Jump to content

Caut un e34 sau e36 touring


KO_deina

Recommended Posts

De preferinta caut un e34 benzina/diesel nu conteaza sau pisica touring + o diferenta la schimb cu:

 

2003 alfa 147, 1.6 16v

scaune sport, a/c, geamuri el fata, oglinzi el incalzite, inchidere + geamuri din cheie, faruri electrice, 10 airbaguri, discuri fata spate, suspensie independenta spate si cam atit <_<

 

la diferenta sint foarte deschis la negocieri.

 

poze aici: http://picasaweb.google.com/albumulmeufoto/Alfa

Link to comment
Share on other sites

De preferinta caut un e34 benzina/diesel nu conteaza sau pisica touring + o diferenta la schimb cu:

 

2003 alfa 147, 1.6 16v

scaune sport, a/c, geamuri el fata, oglinzi el incalzite, inchidere + geamuri din cheie, faruri electrice, 10 airbaguri, discuri fata spate, suspensie independenta spate si cam atit <_<

 

la diferenta sint foarte deschis la negocieri.

 

poze aici: http://picasaweb.google.com/albumulmeufoto/Alfa

am un e34TDS de vanzare breack inscris

0740067154

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nici io nu vreau sa dau banii pe el, ci doar la schimb. e destul de clar anuntul <_<

 

si am uitat sa specific.. nu sint interesat de schimburi cu comerciantii de masini, doar cu proprietari, iar pri proprietari nu ma refer la samsari cu masini pe numele lor :)

Link to comment
Share on other sites

am si eu un 520 cu motor schimbat de 2.5 tds dar e clar nu am trecuto pe numele meu ca e scump frate si propritarul mio lasa asa inmatriculata cu itp valabil martynryo@yahoo.com si mai vb

daca nu e trecut in acte motorul... nu ma complic..

Link to comment
Share on other sites

Masina are 44 de mii km si are distributia si ambreiajul schimbate acum 20 de mii? <_< Atat tine distributia la alfa?In ce fel s-a mers cu masina de schimbi ambreiaj dupa 20 de mii?

Off topic: care a treaba cu anunturile astea in care pui doua numere de tel. si precizezi expres ca raspunzi numai la unul? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e nevoie sa raspunzi ca un mahalagiu la intrebari incomode pt. tine. Si asa, distributie si ambreiaj schimbate la 40 de mii.... ceva tot nu suna bine. Intrebarea era: la alfa, distributia se schimba la jumatatea intervalului sau mai repede fata de alte masini?
Link to comment
Share on other sites

si daca nu suna bine, defapt tu ce vrei ? ca daca te-ai gindit sa-mi dai e34 care-l ai si care este/a fost plin de probleme, NU ma intereseaza.

 

si acum ca sa raspund si pt cei care-si mai pun intrebarea asta, distributia se schimba la 60 mii sau 3 ani, dupa cum se vede au trecut 6 ani. ambreajul l-a schimbat proprietarul dinainte. nu m-a interesat de ce, ci ca e nou.

Link to comment
Share on other sites

Ti-am facut eu vreo oferta sau vorbesti doar pt. ca te-ai enervat? Pentru linistea ta, problemele le-am rezolvat, de unde stii tu ca mai am acum probleme sau e treaba cu capra vecinului? :unsure: :) Nici prin cap nu mi-ar trece sa dau E34 pe alfa a carei slaba fiabilitate este de notorietate si mai ales pe una inghesuita si in doua portiere, las tinereii sa se afirme. <_<

Oricum, bafta la vanzare sau schimb :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

explica-mi o chestie: daca o distributie se schimba la 60k sau 3 ani, ceea ce e normal sa o schimb, pt ce-ai facut speculatiile alea si in plus nici n-ai vazut corect ce trebuie si ai facut niste afirmatii urite? ca mai apoi sa vi sa spui ca nu te-a interesat niciodata masina ?

 

de ce ai facut toate astea?

Link to comment
Share on other sites

Stiam ca o distributie tine 80-100 de mii, in fine, fiecare schimba cand vrea, bravo tie ca ai schimbat preventiv. Despre ambreiaj, as fi crezut ca tine mai mult. Cat despre faptul ca as fi fost interesat de schimb, e doar parerea ta. M-am inghesuit destul prin seria 3, ma simt mai bine acum in 5, chiar mi-ar fi prins bine un touring. Daca ar fi sa dau masina + o diferenta, as da-o tot pe un bmw. De ce? Vezi semnatura. :)

Cu banii dati pe masina asta si cu ce am mai cheltuit dupa achizitie, imi luam lejer multe jucarele de astea din 2000 incoace, dar nu ma incanta ideea sa ma inghesui in cutiute cu motorase de casetofon. Cat despre actuala masina, ma simt bine in ea, nu imi da senzatia de gol intre mine si sosea si am siguranta ca totul e ok la cat ma investit in ea. Motorul e acceptabil ca performante, dar parca ar merge unul de 4000 cmc. <_<

Edited by turnerbj
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.