Jump to content

630


fbdcnt

Recommended Posts

ma bate gandul sa dau 7-le (730d) si sa iau un 630. imi place mult cum arata 6 asta nou. imi place chiar mai mult cum suna 630 decat 650. este oricum destul de scump si 630 si nu stiu dca merita banii. am citit review-uri pozitive despre motorul de pe 630. merita oare sa-l iau? nu ma intereseaza nici viteze supersonice nici sa scot fum la roti excesiv, doar saam fun cu el, cu 7-le nu am de nici un fel si nici nu-l mai folosesc. vrea cineva un 7 full 20,000 off list? cip 72,000, e in leasing, 12,000km.
Link to comment
Share on other sites

Go for it! Ia 630-ul, n-o sa regreti.

 

Deci dai 7-le cu 52.000? Cat e rata si cat mai e de plata? De aici deducem si cati bani vrei tu pe el acum. Prin cine e leasingul? Cand e prima oara inmatriculat?

76787[/snapback]

 

inmatriculat 28.06.2005. 12.055km. leasing la volksbank rate pe 3 ani. unul aproape a trecut. da vreau 52,000 cip repede. rata e cca 1000.

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

Deci, sa recapitulam, ca niciodata nu ma prind cum e cu contractele de novatie...

 

Ai platit avans 21.600 euro (30% din 72.000 euro) si ai o rata de 2.100 euro (rata fara dobanda, tva si comisione).

 

Acum, data tie-ti plateste cineva 52.000 euro, dai masina din care mai e de plata (judecand dupa data de inmatriculare 27 luni x 2.100 euro) 56.700 euro, plus dobanda aferenta.

 

Sigur n-am inteles bine ceva. :blink:

 

Contractul de asigurare in ce valoare e si la ce prima anuala? La cine e incheiat si pe cati ani?

Link to comment
Share on other sites

Fapte:

 

72.000 euro CIP initial - cred ca aici e greseala :blink:

inmatriculata 28.06.2005

avans 30%

rate pe 3 ani Volksbank

Rate achitate: 9

Rate ramase: 27

Rata lunara: aprox. 1000

Casco?

 

Pana aici e corect? Imi cer scuze ca insist si sper sa nu fie neavenita interventia...

Link to comment
Share on other sites

Acum am vazut ca ai rata cca. 1.000... :blink:

 

Strange.

76802[/snapback]

 

asigurareae la allianz. rata e cca 1000, masina a fost obiectul unui troc cu compensare, contractul de leasing e numai pe60k cip, rata e 1000 cum am spus, pretul cip de lista al acestui exemplar cu toate optionalele e 72k- full- navi tv, dynamic drive.....tot. deci mai sunt de plata rate inca 2 ani si ceva. val reziduala e inclusa in rata. cer imediat situatia exacta.

Link to comment
Share on other sites

in primul rand nu exista 63o nou ci doar 633i iar daca vrei sa iti iei un 633 nou sau la mana a doua faci bine pt ca in primnul rand sunt masini reusite, de fapt modelul este reusit,iar valoarea nu o sa ii scada peste ani,pt ca un seria 6 ramane un seria 6,ca si seria 6,ca si z4 ,si altele.in general masinile scumpe si sportive nu le scade valoarea iar daca intro zii vrei sa o vinzi nu o sa fie prea greu.
Link to comment
Share on other sites

Fapte:

 

72.000 euro CIP initial - cred ca aici e greseala :blink:

inmatriculata 28.06.2005

avans 30%

rate pe 3 ani Volksbank

Rate achitate: 9

Rate ramase: 27

Rata lunara: aprox. 1000

Casco?

 

Pana aici e corect? Imi cer scuze ca insist si sper sa nu fie neavenita interventia...

76805[/snapback]

 

 

da-mi o adresa de mail iti fac scan dupa scadentar si vezi tot.

Link to comment
Share on other sites

in primul rand nu exista 63o nou ci doar 633i iar daca vrei sa iti iei un 633 nou sau la mana a doua faci bine pt ca in primnul rand sunt masini reusite, de fapt modelul este reusit,iar valoarea nu o sa ii scada peste ani,pt ca un  seria 6 ramane un seria 6,ca si seria 6,ca si z4 ,si altele.in general masinile scumpe si sportive nu le scade valoarea iar daca intro zii vrei sa o vinzi nu o sa fie prea greu.

76807[/snapback]

 

Sigur ca exista 630 nou!!!

Link to comment
Share on other sites

in primul rand nu exista 63o nou ci doar 633i iar daca vrei sa iti iei un 633 nou sau la mana a doua faci bine pt ca in primnul rand sunt masini reusite, de fapt modelul este reusit,iar valoarea nu o sa ii scada peste ani,pt ca un  seria 6 ramane un seria 6,ca si seria 6,ca si z4 ,si altele.in general masinile scumpe si sportive nu le scade valoarea iar daca intro zii vrei sa o vinzi nu o sa fie prea greu.

76807[/snapback]

 

nu exista 633, doar 630 si 650.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare submotorizat. Nu vrei un 645? :)

 

denver_place2001: la masinile scumpe nu le scade valoarea? :blink:) LOL Poate daca are sigla Ferrari pe capota nu ii scade valoarea. 6le meu a costat 110.000 nou si ma chinui sa-l dau de vreo 2 luni cu 64-65k euro.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Pai vroiam initial sa-mi iau un Porsche 996 Carrera 4S din 2002 care se invarte pe la 52-55k euro. Am nevoie de niste bani sa termin o casa la munte si o sa-mi iau ceva pe la 35-40k probabil. Ori un X5 3.0d care sa incerc sa-l vand mai departe ori un M3 din 2003.

 

Oricum, la anul in vara daca imi ies niste chestii Porsche 997 S scrie pe mine. M-am suit ieri in una la Porsche in pipera... dementiala!

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg intrebarea, nu sunt convins ca e coerenta.

 

545i -> 550i

645i -> 650i

745i -> 750i

 

In felul asta au aparut si 540i si 740i.

 

Cutia automata este optionala pe toate modelele, mai putin pe E65 care are standard steptronic fara optiune de cutie manuala.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
ma bate gandul sa dau 7-le (730d) si sa iau un 630. imi place mult cum arata 6 asta nou. imi place chiar mai mult cum suna 630 decat 650. este oricum destul de scump si 630 si nu stiu dca merita banii. am citit review-uri pozitive despre motorul de pe 630. merita oare sa-l iau? nu ma intereseaza nici viteze supersonice nici sa scot fum la roti excesiv, doar saam fun cu el, cu 7-le nu am de nici un fel si nici nu-l mai folosesc. vrea cineva un 7 full 20,000 off list? cip 72,000, e in leasing, 12,000km.

76785[/snapback]

GO FOR IT

nu cred ca o sa regreti vreodata si daca regreti da-mi-l mie ca nu ma supr deloc

 

glumeam

 

seria 6 e seria6 si asta o stii si tu f bine, dar ca sa te certifici BAGA MARE ca masina e super

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
de exemplu m6 e comparat cu aston martin db9 sau cat e ala , adica joaca in acceasi clasa , m6 putin in fata astonului la performante insa diferenta mare de pretz in avantajul bmw-ului. Daca iti iei seria 6 eu zic ca nu o sa regreti :blink: bafta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.