Jump to content

mici probleme


1908

Recommended Posts

salut!

 

am un 320d (E46) din 2000 si am urmatoarele probleme:

 

1. eroare martor bord - arata ca nu-mi functioneaza un bec din spate, m-am uitat si nimik..totul e ok..i-am skimbat becul si degeaba

 

2. incalzire scaun sofer - de kte ori apas acest buton, acesta se stinge nush d c, probabil o fi vreo sigurantza cv...insa aici apare a 2-a problema: nu am o skema a sigurantelor respective...poate cineva sa ma ajute in sensul acesta.

 

3. poate sa ma lamureask si p mn cineva daca exista mai multe modalitati de resetare a skimbului de ulei l e46 diesel model 2000? adik am fost la un service(nu la reprezentantza) sa-i fac skimbul de ulei si priceputul ala de acolo nu a reusit sa fak resetarea:((..insa mi-a dat instructziunea (n.r. instructiunea este aceeasi cu cea p kare am gasit-o aici p forum (apasat p butonul din stanga; mentinuta apasarea pana la aparitia "Oelservice" bla, bla, bla) dar l mn nu a mers sub nicio forma.

 

multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

1. Verifică mai bine să nu facă masă pe undeva ...

 

2. Nu am ĂŽnţeles cum adică se stinge când apeşi. Merge un timp scurt şi apoi se stinge ... sau apeşi şi nu merge deloc.

 

3. Mai ĂŽncearcă următorii paşi ... poate ţi-a scăpat ceva :

 

- tii apasat pe butonul de pe bord cel din stanga

- introduci cheia la pozitia I tinand in continuare apasat pe butonul ala pana apare ceva de genul OIL SERVICE RESET sau inspection reset

- cum a aparut asta ii dai drumul la boton si apesi imediat din nou inca 5 secunde si incepe sa clipeasca mesajul "RESET" sau "RE"

- ii dai drumul la buton iarasi dupa care apesi inca o data pe el, dar de data asta scurt, fara a tine apasat pe el

- noul interval de service a aparut

- mai apesi inca o data tot scurt butonul asta si apare mesajul "END SIA"

- scoti cheia din contact sa memoreze datele si............ it's done

 

4. Ăncearcă să scrii româneşte ... scapă de prescurtările "tip mess" ... sunt enervante ...

 

Baftă !

Edited by alex77xax
Link to comment
Share on other sites

1. VerificĂŁ mai bine sĂŁ nu facĂŁ masĂŁ pe undeva ...

 

2. Nu am ÎnÞeles cum adicã se stinge când apeºi. Merge un timp scurt ºi apoi se stinge ... sau apeºi ºi nu merge deloc.

 

3. Mai ĂŽncearcĂŁ urmĂŁtorii paÂşi ... poate Ăži-a scĂŁpat ceva :

 

- tii apasat pe butonul de pe bord cel din stanga

- introduci cheia la pozitia I tinand in continuare apasat pe butonul ala pana apare ceva de genul OIL SERVICE RESET sau inspection reset

- cum a aparut asta ii dai drumul la boton si apesi imediat din nou inca 5 secunde si incepe sa clipeasca mesajul "RESET" sau "RE"

- ii dai drumul la buton iarasi dupa care apesi inca o data pe el, dar de data asta scurt, fara a tine apasat pe el

- noul interval de service a aparut

- mai apesi inca o data tot scurt butonul asta si apare mesajul "END SIA"

- scoti cheia din contact sa memoreze datele si............ it's done

 

4. ĂncearcĂŁ sĂŁ scrii româneÂşte ... scapĂŁ de prescurtĂŁrile "tip mess" ... sunt enervante ...

 

BaftĂŁ !

2. exact! functioneaza putin timp (vreo 30 sec) si apoi se stinge...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.