Jump to content

s-a rupt cablul de la capota


Recommended Posts

salut, azi mi s-a rupt cablul de la capota si nu o mai pot deschide. aveti idee dk se gaseste doar cablul sa pot sa il inlocuiesc sau un service care sa ma ajute (nu vreau service bmw). se poate deschide capota fara sa pateasca ceva incuietoarea? a mai patzit cineva? am in 120 din 2004. merci
Link to comment
Share on other sites

mie mi sa terminat bateria subit de pe o zi pe alta ,la cateva luni dupa ce am cumparat masina si ca treaba sa fie complecta era o problema la broasca si nu am putut deschide masina cu cheia metalica,si uite cum ma invarteam pe langa ea cu cheia in mana dar pe dinafara :) ,am sunat la MHS (aveam un prieten acolo)sa-mi dea un sfat cum sa fac,mi-a recomandat sa pun mana muncitoreste pe unul din rinichi din masca si sa trag cu putere ca iese si o sa am acces la incuietoarea de la capota pt a o deschide si sa-i dau curent de la conectorii de acolo, si a mers ,multumesc MHS,poti incerca si tu la fel,bafta
Link to comment
Share on other sites

mie mi sa terminat bateria subit de pe o zi pe alta ,la cateva luni dupa ce am cumparat masina si ca treaba sa fie complecta era o problema la broasca si nu am putut deschide masina cu cheia metalica,si uite cum ma invarteam pe langa ea cu cheia in mana dar pe dinafara :) ,am sunat la MHS (aveam un prieten acolo)sa-mi dea un sfat cum sa fac,mi-a recomandat sa pun mana muncitoreste pe unul din rinichi din masca si sa trag cu putere ca iese si o sa am acces la incuietoarea de la capota pt a o deschide si sa-i dau curent de la conectorii de acolo, si a mers ,multumesc MHS,poti incerca si tu la fel,bafta

 

 

hmm, am sa incerc maine sa vad dk reusesc, macar sa imi pun lichid la parbriz. oricum trebuie inlocuit cablul. multumesc

Link to comment
Share on other sites

cum am zis ,la mine a functionat si fara sa stric nimik dar era vara si plasticul nu era asa casant ca la temperaturile astea,sper sa mearga si la tine fara daune

 

incerc maine, usor, nu fortez :)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=41&fg=35

ia vezi aici pote te ajuta cu ceva.si eu am patit-o la e39. mi-am scos grilele di capota si asa am deschis capota. apoi am schimbat partea de cablu rupt in 10 min

Link to comment
Share on other sites

depinde si de unde s-a rupt cablul

mie mi s-a rupt de chiar de la maner si putem sa-l deschid ce-i drept cu un patent

cablul s-a schimbat relativ usor (20 min) la niste baieti priceputi aici in Buc (Gieuroservice)

 

+1

 

Daca s-a rupt din interior de langa manerul de deschidere poti sa-l tragi cu un patent si se deschide capota.Am patit asta la E39, nu stiu daca e lafel la masina ta dar merita sa verifici.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

depinde si de unde s-a rupt cablul

mie mi s-a rupt de chiar de la maner si putem sa-l deschid ce-i drept cu un patent

cablul s-a schimbat relativ usor (20 min) la niste baieti priceputi aici in Buc (Gieuroservice)

 

+1

 

Daca s-a rupt din interior de langa manerul de deschidere poti sa-l tragi cu un patent si se deschide capota.Am patit asta la E39, nu stiu daca e lafel la masina ta dar merita sa verifici.

 

Bafta!

 

maine verific dk e rupt de la maneta. am vazut k se da destul de usor maneta. poate reusesc sa o deschid cu patentul :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.