Jump to content

connectare Ipod Prin Aux-in


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
eu am aux-in la cotiera...dar auzisem ca daca iei la ipod un cablu cu mufa ipod si Jack iti arata playlistu...

 

Si cum sa il legi? Prin aux-in? N-are cum sa iti arate asa playlist-ul, e doar o intrare audio. Iti trebuie o interfata sa iti afiseze playlist-ul din ipod.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa-mi iau si eu un adaptor pentru CD-Player ca sa pot conecta iphone-ul la el.

Am gasit asa ceva:

http://www.metrafo.ro/produse/adaptoare-au...-4?keyword=ipod

 

Iphone-ul transmite semnal audio si prin mufa mare, de jos? :) Sau merge doar la ipod?

Am vazut anumite adaptoare (tot pe site-ul ala) care nu au mufa mare, ci un jack doar.

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

eu am aux-in la cotiera...dar auzisem ca daca iei la ipod un cablu cu mufa ipod si Jack iti arata playlistu...

 

Si cum sa il legi? Prin aux-in? N-are cum sa iti arate asa playlist-ul, e doar o intrare audio. Iti trebuie o interfata sa iti afiseze playlist-ul din ipod.

am sunat la bavaria....si pe masina mea nu merge sa inst mufa aia de ipod din cauza la nu st ce optiunii tot ei me-au zis k au vazut la un client ca avea asa ceva pe masina si merge si comenzile dupa volan

Link to comment
Share on other sites

Da, pai cu interfata de iPod ti se si incarca acumulatorul, merg comenzile, merge playlist-ul, e integrat total. Dar daca il legi pe aux-in, e ca si cum ai scoate din iPOD in niste casti, care de fapt sunt boxele masinii.

 

Si merge si iPhone-ul, nu numai iPod-ul. Am avut pe un E46. Instalasem un carkit bluetooth si aux-in.

post-116-1262169581_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

N-am vazut cand ai postat, ii raspundeam lui badx.

 

Scoate audio si pe mufa aia mare. Am un Alpine X100 montat pe un Clio, nu are cd, doar USB si iPod, si leg iPhone-ul prin mufa mare de jos. Se incarca, merge playlist-ul, de fapt Alpine-ul ala e facut pentru iPod ca are si rotita aia mare ca la iPod. Daca mai aveam ceva adaptor, mi-ar fi mers si pe post de carkit, dar nu era inclus in pachetul unitatii.

Link to comment
Share on other sites

Pai cred ca depinde de unitatea care o ai, daca stie sau nu sa comande iPhone-ul, Pioneer presupun ca e daca vrei adaptoru ala.

 

Comenzile de pe volan nu iti merg, iti trebuie adaptor separat pentru unitate, dar daca unitatea e compatibila cu iPhone-ul, il va comanda din butoane.

Link to comment
Share on other sites

Asta e cdplayerul:

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive...00MP/index.html

 

De ipod scrie decat asta: "iPod Adapter Ready" :)

 

Comenzi pe volan la E36? :lol:

 

Ce nu mi-e clar e cum incarca adaptorul ala iphone-ul.

Vad ca nu are nici un transformator.. de unde stie ce voltaj sa trimita catre telefon?

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mi-a venit adaptorul ala, dar nu merge :lol:

http://www.metrafo.ro/produse/adaptoare-au...er?keyword=ipod

 

Dau pe Aux la Cdplayer, dar muzica se aude in difuzorul Iphone-ului, nu in cele ale masinii.

 

Adaptorul pe langa firul gros mai are doua subtiri, dar alea sunt pentru partea de incarcare sigur. Este unu rosu cu siguranta pe el si unul negru. Pe astea doua nu le-am legat nicaieri, dar nu cred ca au vreo legatura.

 

Sa fie mufa diferita intre Ipod si Iphone? Pe adaptor zice ca este pentru Ipod. :)

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Am fost acum la masina si am conectat firele alea. Cand conectez iphone-ul imi zice ceva de genul "charging not supported with this accesory" :lol: si se comporta la fel. Se aude muzica doar in difuzorul telefonului.

 

O sa caut un ipod sa fac o proba. Posibil sa nu fie mufele la fel.

Incarcatoarele de masina pentru iphone 2g nu se potrivesc la 3g/s desi mufele fizic sunt la fel. Poate asa e si cu ipod-ul.. :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru 3GS trebuie un alt cablu sa poata fi si alimentat de HU.

La mine de auzit se aude muzica, il pot comanda insa nu se incarca; acelasi mesaj e afisat.

 

Mufa e aceeasi iar Ipod-ul merge fara probleme.

 

Am impresia ca in cazul 3GS-ului au modificat ceva nivele de tensiune pe pinii de pe aceeasi pozitie.

Link to comment
Share on other sites

Eu am 3G. Am inteles ca 3G si 3GS sunt la fel la mufa. 2G-ul e diferit.

Ce cablu suplimentar zici ca mai trebuie? Cel care il am eu are doua fire separate pentru functia de incarcare.

 

Am mai vorbit cu un prieten care a pus asa ceva pe un HU Oem de Audi si mi-a zis ca fara masa nu i-a mers. O sa incerc sa iau masa din alta parte. Acum am luat plusul si minusul de la bricheta.

 

Tu ce adaptor ai?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.