Jump to content

Sistema audio (aftermarket) in E38.


Djafar740d

Recommended Posts

baieti salut.

Asi vrea sa incepem o discutie, cine si ce a facut in e38-ul sau, ptr a imbunatati sistema audio. In special vreau sa ma refer la schimbari sau adaugari ca sa mearga MP3, Video, hands-free Bluetooth? in asha fel ca sa nu schimbe design-ul interiorului mashinii si sa pastreze comenzile de pe volan.

 

cu respect,

Link to comment
Share on other sites

pai 1) fa un upgrade la un navi 16:9 dupa care 2) consulta http://dension.com/products.php

 

pt calitatea sunetului in masina... daca vrei sa mergi pe original si nu ai sistemul audio de procesare original, achizitioneaza-l (DSP). e drept ca trebuie sa umblii un pik la boxe pt performanta. DSP-ul merge mult pe claritatea sunetului in parametrii normal.. NU maxim de bass.. si "bum bum" mult...

totul depinde de tine ce vrei sa faci.

 

LE acum am recitit ca tu cauti aftermarket. asta ce inseamna.. vrei sa schimbi boxele sau tot sistemul audio? nu stiu ce sa iti recomand la sunet ca nu stiu de ce buget dispui.

Edited by CuzKo
Link to comment
Share on other sites

pai 1) fa un upgrade la un navi 16:9 dupa care 2) consulta http://dension.com/products.php

 

pt calitatea sunetului in masina... daca vrei sa mergi pe original si nu ai sistemul audio de procesare original, achizitioneaza-l (DSP). e drept ca trebuie sa umblii un pik la boxe pt performanta. DSP-ul merge mult pe claritatea sunetului in parametrii normal.. NU maxim de bass.. si "bum bum" mult...

totul depinde de tine ce vrei sa faci.

 

LE acum am recitit ca tu cauti aftermarket. asta ce inseamna.. vrei sa schimbi boxele sau tot sistemul audio? nu stiu ce sa iti recomand la sunet ca nu stiu de ce buget dispui.

 

Basi am in portbagaj...Bum+Bum imi ajunge + amplificator (nu ma intrebara citi Wati are, ca nu am pricep la asta, dar imi ajunge).

 

Intrebarea mea a fost despe inlocuirea Headunit-ului...sau mai degraba, upgrad-ul, ptr c anu am intereseaza sa pun sisteme 2DIN, etc...etc... De fapt intrebarea este care este sursa/ purtatorul de info (fisiere MP3, etc)??? CD, iPod, magazie etc...la asta ma refeream, nu stiu daca sutn destul de clar

Edited by Djafar740d
Link to comment
Share on other sites

pai scrie acolo pe site, citez:

 

"Dension is creating solutions to connnect your iPod, USB mobil storage and any MP3 players to your original car stereo. You can also control your music device from your steering wheel and car head unit, and see your iPod and USB menu on your cars display.

 

deci montezi ice-linkul si bagi stick-ul cu muzica.. sau ipodul.. sau mp3-playerul portabil... si voila, sa cante muzica! :)

(cred ca la asta te refereai cand spuneai de sursa/purtator de info)

 

genial ce a facut tipul asta aici.

cat si integrarea sursei in scrumiera..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.