Jump to content

polish e60 black


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Prin Bucuresti stie lumea insa am observat ca nu iese in evidenta nici unul. Fiecare are pozitii pro si contra dar nici un castigator detasat. Am facut si eu un polish exterior (tot e60 negru) la Tony si am fost multumit pe moment. Dupa aproximativ o luna, mai multe spalari si o soare puternic se vede clar ca e plina de holograme cam peste tot. Nici nu stiu unde naiba sa ma duc sa mi se faca ceva super profi din toate punctele de vedere. Asta este paradoxul in Romania chiar daca esti dispus sa platesti bani frumosi nu ai unde sa beneficiezi de servicii si rezultate pe masura. Vb. reclamei: "N-ai cu cine...niste...".
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Am fost si eu la cei de la Expert Detailing. Uneori lucreaza bine, uneori ... varza. Statistic, mai multa varza. Le-am lasat odata masina sa aplice un paint sealant si suspectez ca nici nu au avut de gand sa dea vreodata cu asa ceva.... Plus ca ramasese praf alb de la polishare peste tot pe unde nu il lua curentul natural de aer. In rest, am mai avut niste masini care au fost duse la 'rejuvenare' si din 5, 2 au iesit ok, restul aveau 3D dupa o luna....

Cum spunea cineva.. n-ai cu cine !

Link to comment
Share on other sites

Eu acum cativa ani am facut impreuna cu cativa prieteni 3 masini si o capota la un Logan manual , cu polish din Carefura/Cora , polish la culoare , Turtle Wax se numeste firma . Are si un fel de "ruj"la culoare care te ajuta sa acoperi mai bine imperfectiunile sau ciupiturile de pietricele de pe capota . Noi am folosit unul rosu , unul negru si unul albastru , cel rosu l-am folosit si pt a mea si pt capota de Logan , care fusese vopsita f prost . Toti am fost multumit de rezultate , mai mult ne-am chinuit sa le degresam si sa le clatim f bine , in rest polish-ul a fost mai mult o joaca .

In 3-4 persoane faci masina cam intr-o ora si cam o data la 6 luni iti permiti sa o protejezi . Acel polish este 36 ron + 4 lavete microfibre ( 5 ron bucata ) + suport de burete pt polish imbracat in microfibre ( 8 ron ) . Cu o singura sticluta iti ajunge sa faci masina de doua ori , daca faci cum trebuie . In rest in intervalele de 6 luni poti face cam la 2-3 luni o ceruire , care prelungeste si mai mult intervalul de polish-are si protejeaza mai ales iarna .

Ideea este ca , cu cat speli masina mai rar , cu atat iti rezista mai mult polish-ul si ceruirea , pt ca nenorocirile astea de ecologice ataca f mult ceara si polish-ul , pe ideea ce ele degreseaza .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.