Jump to content

Vand E30 316i


mario.b

Recommended Posts

Din pacate pentru mine am ajuns iarasi pe aici, am cazut rau cu fundul de pamant si trebuie iarasi sa ma ridic, abea ce miam cumparat si eu o masina in care ma puteam urca si pleca cu ea la drum si trebuie sa o vand. anuntul suna asa:

 

Vand BMW E30 316i an de fabricatie 1989. Masina a fost adusa din Germania si este intr-o stare foarte buna, are cateva pete mici de rugina.

Masina este complect originala si este funtionala in proportie de 100%. are toate clemele si toate suruburile la locul lor, nu scartaie nici un plastic la interior. Bucsaraia este buna atat pe fata cat si pe spate. Motorul nu bate si nu consuma ulei.

Dotari - faruri Hella Smoked

- xenon 35W culoare 5000K

- pleoape kamei

- nari kamei

- grile faruri M3 E30

- proiectoare

- servodirectie

- OBC 16 butoane

- traseu evacuare dupa toba de foc pana in spate cu finala care nu are rezonanta la viteze mari (se poate intelege om cu persoana la drum lung )

- jante originale pe 14 cu cauciucurile din Brief

- fete de usi din piele neagra

- ceasuri de bord cu gradatie 240km/h (indica ~222000)

- debitmetru de E36 schimbat inainte de a parasi germania (trecut in brief)

- pompa de apa schimbata acum 600km de mine

- radiator de E36 318is schimbat tot de mine

- vascocuplaj de E36 318is

- regulator de relanti de e36 318is

- shadow line complect pentru geamuri si bandouri

- pachet de iarna cu stropitoare stergatoare + butucii de la usi incalzite

- amortizoare monroe cu ulei pentru o mai buna aderenta schimbate de mine personal acum 800 km.

- schimb ulei motor Mobil1 10W40 + filtru ulei Mann in urma cu 600km

 

La cerere se poate cobora garda la sol aproape de pamant, se poate monta caseta de directie de M3 E36 cu radiator pe ea + jante Borbet T 9j toate 4

pe viitor va primi ulei cutie de viteze + ulei diferential.

Masina este ideala pentru recarosare, are toate actele complecte si in regula . masina initial am cumparat-o pentru mine dar din cauza unor deficiente financiare sant nevoit sa o vand. Accept orice test (in limita bunului simt).

Masina poate fii vazuta in Bucuresti, nu am nimic de ascuns in legatura cu masina, accept si test RAR pentru autentificare.

Pret masina fara garda la sol coborata + jante + caseta de directie 1500 euro negociabil, pret masina cu totul montat 2000 euro. Contact 0766806124 Marius .

Edited by mario.b
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina..nu stiam ca se potriveste radiatoru de pe 318is pisica..si eu trebuie sa il schimb..am o mica fisura

bafta la vanzare <_<

 

nu se potrivesc toate radiatoarele, trebuiesc incercate, se poate lipi radiatorul, eu am lipit unul de M20B20 cu poxilina iarna si a tinut fara nicio problema. mc frumos de urare.

Edited by mario.b
Link to comment
Share on other sites

cum sa-i foloseasca cuiva la recarosare daca ea nu este inmatriculata in RO?

 

foarte simplu (sper sa nu fie post de proba), masina asta primeste actele de romania de la o masina asemanatoae ca model (2 sau 4 usi) deja inscrisa la noi in tara, dupa ce statul a facut toate testele necesare prin intermediul RAR-ului . :) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.