi, este sa iti ei niste Dotz Mugello ca dau bine rau pe E90 adica sa treci pe Aftermarket...cum vrei..

 

Frumoase jantele, chiar ca ai facut prost... daca vedeam mai devreme anuntul

Foarte frumoasa culoarea masinii, a arktis metallic? Ca nu prea imi dau seama din poza...

Link to comment
Share on other sites

Sal Vlade, scuze de intarziere. Eu am rezolvat problema. Le-am dat pe ale mele cu 900 si prost am facut !!!! Abia dupa am descoperit ce valoare au jantele originale BMW !! Numai mizerii pe piata si replica. Eu mi-am luat modelul M 193 (daca le stii) si sunt fff fericit cu ele ! Am luat 2 de la un prieten cu 15 mil noi noute ca erau pe asigurare si am comandat alte 2 la Filaret. Asa ca sfatul meu, daca nu vrei sa dai bani multi, este sa iti ei niste Dotz Mugello ca dau bine rau pe E90 adica sa treci pe Aftermarket...cum vrei..

 

Frumoase jantele, chiar ca ai facut prost... daca vedeam mai devreme anuntul

Foarte frumoasa culoarea masinii, a arktis metallic? Ca nu prea imi dau seama din poza...

 

Draga Monique, trebuie sa recunosc ca nu stiu numele culorii. E90-ul meu este aproape identic cu cel din poza, poza fiind luata de pe net....culmea - am gasit poza pe google cu masina asta care are aceeasi culoare si aceleasi ex-jante. A mea nu are geamuri fumurii pe fata, nici eleron si nici black lines <_< . Acum caut sa-mi pun black lines si cred ca vreau sa-i pun si un nas negru :) .

 

Mda...rotile mele aratau chiar bine. Tu ce ai, ce ne arati ??!!

Link to comment
Share on other sites

Sal Vlade, scuze de intarziere. Eu am rezolvat problema. Le-am dat pe ale mele cu 900 si prost am facut !!!! Abia dupa am descoperit ce valoare au jantele originale BMW !! Numai mizerii pe piata si replica. Eu mi-am luat modelul M 193 (daca le stii) si sunt fff fericit cu ele ! Am luat 2 de la un prieten cu 15 mil noi noute ca erau pe asigurare si am comandat alte 2 la Filaret. Asa ca sfatul meu, daca nu vrei sa dai bani multi, este sa iti ei niste Dotz Mugello ca dau bine rau pe E90 adica sa treci pe Aftermarket...cum vrei..

da sunt dragutze dar as vrea sa iau tot originale de seria 3! pune o poza cu masina cu jantele astea noi sa vad cum vine! <_< numai bine

Link to comment
Share on other sites

Draga Monique, trebuie sa recunosc ca nu stiu numele culorii. E90-ul meu este aproape identic cu cel din poza, poza fiind luata de pe net....culmea - am gasit poza pe google cu masina asta care are aceeasi culoare si aceleasi ex-jante. A mea nu are geamuri fumurii pe fata, nici eleron si nici black lines <_< . Acum caut sa-mi pun black lines si cred ca vreau sa-i pun si un nas negru :unsure: .

 

Mda...rotile mele aratau chiar bine. Tu ce ai, ce ne arati ??!!

 

Pai de-aia am intrebat de culoare, ca pare la fel cu a mea :) desi pare totusi mai inchisa cea din poza, depinde de lumina...

Nici eu nu am eleron sau geamuri fumurii

La capitolul jante, nu ma prea laud, am luat unele replica pe 16 de aici de pe forum, cu tot cu cauciucurile de iarna... Acum in primavara vreau sa-mi iau unele mai frumoase, ori pe 17, ori pe 18... asta e, daca am ratat anuntul tau :bashwall:

Cat costa cele 2 pe care le-ai comandat la Filaret?

Mersi

Link to comment
Share on other sites

1. O sa pun maine ceva poze cu masina in varianta actuala. Eu spun ca arata mai bine acum - mai sport.

 

2. O janta modelul M193 e 16 mil si putin...te-ar costa cam 1600 Eur noi ce am eu acum pe masina....si daca mai pui cauciucurile care sunt inca 1000 niste runflat-uri noi deja e scumput...Eu am cumparat masina cu jante pe 18 cu 8x18 fata si 8.5x18 spate ceea ce inseamna ca ai putea sa-i pui si tu Monique pe 18. Daca poti sa crezi chiar imi pare rau ca nu ti le-am dat tie :) .

 

In orice caz nu recomand replica, am studiat problema si par sa fie mult mai fragile. Ma rog eu nu as pleca la drum lung cu replica pe masina mai ales ca avadn run flat trebuie sa ma bazez pe jante si gume --- nu am roata de rez...

 

Revin cu poze <_<

Link to comment
Share on other sites

2. O janta modelul M193 e 16 mil si putin...te-ar costa cam 1600 Eur noi ce am eu acum pe masina....si daca mai pui cauciucurile care sunt inca 1000 niste runflat-uri noi deja e scumput...Eu am cumparat masina cu jante pe 18 cu 8x18 fata si 8.5x18 spate ceea ce inseamna ca ai putea sa-i pui si tu Monique pe 18. Daca poti sa crezi chiar imi pare rau ca nu ti le-am dat tie :bashwall: .

 

In orice caz nu recomand replica, am studiat problema si par sa fie mult mai fragile. Ma rog eu nu as pleca la drum lung cu replica pe masina mai ales ca avadn run flat trebuie sa ma bazez pe jante si gume --- nu am roata de rez...

 

Revin cu poze :)

 

Mersi pentru informatii, mi se par cam scumpe totusi;

Si mie imi pare rau, oricum le-ai dat de pomana practic...

O sa m-apuc sa caut si eu unele mai frumoase, asta iarna trebuia sa-mi cumpar rapid cauciucuri de iarna si am luat si jantele... dar vara vreau si eu unele mai misto... Eu nu prea merg la drum lung, mai mult in Buc... doar vara ce mai plec la mare in weekend-uri...

Cauciucurile de vara sunt tot runflat, insa pentru iarna mi-am luat normale

Cand sa le pun pe cele de vara? Ca habar n-am...

Da, si eu vreau sa pun poze, dar nici pana acum nu am downloadat pozele, astept sa se umple cardul... Cele pe care le aveam s-au pierdut cand mi s-a virusat laptop-ul <_<

Link to comment
Share on other sites

Saracu Vladone :) . Sper sa gasesti cat mai repede dar pt asta te sfatuiesc sa mai cauti si tu ca asteptatul asta aici nu stiu cat de curand iti aduce ceva.

 

Monique eu mi-am pus deja rotile de vara...nu ai ce sa mai astepti. Gumele de iarna sunt atat pt zapada cat si pentru temperaturile scazute fiind mult mai moi dar nu cred ca mai e cazul sa stai cu gume de iarna la temp de minim 4-5 C noaptea...

 

Va arat si o poza cu a mea cam murdara dar am promis lui Vlad ca ii arat masina cu jantele noi.

 

Bafta.

 

P.S. Monique - te astept pe PM cu prostii <_<

post-23326-1236610533_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.