Jump to content

rivalii lui m6


ScAcKi

cel mai tare  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

RS4 nu are ce cauta in sondajul asta...joaca in liga cu M3... :blink:

89991[/snapback]

 

Esti u sigur atat de sigur de postezi asta, mai arunca si u un ochi pe timpii scosi pe circut, si nu mai posta aiurea dak nu sti

 

8:07.76 152.041 km/h -- BMW M6, 507 PS/1761 kg, Prinz Luitpold von Bayern (AutoBild 02/06)

7:58 --- 156.652 km/h -- Audi RS4 4.2 V8 FSI, 420 PS/ 1650 kg, Frank Stippler, (10/05

 

Asa ca nu mai posta dak nu sti, poate ca M6 e mai luxos dekt rs dar nu are multe sanse pe circuit

Link to comment
Share on other sites

Esti u sigur atat de sigur de postezi asta, mai arunca si u un ochi pe timpii scosi pe circut, si nu mai posta aiurea dak nu sti

 

8:07.76 152.041 km/h -- BMW M6, 507 PS/1761 kg, Prinz Luitpold von Bayern (AutoBild 02/06)

7:58 --- 156.652 km/h -- Audi RS4 4.2 V8 FSI, 420 PS/ 1650 kg, Frank Stippler, (10/05

 

Asa ca nu mai posta dak nu sti, poate ca M6 e mai luxos dekt rs dar nu are multe sanse pe circuit

89992[/snapback]

Pai nu-i vorba te timpii pe care-i scoate pe circuit cand alegi niste masini pentru o comparatie...e corect sa compari masini din aceeasi clasa...repet...RS4 nu este coupe cum este M6...mai aproape de adevar era o comparatie RS6 cu M5/M6...and chill out man...aici ne dam cu parera nu ne certam... :blink:

Link to comment
Share on other sites

De ce nu ai bagat si Ferrari Enzo atunci? :blink:

Ce te-a determinat sa pui numai masinile astea 3?

89997[/snapback]

 

Au valori apropiate ale performantelor, si de acee is curios care e cea mai buna, ca vad ca m6 desi e cea mai buna la viteza( cred) si-a luat-o si de la rs4, ceea ce ma nedumerseste

Link to comment
Share on other sites

RS4 nu are ce cauta in sondajul asta...joaca in liga cu M3... :blink:

89991[/snapback]

De fapt ca sa fiu mai aproape de adevar RS4 este rival cu M3 CSL, iar M3 joaca cu S4.

Vezi tu ScAcKi...in general cand un producator scoate un model nou pe piata, concurenta va raspune si ea cu un model nou...asa au aparut aceste "perechi"...M3-S4-C35AMG e un exemplu...si sunt multe altele...dar deocamdata Audi nu a scos un rival pentru M6...se aude de ceva timp de Audi Le Mans...dar mai este pana atunci... :)

Asa ca e normal sa comparam masinile din cadrul unor astfel de "perechi"...asta e parerea mea... :)

Link to comment
Share on other sites

De fapt ca sa fiu mai aproape de adevar RS4 este rival cu M3 CSL, iar M3 joaca cu S4.

Vezi tu ScAcKi...in general cand un producator scoate un model nou pe piata, concurenta va raspune si ea cu un model nou...asa au aparut aceste "perechi"...M3-S4-C35AMG e un exemplu...si sunt multe altele...dar deocamdata Audi nu a scos un rival pentru M6...se aude de ceva timp de Audi Le Mans...dar mai este pana atunci... :blink:

Asa ca e normal sa comparam masinile din cadrul unor astfel de "perechi"...asta e parerea mea... :)

89999[/snapback]

 

Deci srtai putin, eu vreau ma intai sa fac o comparatie pe circuit, adik care scoate cel mai bine pe circuit, apoi trecem la lux, dotari, samd

 

PS Eu stiu ca audi scoate r8, dar acela concureazau alte minunatii nu cu m6

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o comparatie trebuie facuta intre masini destul de apropiate ca pret, motorizare, look, dotari, samd

Altfel putem compara M6-le si cu un cap tractor de la nu stiu ce TIR, ca si ala are vreo 400-600 cai, in functie de model. E adevarat ca sunt altfel de cai, dar ......totusi.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Vad ca nu e lamurita cu S4/RS4...

S4 si RS4 impart aceeasi caroserie (ca si A4 de altfel) , acelasi motor (V8 4200cc), aceeasi tractiune integrala Quattro si aproape aceleasi setari ale caroseriei. Diferenta principala e legata de puterea pe care o dezvolta motorul V8 de 4.2 litrii de pe RS4... 420CP(323KW) / 7800RPM in cazul lui RS4 fata de numai 344CP in cazul lui S4. Mai sunt si alte diferente minore, dar nu intru in amanunte...

Deci daca-ti permiti sa compari M6 cu RS4 de crezi ca M5 cu S4 e o comparatie deplasata?

Link to comment
Share on other sites

RS4 e cu M3... M6 e la aia mari...

 

asa imi place cand cineva cauta pe net timpi pe circuit... si dupaia zice care e mai "tare"... si se suie in batrana dacie si pleaca mai departe...

90019[/snapback]

 

Adik imi dai dreptate ca rs face m6 pe circuit?

Link to comment
Share on other sites

RS4 e cu M3... M6 e la aia mari...

 

asa imi place cand cineva cauta pe net timpi pe circuit... si dupaia zice care e mai "tare"... si se suie in batrana dacie si pleaca mai departe...

90019[/snapback]

Vruuuuuuuuuuuummmmmmmm :blink: !

Link to comment
Share on other sites

Poi de ce ma feliciti, ca n-am de nici una nici alta, si ar fi greu sa-mi aleg, chiar ff greu, dar eu vreau sa spun ca am ramas uimit de performantele lui rs4, si de modul in care functioneaza diferentialul, ma face sa cred ca bmw a fost depasit pt prima data in istorie de audi, desi n-as vrea sa s intample asta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.