Jump to content

Vand BMW 525d E60


siminica

Recommended Posts

pai la 6-7 mii iei din 2002.. voi inca nu ati inteles ca pretul pietii e facut de samsari ? Nu conteaza cat valoreaza masina daca samsaru vinde cu 12-13 mii in targ.. majoritatea de acolo o sa-si ia numai 1% sa zicem un pasionat de aici de pe forum sa cunoasca foarte bine masina si sa isi permita sa dea atat. stiind ca daca imediat vrea s-o vanda o s-o vanda la pretul samsarilor.. cam asa sta treaba.

Aham, deci a ta valoreaza doar cu o mie de euro mai putin decat asta sa inteleg... :) La tine toate masinile valoreaza putin ca e criza si ca preturile le fac samsarii, numai a ta isi pastreaza pretul... :lol:

 

De unde ai dedus tu calculul asta ?

A mea daca iau 10 mii pe ea zic pomana si ma duc la biserica si ma si spovedesc.. asta valoreaza undeva la 13mii 13,500

deci o diferenta de 3000-3500 ar fi ok. dar nu 15-16 mii sau 19 mii neg cat cere prop :lol:

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu sunt foarte treaz.. masina e MAI 2004.. nu e 2005 2006 Un prieten si-a luat E90 din 2005 luna a 10a sau a 11a. la 11.900 intr-adevar nu avea optiuni ca asta nu avea xenoane, trapa, navigatie, dar avea scaune sport, clima, volan sport, pilot automat, mp3 jante aliaj... :) Dar e diferenta si de pret si de an...

 

LE: pana si a mea e mai noua ca a lui e 11.2004 in afara de dotari si caroseria noua n-are nimic in plus

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

Dotata masina, bafta la vanzare.

@ins1dez: Prietene, vinde-o tu pe a ta si dupa daca faci de bani poate iti gasesti un e60 ca asta la 13k sau poti sa iei unul troaca cu A/C si cu 1000e pui volan de M si set placute fata/spate. Mai putin conteaza anul/nr de km, ci starea in care se afla masina si optiunile bineinteles. Dar unu care are bani ioc cumpara un e60 troaca in stare jalnica(turbo praf,caseta directie praf,anvelope praf,discuri cu buza, placute ioc,jante de 16,30 de zgarieturi la vopsea,filtru de particule pe duca,bujiile 4 merg 2 nu- cred ca cu 1000e o repari :lol: ), fiind multumit ca are bmw seria 5 :).

Link to comment
Share on other sites

pai la 6-7 mii iei din 2002.. voi inca nu ati inteles ca pretul pietii e facut de samsari ? Nu conteaza cat valoreaza masina daca samsaru vinde cu 12-13 mii in targ.. majoritatea de acolo o sa-si ia numai 1% sa zicem un pasionat de aici de pe forum sa cunoasca foarte bine masina si sa isi permita sa dea atat. stiind ca daca imediat vrea s-o vanda o s-o vanda la pretul samsarilor.. cam asa sta treaba.

Aham, deci a ta valoreaza doar cu o mie de euro mai putin decat asta sa inteleg... :) La tine toate masinile valoreaza putin ca e criza si ca preturile le fac samsarii, numai a ta isi pastreaza pretul... :)

 

De unde ai dedus tu calculul asta ?

A mea daca iau 10 mii pe ea zic pomana si ma duc la biserica si ma si spovedesc.. asta valoreaza undeva la 13mii 13,500

deci o diferenta de 3000-3500 ar fi ok. dar nu 15-16 mii sau 19 mii neg cat cere prop :D

Esti fenomenal! :lol: Tu consideri ca o masina ca aia nu valoreaza exceptand criza asta decat 13-13500?! Sa fim seriosi! Esti cumva samsar? :)

 

Eu sunt foarte treaz.. masina e MAI 2004.. nu e 2005 2006 Un prieten si-a luat E90 din 2005 luna a 10a sau a 11a. la 11.900 intr-adevar nu avea optiuni ca asta nu avea xenoane, trapa, navigatie, dar avea scaune sport, clima, volan sport, pilot automat, mp3 jante aliaj... :) Dar e diferenta si de pret si de an...

 

LE: pana si a mea e mai noua ca a lui e 11.2004 in afara de dotari si caroseria noua n-are nimic in plus

Poi si motorul e mai bun... Si ce altceva ar putea avea in plus o masina fata de alta in afara de un motor mai bun, o caroserie de ultima generatie si dotari? Sa stie sa gateasca? Ca sa nu mai zic ca a ta are un motor mai lesinat decat 316-le pisica... :lol:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

imi cer scuze cu nu am mai raspuns dar am fost prins cu treaba.

in general romanul este batut in cap.pe el il intereseaza ca lumea sa il vada intr-un 5,pt el nu conteaza ca il interior in loc de scaune are un scaunel de pescar,pe el nu il intereseaza ca are aer conditionat si nu clime,etc singurul lucru care il intereseaza estee acela ca lumea il vede intr-un 5.romanii inca nu au invatat ca in primul rand trebuie sa te "uiti" la partile mecanice sa mearga.sa nu bata motorul sa nu suiere turbina sa mearga cutia de viteze,articulatia.....abia la sfarsit ar trebui sa se uite la zgarieturi,dar daca masina merge impecabil alea nu mai conteaza.la masina mea trebuiesc schimbate discurile si o bujie de la cilindrul 5 car nu mai merge.le voi schimba eu,pt ca cine o va cumpara sa nu mai stea sa le schimbe el.legat de km masina a facut in tara 25000 km ceea ce conteaza destul de mult(parerea mea).pe bascule inca se vad etichetele si nu mai au un pic sa cada.daca dai cu carpa pe bascule se vede culoarea gri,asta inseamna ca nu au prea multi km(parerea mea)

degeaba comparati un seria 3 cu un seria 5 la pret.sunt 2 clase total separate.in totdeauna un 3 va fi mai ieftin ca un 5 (parerea mea).

eu de ex nu completez ulei intre schimburi,la mine uleiul este in totdeauna la maxim poate si datorita stilului de mers,cand merg cu masina incerc sa ma relaxez.ce rost are sa o omor in aglomeratie doar de dragul de a ajunge cu 5 minute mai devreme?

Filtrul de particule trebuie schimbat cam peste 21000km

Nu zic, ca masina mea este cea mai buna dar avand in vedere km eu zic ca este in top.

inca o chestie si inchei.Incercati sa priviti in spatele caroseriei,acolo este adevarata valoare a masinii.

 

MAI SCAD 1000 din pret

deci 18000 euro

in continuare ACCEPT SI SCHIMBURI

 

inca 2 poze

post-7559-1253096244_thumb.jpg

post-7559-1253096258_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

bine mai nene dati 15 mii pe un 525d din 2004.. fiecare cu parerea lui. Masina isi merita toti banii :lol:

Pe un 525d ca asta sau ma rog, sa nu se inteleaga ca fac reclama ascunsa p-aici, pe un 525 cu dotarile astuia de vanzare si intr-o stare foarte buna( nu stiu in ce stare este asta) as da 15 mii de euro. Dar nu stiu ce oligofren ar da 10-11 mii de euro pe o masina ca a ta, nu mai zic ca e 318d... :lol: Vorba aia: strugurii sunt acrii,nu? :)

Link to comment
Share on other sites

pai la 6-7 mii iei din 2002.. voi inca nu ati inteles ca pretul pietii e facut de samsari ? Nu conteaza cat valoreaza masina daca samsaru vinde cu 12-13 mii in targ.. majoritatea de acolo o sa-si ia numai 1% sa zicem un pasionat de aici de pe forum sa cunoasca foarte bine masina si sa isi permita sa dea atat. stiind ca daca imediat vrea s-o vanda o s-o vanda la pretul samsarilor.. cam asa sta treaba.

Aham, deci a ta valoreaza doar cu o mie de euro mai putin decat asta sa inteleg... :) La tine toate masinile valoreaza putin ca e criza si ca preturile le fac samsarii, numai a ta isi pastreaza pretul... :lol:

 

De unde ai dedus tu calculul asta ?

A mea daca iau 10 mii pe ea zic pomana si ma duc la biserica si ma si spovedesc.. asta valoreaza undeva la 13mii 13,500

deci o diferenta de 3000-3500 ar fi ok. dar nu 15-16 mii sau 19 mii neg cat cere prop :D

deci un 318d e46 (model care nu se mai fabrica) valoreaza 13000 :lol: si in acelasi timp un 525d e60 (care inca se fabrica) din acelasi an , si muuuuuuuult mai dotat, si mai in orice fel, face doar 16000 ? :) :)))))))

si ai face tu gestul ala mare sa ii dai 3500 diferenta, nu ? :)) bai ce baieti de treaba pe forum , aici, zau.

numai d-aia cu barna in ochi si vad paiul din ochii altora

nu o lua el 18000 pe 525 dar tu pe 318 nu iei mai mult de 10000 nici de la rude :D

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

eu sunt constient ca pe masina mea nu pot sa iau mai mult decat 10.000Euro.. dar el la schimb o sa-mi ceara 5-6 mii de euro.. Eu nu o sa dau banii astia de ce ? Pentru ca masina e mai VECHE ca a mea. ma intrece la dotari bine de tot, dar cu 5-6 mii de euro.. pot s-o fac si eu pe a mea full.. asta-i gandirea mea.. Voi va ganditi doar la dotarii banii pe care ii bagati dupa aia in masina nu va mai intereseaza :)
Link to comment
Share on other sites

eu sunt constient ca pe masina mea nu pot sa iau mai mult decat 10.000Euro.. dar el la schimb o sa-mi ceara 5-6 mii de euro.. Eu nu o sa dau banii astia de ce ? Pentru ca masina e mai VECHE ca a mea. ma intrece la dotari bine de tot, dar cu 5-6 mii de euro.. pot s-o fac si eu pe a mea full.. asta-i gandirea mea.. Voi va ganditi doar la dotarii banii pe care ii bagati dupa aia in masina nu va mai intereseaza :lol:

E mai veche ca a ta cu cat? Cateva luni? Intr-adevar, cu 5-6 mii de euro o poti face si tu pe a ta full cum zici tu, insa sa fim seriosi... Este vorba totusi de un E60 525d. Mai mare, mai spatioasa, un motor muuuult mai puternic, etc...

P.S: Ai fi cel mai fericit caz daca mai iei pe un 318d 10000 de euro, nu ca nu ar merita, insa vorba ta, samsarii fac pretul in ultima vreme, iar cu 10000 de euro iti iei acum si 330... :)

Link to comment
Share on other sites

pai scuza-ma eu am schimbat la masina mea fulia,turbina,tampoanele motor, amortizoare spate, bratele pe fata, bucse,bielete.. etc majoritatea in garantie si acu.. amortizoare au avut 2 ani mai au 1 an si ceva, fulia are 18 luni la bmw, turbina mai are vreo 6 luni la bmw.. bratele la fel.. Deci sa dai 18.000 pe un 525d si dupa sa mai bagi bani in el ? Nu mersi :)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.