Jump to content

Vieti curmate prea devreme...


MuadDib

Recommended Posts

Nu mai tin minte detaliile, insa, daca nu ma insel, motociclistul a murit pe loc, iar femeia din masina in salvare.

Si mi se pare ca nu motociclistul a fost de vina, ci cel cu masina (a facut stanga fara sa observe motociclistul care venea din fata).

 

Deci inclusiv noi, astia cu conservele, trebuie sa luam aminte....

Link to comment
Share on other sites

Mama ce urat ,stiu din italia de la niste prieteni motociclisti daca nu mai au incaltaminte cei de pe motor sigur sunt morti in marea majoritate a cazurilor!

 

RIP!

Link to comment
Share on other sites

Eu am un prieten care a murit incaltat, dar cu manusa prinsa intre cauciuc si janta masinii, iar casca s-a crapat.

Pentru motociclisti f importante sunt casca si protectiile de la coloana.

Oricum, gabriel a zis ca in majoritatea cazurilor.. Se poate de la impact sa sara ghetele.

 

RIP!

Link to comment
Share on other sites

sau or avea vreo chestie la pedale care sa le tina piciorul si daca se intampla sa ramana incaltamintea acolo in urma impactului inseamna ca a fost grav ? (vorbesc in totala necunostinta de cauza, caci nu stiu nimic despre moto).. sunt curioasa.. <_<
Link to comment
Share on other sites

sau or avea vreo chestie la pedale care sa le tina piciorul si daca se intampla sa ramana incaltamintea acolo in urma impactului inseamna ca a fost grav ? (vorbesc in totala necunostinta de cauza, caci nu stiu nimic despre moto).. sunt curioasa.. <_<

 

 

Dap, asa parca schimba viteza...

Oricum, se spune ca de pe motor cazi doar o data de obicei.

Oricat de mic e impactul, iti rupe fundul pe asfalt. Te lovesti oricum.. mai usor sau mai grav.

Dar ceva tot patesti.

Link to comment
Share on other sites

Naspa rau accidentu' !! <_<

 

Ce ma bucur ca traiesc, am trecut prin ceva asemanator, dar cu urmari mult mai usoare, un picior si o mana rupte...:)

 

Si mie mi-au sarit adidasii din picioare la accident, si estimez ca aveam cam 60 kmh, maxim 70 ...

Link to comment
Share on other sites

Din pacate multi sunt si vanati de soferi care nu-i sufera.

Tu ai noroc, Andrei. Am vazut 2 accidente de motor pana acum si au fost groaznice. Un moto mort, unul in ghips. I-a taiat un taxi fata si el avea 40km/ h.

Si prietenul care a murit din vina unei soferite.

 

Mai nasol e ca in tara cica sunt 70 mii de motoristi si accidentele sunt in continua crestere. Pe motociclism.ro apare cel putin un accident zilnic.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate multi sunt si vanati de soferi care nu-i sufera.

Tu ai noroc, Andrei. Am vazut 2 accidente de motor pana acum si au fost groaznice. Un moto mort, unul in ghips. I-a taiat un taxi fata si el avea 40km/ h.

Si prietenul care a murit din vina unei soferite.

 

Mai nasol e ca in tara cica sunt 70 mii de motoristi si accidentele sunt in continua crestere. Pe motociclism.ro apare cel putin un accident zilnic.

 

tu vrei sa zici ca sunt soferi care dau intentionat in motociclisti????

 

 

revino-ti, fata!!!

Link to comment
Share on other sites

Este destul de vechi accidentul, undeva in 2005 - daca nu ma insel.

 

Insa l-am postat pentru ca nu stiu cati dintre voi l-ati vazut. Si trebuie vazut.

 

 

http://www.trilulilu.ro/ancajojo/9e8da63a945350

<_< tragic..si mama soferului acolo nu se mai misca .cred ca inebuneam de durere..

 

Dar si motociclisti au o parte din vina ..in cele mai multe cazuri de accidente cu deces ei au viteza peste 100 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Tragic! Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Consider ca in trafic si la viteze peste limita legala acel echipament moto , fie el complet , combinezon , manusi , ghete , casca , este inutil , intri intr-o masina , poti lua o bordura in brate , sa te infasori pe un stalp , si poti avea si mama costumului ca-l ai degeaba.

Si mai cred ca multi dintre motociclisti nu stiu cu ce se mananca mersul pe 2 roti (ma refer la cei in tricou si pantaloni scurti pe motocicleta) , la ce riscuri se expun , am un prieten care are permis de A si nu stie ce este aceea o woblare <_< .

Si noi soferii avem vina noastra ca de multe ori nu-i vedem , si motociclisti o au pe a lor ca merg prea tare in unele situatii , e tentant cand sti ca in 4 secunde ai suta .

Riscul ''meseriei'' .

Link to comment
Share on other sites

Este destul de vechi accidentul, undeva in 2005 - daca nu ma insel.

 

Insa l-am postat pentru ca nu stiu cati dintre voi l-ati vazut. Si trebuie vazut.

 

 

http://www.trilulilu.ro/ancajojo/9e8da63a945350

 

cam "tare" filmuletul <_< uitati-va si voi la cretinul ala ... el probabil nici in ziua de azi nu a realizat inca ce a facut ... din cauza cretinilor care l-au invatat sa conduca si i-au dat carnetul s-a intamlat asta. eu zic ca trebuie modificat tot ce tine de legislatie in priviinta acordarii carnetului de conducere ... inclusiv test de aptitudini. psiho, de reflexe, examen medical si cel mai important examenul practic... noi suntem tara in care toata lumea are carnet de conducere, examen de bacalaureat, facultati, mastere si doctorate .. dar ne curge saliva din gura :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.