Jump to content

2005 e60 cu i-drive fara telefon si bluetooth?


Recommended Posts

am un e60 din 2005 cu navi business (ecran mai mic) si in i-drive sageata de sus respectiv comunications apare cu albastru fata de celelalte....si cand intru imi apare mobile phone not installed. acum eu pe volan am comenzile de tel,sus langa butoanele de trapa am cele 2 grilaje care am inteles ca sunt microfoane...de ce mai am astea daca nu am telefonul instalat?adika trebuie instalat doar din soft sau trebuie pus? in plus nu gasesc bluetooth in masina in meniu pentru ca meniul de comunication la mine nu este....la comunication imi zice ce am mentionat mai sus. am citit pe mii de siteuri ca orice e60 din 2005 e prevazut cu bluetooth dar pur si simplu eu nu am sau nu il gasesc.nu este in nici un meniu nici la vehicle setings nici in alt meniu. mai are cineva problema asta? sa apara mobile phone not instaled in idrive? sageata de sus comunications este albastra nu ca celelalte.....

si mai am o problema la navigatia bussines cand bag dvd-ul original ma lasa sa umblu pe acolo dau start guidance si la un moment dat imi zice o tipa navigation system is not active....adica nici asta nu e activat? pur si simplu nu mai stiu ce sa cred....am navigatie sau nu? am bluetooth sau nu? mentionez ca masina are foarte multe optiuni (scaune cu memorii full electric,trapa electrica,perdeluta electrica luneta,si multe altele) si mi se pare chiar ciudat sa nu aiba am bluetooth si telefon desi sunt si pe volan si sus la trapa...mentionez ca nu am telefonul nici suportul,in cotiera am un suport dar nu pare de telefon mai mult de depozitare si sub el este un alt spatiu care am inteles ca este freezer sau ceva de genu care are si un loc de mufa.multumesc anticipat la toata lumea care ma poate lamurii.

Link to comment
Share on other sites

pai si nu se poate face nimik? nu se poate pune? stie cineva costurile care ar fii? chiar as avea nevoie de el....

 

daca as cumpara o interfatza audio-video care sa aiba eventual si Bluetooth se poate? sau doar la bavaria se poate pune aceasta optiune?

Edited by dusky
Link to comment
Share on other sites

Butoanele de pe volan fac parte din "volanul multifunctional".....daca iti pui bluetooth, se vor activa.

la reprezentanta o sa te coste probabil in jur de 5.000 - 6.000 ron (de la mama lui :) )

dar, poti sa gasesti si kit cu 1500 ron, care e ok....dar "lucreaza separat"....adica tot ceea ce are legatura cu telefonul pe masina ta.....nu va functiona.

succes

Edited by Ciprian Caraivan
Link to comment
Share on other sites

mda deci nu se merita atunci cu 6000 ron imi iau mai bine o interfata si pun pe ea tv,dvd,mp3 un fel de xcarlink,apropo ecranul de la business este mai mic decat cel pro,se poate face ceva sa se vada tot? ca in realitate nu cred ca e mai mic doar ca se vede mai mic nu este afisat pana in margini....ma enerveaza si navigatia la culme,dupa ce ca are doar sageti mai imi zice si ca nu e instalata tipa aia,nu pot sa-i fac un upgrade ceva la navi? macar sa stie ca ma aflu in romania nu mai zic altceva...ca imi arata numai tari din zona 1 pe dvd-ul original din 2005
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.