Jump to content

VAND e39 525 tdsA `97


AndreiVN

Recommended Posts

tare anuntul asta :)

 

Am avut o problema cu netul si deaia a aparut asa , mie imi aparea in regula in fine am sa-l editez pe acesta si rog un moderator sa-l stearga pe celalat care am crezut ca e dublura si l-am editat.

Multumesc

 

 

Vand BMW 525 tds automatic , an 05/1997 105KW/143 CP.

 

Culoare Gri/Violet metalic

Kilometraj: 248.000 km

Capacitate cilindricĂŁ: 2498 cc

Putere: 105 kW / 143 CP

Tip de combustibil: Diesel

NumĂŁr de locuri: 5

NumĂŁr de uÂşi: 4

Cutie de viteze: Transmisie automatĂŁ

ClasĂŁ de poluare: EURO 2

EtichetĂŁ ecologicĂŁ: 2 (roÂşu)

Prima ĂŽnregistrare: 05/1997

ITV: 11/2009

 

Ca dotari are servotronic , clima dubla automata ABS/ASC ,oglinzi electrice incalzite ,geamuri electrice fata ,comenzi pe volan ,pilot automat ,senzori de parcare ,jante de aliaj originale 15`

Ca probleme ce apar ulterior se exclud: electronica si garniturile la pompa de injectie ,axa cu came ,supapele ,tachetii sunt schimbate in iunie la Taji . Amortizoarele fata ,bratele mari fata ,bieletele de directie ,bieletele antiruliu ,bucsile de la bara de torsiune ,bateria ,tampoanele la motor ,furtunele de retur de la injectoare ,schimbate de 2 luni.

Probleme: La scaunul soferului este rupta un pic tapiteria eu il tin acoperit de cand am luat-o ,ornamentul dreapta de la bara fata putin julit ,difuzorul de la parktronic a fost ars si l-am scos nu l-am refacut nici pana azi.

Plusuri: Interiorul este foarte bine intretinut fara zgarieturi nu s-a fumat inauntru. Vopseaua arata foarte bine nu si-a pierdut luciul intrucat a fost tinuta in garaj cat a stat in Spania , exclus orice urma de rugina ( masina traita in clima mediteraneana :) ) Motorul merge bine a fost tinut numai pe Castrol EDGE , nu scapa pe nicaeri apa ,ulei sau motorina.

 

Masina este a mea de 2 ani de zile , a fost cumparata din Germania si rulata in Spania. Este in Romania doar de cateva luni deci inca proaspata nu a trecut prin multe probe de foc specifice RO :lol: .

 

 

Pret. 5700E

Nr. tel. 0769257788 sau PM aici.

post-20562-1257078698_thumb.jpg

post-20562-1257078712_thumb.jpg

post-20562-1257078724_thumb.jpg

post-20562-1257078738_thumb.jpg

post-20562-1257078751_thumb.jpg

post-20562-1257078766_thumb.jpg

post-20562-1257078778_thumb.jpg

post-20562-1257078791_thumb.jpg

post-20562-1257078804_thumb.jpg

post-20562-1257078813_thumb.jpg

Edited by Aki Ross
Link to comment
Share on other sites

taxa este 4000e?! :) deci masina sare peste 10.000 pt careva care vrea sa o inmatriculeze!

 

 

Ideea e ca masina este pentru cineva care se "descurca" nu care plateste taxa pentru ca asta puteam sa fac si eu si nu o mai vindeam :lol: Bulgaria , recarosare etc...

Edited by Aki Ross
Link to comment
Share on other sites

pai nu prea trebuie sa se descurce ca-si cumpara direct inmatriculata si mai ramane si cu bani de-o bere :)

 

 

Nici o problema , bea berea dupa sau inainte sa inceapa sa repare ce am enumerat acolo? Sunt de acord cu tine pretul e mare pentru un "525 tds" dar nu pentru al meu :lol:

Edited by Aki Ross
Link to comment
Share on other sites

Sus cu "petrolieru`" accept si variante un seria 3 inmatriculat. sau inmatriculabil , pentru cei interesati am gasit actele la unul din `96 deci se poate face recarosarea, tipul mi-a zis 1000e negociabil. Pam pam ! Eu nu vreau sa o inmatriculez pentru ca as pierde 400e cat am platit asigurarea in Spania de curand + cat ma costa radierea acolo + un impozit pe anul asta adica 140e ca de nivel de trai neica :) . Edited by Aki Ross
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.