Jump to content

Grila E46 Cromata!


KiLLaH

Recommended Posts

Buna,

 

Am o grila de E46 cu interiorul negru si exteriorul crom! ... deoarece am luat o hotarare sa fac o restilizare a masinii si diverse modificari exterioare, as dorii sa o vopsesc negru mat, sau negru, e posibil s`o vopsesc? din ce material e partea aia cu crom?

Link to comment
Share on other sites

Salut. Grila cromata e din pastic. Trebuie matuita cu smirghel de apa cu granulatie de la 400 la 800, apoi nu ar strica dat un strat de fuller slefuit cu smirghel de apa de 800, dupa care se poate vopsi. Succes
Link to comment
Share on other sites

Salut. Grila cromata e din pastic. Trebuie matuita cu smirghel de apa cu granulatie de la 400 la 800, apoi nu ar strica dat un strat de fuller slefuit cu smirghel de apa de 800, dupa care se poate vopsi. Succes

 

ms mult pt info!!! am sa incerc asa!

Link to comment
Share on other sites

Eu la fel am facut ,cu smirghel ..dar nu am dat cu fuller si a sarit vopseaua ( pe portiuni foarte mici)!

 

din cauza ca nu ai dat cu fuller oare? ...daca zici ca pe portiuni foarte mici inseamna ca nu se prea vede!

Asa mi a spus un vopsitor,crede ma ca arata destul de bine,tinand cont ca au fost vopsite cu spray ul!!

Link to comment
Share on other sites

Mai bine cumperi grile negre ,nu costa deloc mult, cred ca te duce mai mult vopsitul

 

am vb c`un vopsitor sa`mi faca etrierele rosii, daca`i duc si grila oricum mai mult de 200 lei tot nu`mi ia, adica pretul unei grile negre noi!, cu 200 de lei mai bine-mi iau emblemele carbon look

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Daca vrei grila neaga, poti sa o duci la cineva care face colantari si te rezolva (mai mult de 30 - 40 ron nu are voie sa iti ceara ca e suprafata mica).

 

Sau poti face cum s-a scris mai sus cu glaspapier de 400 + 2 straturi de grund + 3 straturi de vopsea negru mat.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei grila neaga, poti sa o duci la cineva care face colantari si te rezolva (mai mult de 30 - 40 ron nu are voie sa iti ceara ca e suprafata mica).

 

Sau poti face cum s-a scris mai sus cu glaspapier de 400 + 2 straturi de grund + 3 straturi de vopsea negru mat.

 

am vorbit c-un vopsitor bun, a facut si la un prieten la fel si a iesit super bine ...au trecut si vreo 6 luni deja si nu a sarit vopseaua, 50 de lei ma costa toata afacerea. Problema rezolvata.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei grila neaga, poti sa o duci la cineva care face colantari si te rezolva (mai mult de 30 - 40 ron nu are voie sa iti ceara ca e suprafata mica).

 

Sau poti face cum s-a scris mai sus cu glaspapier de 400 + 2 straturi de grund + 3 straturi de vopsea negru mat.

 

Eu stii cum am facut cu al meu , filler apoi cu vopsea neagra mata cu aceea care e pentru bari apoi dat un strat de lac mat .

Link to comment
Share on other sites

Cum se demonteaza grila la E46 coupe facelift?

are cineva idee?

Are niste cleme pe interior, cu o surubelnita daca impingi pe rand in fiecare va iesii dar trebuie sa fii atent sa nu rupi acele clame deoarece sunt foarte subtiri

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&hl=en&fs=1">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"> Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.