Jump to content

Accident in Cluj


SkyDive

Recommended Posts

extraordinar ce o ramas din 5-ar, nu am vazut pozele cu audi!!!

 

acolo este destul de nasol, ca imediat inainte de practiker este o curba, nui foarte mare , dar este o denivelare si o groapa care incercand sa o feresti, combinat cu denivelarea....parerea mea este ca de acolo a inceput totul, si daca a mai si ferit vreun tantalau...cine stie...oricum viteza prea mare...

Link to comment
Share on other sites

Am vazut BMW-ul pe rampa din fata. Doar un far si ramele de la grile se mai observau.

Soferul avea vreo 25 de ani din cate am inteles.

 

 

Nu stiu ce a putut fi in capul soferului, dar cred ca avea foarte mare viteza. Ai vazut masina in poze sau in realitate?

Link to comment
Share on other sites

extraordinar ce o ramas din 5-ar, nu am vazut pozele cu audi!!!

 

acolo este destul de nasol, ca imediat inainte de practiker este o curba, nui foarte mare , dar este o denivelare si o groapa care incercand sa o feresti, combinat cu denivelarea....parerea mea este ca de acolo a inceput totul, si daca a mai si ferit vreun tantalau...cine stie...oricum viteza prea mare...

 

eu eram intr-un taxi la 3 ore de la accident. bmw-ul il depasise cand taximetristul avea alta cursa. a aproximat viteza la 200.

abia m-a luat ca tremura tot. mi-a zis ca daca nu ploua si nu aveam neaparata nevoie nu ma ducea.

 

audi-ul cica a ramas fara rotile din fata si a plonjat inca 30 metri.

 

@primaru: ma duceam spre polus pe la 9. si a trecut platforma cu bmw-ul pe langa mine. groaznic arata! nici nu-ti dadeai seama ce era. era pus cu botul spre spatele platformei.

Edited by SkyDive
Link to comment
Share on other sites

extraordinar ce o ramas din 5-ar, nu am vazut pozele cu audi!!!

 

acolo este destul de nasol, ca imediat inainte de practiker este o curba, nui foarte mare , dar este o denivelare si o groapa care incercand sa o feresti, combinat cu denivelarea....parerea mea este ca de acolo a inceput totul, si daca a mai si ferit vreun tantalau...cine stie...oricum viteza prea mare...

 

eu eram intr-un taxi la 3 ore de la accident. bmw-ul il depasise cand taximetristul avea alta cursa. a aproximat viteza la 200.

abia m-a luat ca tremura tot. mi-a zis ca daca nu ploua si nu aveam neaparata nevoie nu ma ducea.

 

audi-ul cica a ramas fara rotile din fata si a plonjat inca 30 metri.

 

@primaru: ma duceam spre polus pe la 9. si a trecut platforma cu bmw-ul pe langa mine. groaznic arata! nici nu-ti dadeai seama ce era. era pus cu botul spre spatele platformei.

 

ce numere de inmatriculare avea BMW????

Link to comment
Share on other sites

nu stiu, nu am vazut. eram intr-un mic soc!

sper sa nu fie membru al forumului macar.

 

Nu am vazut accidentul si nici masinile.

Eu incercam sa cobor din Zorilor spre Manastur si era coloana de masini, circulatie blocata. Am ajuns, cu chiu cu vai, pe podul de peste Cal. Floresti si se vedea ca benzile de iesit spre Polus/Floresti erau blocate.

Din cate am inteles, la volan era un posibil cumparator al masinii. Se pare ca se proba masina. E posibil ca cel din dreapta, care a decedat, sa fie chiar proprietarul masinii.

Oricum, Manasturul era paralizat. Primaverii, Bucium, Cal Floresti, iesirea dinspre Cora spre Polus. Peste tot se statea.

 

P.S. RIP

 

P.S. P.S. Mi-as fi dorit un modul TV in masina.

 

P.S. P.S. P.S. Pedro, ai intrat in coloana chiar in fata mea cand ai iesit din benzinarie. Vreau si eu un ornament de ala cromat deasupra numarului de inmatriculare.

Link to comment
Share on other sites

eram si eu curios de numarul de inmatriculare, veneam acum vreo luna jumate noaptea de la dej, si in bontida pe linia aia dreapta am intrat in depasirea unui BMW seria 5 negru, cu jantele exact ca si cele de pe masina accidentata, daca imi amintesc bine era cj..xlx sau xwx, ceva de genul, si fiind noapte tarziu nu prea erau masini pe drum, am intrat in depasire nu mergeam foarte tare si bineinteles ca am fost luat la misto...a accelerat exact cand eram intrun drept cu el.... no coment...

 

Tell me about it! Am facut 40 min din Manastur pana la Polus.

Mai era si o fata in spate care statea in spatele soferului si a scapat. Daca era in dreapta, era pa.

 

ar fi scapat poate fara absolut nicio zgarietura daca ar fi purtat centura in spate...poate a purtat-o....credema ca daca vreau sa fac misto de cineva de pe bancheta din spate... si nu are centura pusa...sa vezi cum danseaza cand in stanga cand in dreapta,. pe tapiseria de piele foarte usor se aluneca...

Link to comment
Share on other sites

Cica se testa. Era un tip din Arad la volan.

Si centura in spate are rolul ei. Eu mi-am invatat lectia. Sunt legata de centura. As fi in stare sa-mi pun doua.

 

Asta cu 200 km/h mi-a zis-o taximetristul. In articole oricum scrie ca avea peste 150 km/h.

Impactul oricum ar fi fost puternic si la 100 km/h.

Pacat de cei nevinovati..

Link to comment
Share on other sites

Cica se testa. Era un tip din Arad la volan.

Si centura in spate are rolul ei. Eu mi-am invatat lectia. Sunt legata de centura. As fi in stare sa-mi pun doua.

 

Asta cu 200 km/h mi-a zis-o taximetristul. In articole oricum scrie ca avea peste 150 km/h.

Impactul oricum ar fi fost puternic si la 100 km/h.

Pacat de cei nevinovati..

la 200 la ora poti sa ai 2 centuri ca tot praf de faci

Link to comment
Share on other sites

Inca nu sunt informatii exacte. Am tot cautat pe site-urile agentiilor de presa, dar tot ce am gasit am postat.

 

Daca era pentru test e clar ca s-a dorit fortarea masinii. Trebuiau sa se astepte la asta.

Ies oricum mai incolo si poate mai aflu ceva.

Link to comment
Share on other sites

Cica se testa. Era un tip din Arad la volan.

Si centura in spate are rolul ei. Eu mi-am invatat lectia. Sunt legata de centura. As fi in stare sa-mi pun doua.

 

Asta cu 200 km/h mi-a zis-o taximetristul. In articole oricum scrie ca avea peste 150 km/h.

Impactul oricum ar fi fost puternic si la 100 km/h.

Pacat de cei nevinovati..

Ai uitat cine te-a invatat sa-ti pui centura in spate??? <_<

On topic: Dumnezeu sa-l odihneasca pe baiat!

Edited by Vampiroiul535
Link to comment
Share on other sites

nu stiu, nu am vazut. eram intr-un mic soc!

sper sa nu fie membru al forumului macar.

 

Nu am vazut accidentul si nici masinile.

Eu incercam sa cobor din Zorilor spre Manastur si era coloana de masini, circulatie blocata. Am ajuns, cu chiu cu vai, pe podul de peste Cal. Floresti si se vedea ca benzile de iesit spre Polus/Floresti erau blocate.

Din cate am inteles, la volan era un posibil cumparator al masinii. Se pare ca se proba masina. E posibil ca cel din dreapta, care a decedat, sa fie chiar proprietarul masinii.

Oricum, Manasturul era paralizat. Primaverii, Bucium, Cal Floresti, iesirea dinspre Cora spre Polus. Peste tot se statea.

 

P.S. RIP

 

P.S. P.S. Mi-as fi dorit un modul TV in masina.

 

P.S. P.S. P.S. Pedro, ai intrat in coloana chiar in fata mea cand ai iesit din benzinarie. Vreau si eu un ornament de ala cromat deasupra numarului de inmatriculare.

hai pe brancusi 85 .

pacat de cei 2 tineri. bmw-uri se mai fabrica dar viata lor nu.de ce oare multi cand se urca in bmw gasesc numai acceleratia si o calca pana mor

Edited by pedro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.