Jump to content

Recommended Posts

Observ ca pe forum se discuta intens de aceste probleme asa ca m-am cam aprins si eu.

V-am spus acuma 1 luna jumate ca m-a lovit cineva...lateral stanga, aripa, usile... au fost schimbate.

Bon,

Dupa o luna si ceva revin la Banat Car-Reprezentanta BMW din Timisoara unde era masina la service. Baiatul lor de incredere era in concediu si chipurile inlocuitorul e cam nepriceput. Imi spun sa iau legatura cu cei de la asigurare, bcr, ca masina va fi gata a doua zi. Sun, rezolv, cei de la casco asteapta devizul ca sa-mi dea acceptu de plata. Mentionez era Marti, iar vineri era zi libera...1Mai. Un prieten imi face o invitatie sa mergem in Ungaria in weekend, accept, cu gandul ca voi lua masina Miercuri.

Miercuri, cei de la casco primesc avizul, dar, apar pe deviz cateva elemente care nu erau declarate, undeva la suma de 10-12 milioane, o suma maricica desi era vorba de un deviz de 200 milioane. Din acesti 200 milioane cred ca aproximativ 140 de milioane costa doar manopera lor, vazand anterior pe calculatorul lor factura pieselor venite de la dealer, aproximativ 64 de milioane.

Sunt anuntat ca trebuie sa se faca o reconstatare Joi, si... datorita sarbatorilor abia Luni marti pot ridica masina....

Sunt nevoit sa inchiriez in ultimul moment un ford fiesta motor 1.3 <_< pe care dau 120 de euro pentru 3 zile.

Dar nu de aici vine nemultumirea mea... Aveam nenumarate referinte despre proasta calitate a celor de la banat car, dar nu am avut alta solutie sa ajung cu masina afara.

La receptie constat: Pragul, intre usi zgariat, doar ce a fost vopsit

- Ornamentul de mahon usa stanga fata, zgariat

- Bara fata nu a fost fixata bine

- Bricheta rupta

- Zgarietura pe plasticul de pe volan

- Urma, mica dar totusi vizibila, de vopsea albastra pe bara spate a masinii

- Usa dreapta fata, pe partea de inchidere zgariata

- Aripa spate zgariata

- Si alte cateva mici detalii.

Traim in Romania, toti stim asta, insa nu pot sa nu fiu nemultumit...Am platit, prosteste probabil, la fel cum fac toti cei care isi cumpara masini noi, foarte mult tocmai pentru ca masina asta nu a fost lovita, retusata, zgariata, revopsita si altele, si acum cand ma lovesc de astea....innebunesti

 

Imi cer scuze daca acest topic nu isi are rostul aici, dar unele topic-uri m-au aprins si pe mine...

Link to comment
Share on other sites

am patit si eu.. au montat prost kederul la usa .. .. iar usa s-a inchis bine prima spt dupa ce am luat masina din serviceul lor ... mentionez ca m-au amanat si dus cu zaharelul 3 spt... ca vopsitorul e in concediu .. ca etc etc.

asta s-a intamplat acum 2 ani.. n-am mai calcat acolo de atunci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.