Jump to content

Predau leasing E90 325i


LOG

Recommended Posts

deci care este pretul acuma ?

am 320d 150hp 2003 facelift 5 viteze scaune/volan sport culoare black saphire

 

8500 E sau masina ta la schimb

 

Iti ofer BMW-ul meu la schimb si imi mai dai tu 5000EUR si preiau eu leasing-ul.

Am un 318 D, an 2007 33.000KM. Dotari medii.

Daca esti interesat..astept raspunsul tau.

 

Pune cateva poze, te rog.

 

 

Ebert, sunt interesat de oferta ta. E necesar sa ne intalnim si sa vedem masinile pentru a la asocia cate un pret.

Weekendul acesta ar fi ok pt tine?

 

Multumesc, insa nu mai sunt interesat de oferta ta... Leasing-ul e nasol in perioada asta, plus ca...inca mai ai mult de platit si..totusi masina e din 2005...

Bafta oricum in continuare!

 

 

deci care este pretul acuma ?

am 320d 150hp 2003 facelift 5 viteze scaune/volan sport culoare black saphire

 

8500 E sau masina ta la schimb

 

Iti ofer BMW-ul meu la schimb si imi mai dai tu 5000EUR si preiau eu leasing-ul.

Am un 318 D, an 2007 33.000KM. Dotari medii.

Daca esti interesat..astept raspunsul tau.

 

Pune cateva poze, te rog.

 

 

Ebert, sunt interesat de oferta ta. E necesar sa ne intalnim si sa vedem masinile pentru a la asocia cate un pret.

Weekendul acesta ar fi ok pt tine?

 

Multumesc, insa nu mai sunt interesat de oferta ta... Leasing-ul e nasol in perioada asta, plus ca...inca mai ai mult de platit si..totusi masina e din 2005...

Bafta oricum in continuare!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Multumesc, insa nu mai sunt interesat de oferta ta... Leasing-ul e nasol in perioada asta, plus ca...inca mai ai mult de platit si..totusi masina e din 2005...

Bafta oricum in continuare!

 

 

Ok. Multumesc. Bafta si tie.

Link to comment
Share on other sites

Schimb cu BMW sau Audi

iti ofer eu un Golf 4 TDI 2003 si preiau leasingul.

Te intereseaza ?

 

 

Nu sunt interesat de Golf. Ofera-mi BMW-ul si discutam.

OK, daca iti ofer BMW-ul cat mai dai diferenta sa preiau eu leasingul ?

 

 

 

Vreau sa vad in ce stare e masina si discutam. Suna-ma si stabilim cand si unde ne vedem. 0768 943 999 Radu

Link to comment
Share on other sites

Schimb cu BMW sau Audi

iti ofer eu un Golf 4 TDI 2003 si preiau leasingul.

Te intereseaza ?

 

 

Nu sunt interesat de Golf. Ofera-mi BMW-ul si discutam.

OK, daca iti ofer BMW-ul cat mai dai diferenta sa preiau eu leasingul ?

 

 

 

Vreau sa vad in ce stare e masina si discutam. Suna-ma si stabilim cand si unde ne vedem. 0768 943 999 Radu

 

Eu te sun dar inainte sa stabilim unde ne vedem avand in vedere ca tu esti din Buzau si eu din Oradea trebuie sa stiu ce diferenta esti dispus sa platesti. Daca e vorba de aprox. 5000 Euro discutam si ne intalnim, daca nu, nu are rost.

Remus 0729099799

Link to comment
Share on other sites

Pai tu ai folosit masina timp de 5 ani si vrei sa pierzi la ea doar 7500 de euro ? Nici intr-o perioada in care nu ar fi criza nu ai putea sa o dai la pretul asta. Am un prieten care are un 530xd din 2005 care l-a ajuns 100.000 euro ( cu tot cu casco, leasing si tot si este full ), si acum probabil nu va lua pe ea nici 18 000 euro..
Link to comment
Share on other sites

Pai tu ai folosit masina timp de 5 ani si vrei sa pierzi la ea doar 7500 de euro ? Nici intr-o perioada in care nu ar fi criza nu ai putea sa o dai la pretul asta. Am un prieten care are un 530xd din 2005 care l-a ajuns 100.000 euro ( cu tot cu casco, leasing si tot si este full ), si acum probabil nu va lua pe ea nici 18 000 euro..

 

Ai dreptate. Preia tu leasingul si iti mai platesc eu 6 luni rata. Acum pare echitabil, domnu' "poison"?

 

Schimb cu BMW sau Audi

iti ofer eu un Golf 4 TDI 2003 si preiau leasingul.

Te intereseaza ?

 

 

Nu sunt interesat de Golf. Ofera-mi BMW-ul si discutam.

OK, daca iti ofer BMW-ul cat mai dai diferenta sa preiau eu leasingul ?

 

 

 

Vreau sa vad in ce stare e masina si discutam. Suna-ma si stabilim cand si unde ne vedem. 0768 943 999 Radu

 

Eu te sun dar inainte sa stabilim unde ne vedem avand in vedere ca tu esti din Buzau si eu din Oradea trebuie sa stiu ce diferenta esti dispus sa platesti. Daca e vorba de aprox. 5000 Euro discutam si ne intalnim, daca nu, nu are rost.

Remus 0729099799

 

 

As dispune de o diferenta de 3000 Euro.

Link to comment
Share on other sites

sunt interesat de oferta ta dar nu stiu cum se procedeaza cu leasingul

este nevoie de carte de munca ? fiindca eu nu am prefer sa fac altceva cu banii decat sa platesc impozite la ea

exista alt mod ?

 

Carte de munca nu trebuie. Iti trebuie o firma cu rulaj care sa preia leasingul. Avantaj pentru firma e faptul ca isi scade TVA-ul si amortizarea masinii.

Link to comment
Share on other sites

Detalii complete se poate? Nu toti stim cu ce se mananca leasing-ul.

Nu am nici carte de munca, nu am nici firma.

 

De ce acte ai nevoie tu de la mine ca sa-ti preiau leasingul?

 

La o preluare de leasing, firma de leasing trebuie sa accepte noul utilizator(acesta trebuie sa fie societate, nu se mai accepta leasinguri pe pers fizica). Prin urmare firma de leasing va solicita actele contabile din care sa rezulte cifra de afaceri si profitul firmei.( Bilantul contabil, balantele pe ultimile 3 luni, etc.) Daca firma se dovedeste eligibila pentru contractul de leasing pentru care s-a facut solicitarea, se va incheia un contract intre firma-utilizator, firma ce urmeaza sa fie utilizator si societatea de leasing. Se va transfera astfel dreptul de folosinta a autovehiculului catre noul utilizator si se vor factura acestuia ratele ramase de plata.

Link to comment
Share on other sites

ok multumesc !

din pacate nu renteaza ptr. mine mai pot astepta

ma tenta oferta dar este bataie mare de cap ptr ca majoritatea srl`urilor merg pe pierdere ( impozite si criza )

 

Mda, cam asa este. E regretabil, dar nu cunosc alta posibilitate de preluare.

 

Cam complicat, nici eu nu vreau sa implic firma. Merci.

 

OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
masina arata bine, sper sa o poti vinde....

 

 

dar faza e ca ai o sarcina grea.. sa primesti 10 mi pe ea si omu sa mai plateasca 50 de rate.. oricum iti doresc bafta

 

Multumesc. 8500 vreau sa primesc pe masina si mai sunt 42 de rate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

MULT avand in vedere ca un astfel de model se vinde cu 10.500-12.500 din 2005 direct in targ. Tu vrei banii astia si sa mai inhaite si cineva sa plateasca aiurea niste bani pe o masina pe care la sfarsitul celor 50 rate ( aprox. 4 ani ) isi va lua nici 7000-8000 Eu pe EA !!!

 

SPOR la VANZARE ...

 

 

"NU sunt nebun dar ma bucur de NEBUNIE in fiecare clipa ! "

Link to comment
Share on other sites

MULT avand in vedere ca un astfel de model se vinde cu 10.500-12.500 din 2005 direct in targ. Tu vrei banii astia si sa mai inhaite si cineva sa plateasca aiurea niste bani pe o masina pe care la sfarsitul celor 50 rate ( aprox. 4 ani ) isi va lua nici 7000-8000 Eu pe EA !!!

 

SPOR la VANZARE ...

 

 

"NU sunt nebun dar ma bucur de NEBUNIE in fiecare clipa ! "

Multumesc pentru urare.

 

As fi de acord cu tine...... daca ar fi vorba de un 320d cu jumatate din dotarile mele si 130 000 km la bord. Eu vand insa modelul cel mai apreciat din gama, motorul de 2.5 pe seria 3 fiind cel mai bun compromis intre performanta, fiabilitate, consum si taxe/asigurari. In plus e si dotat binisor.

Si te asigur ca peste 4 ani pretul va fi peste 8000 E, asa cum in prezent, pretul unui 325i ingrijit, fabricatie 2001-2002, cu dotarile masinii mele, este de appx 11000 E.

 

Orice persoana are dreptul la o parere, dar daca pretul ti se pare mare, considera ca anuntul nu ti se adreseaza.

 

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.