Jump to content

Demontare radio cd E90


Recommended Posts

A scos cineva vreunul ? Am vazut un diy pe E90 post si se introduce un card cumva in lateral jos la clima si se trage afara apoi e simplu are 2 suruburi dar am incercat azi de proba si nu am reusit mai nimic . Poate a facut cineva treaba asta , daca e si in Buc ar fi perfect . Edited by MYX
Link to comment
Share on other sites

poate era cardul gol... trebuie sa fie VISA sau American Express... moca cica nu iese !

:)

 

glumesc, nush ce am azi... vezi ca Virgil stie cum se scoate... daca ai nevoie de nr. lui sa imi spui, poate te dumireste el...

 

Cine e Virgil ? :) daca ai pe cineva care stie sa-mi explice sau poate sa ma ajute ar fi biiiiineeeeeee

Link to comment
Share on other sites

Ai gasit un RadioCD cu MP3 si il schimbi pe al tau?

Si eu sunt curios cum se scoate, daca ma hotarasc sa il trimit lui clauberty sa imi rezolve pixelii...

 

Am gasit , daca te intereseaza va fi Cd business al meu de vanzare , in caz ca nu ai chef de reparatii sau nu -ti reuseste

Link to comment
Share on other sites

am reusit sa demontez. e relaativ simplu . Se introduce din lateral un card la care indoiti o mica parte la 90 gr. Cu miscari sus jos se trage de partea de jos a climei si aceasta va iesi . Apoi e acces la cele 2 suruburi ale playerului . e nevoie de 5 min de rabdare .
Link to comment
Share on other sites

am reusit sa demontez. e relaativ simplu . Se introduce din lateral un card la care indoiti o mica parte la 90 gr. Cu miscari sus jos se trage de partea de jos a climei si aceasta va iesi . Apoi e acces la cele 2 suruburi ale playerului . e nevoie de 5 min de rabdare .

dar stiam ca cel profi are niste functii ale masinii care iti arata un cosnum si alte cateva chestii....sti despre ce e vb?daca merg si la tine ?

Link to comment
Share on other sites

dar stiam ca cel profi are niste functii ale masinii care iti arata un cosnum si alte cateva chestii....sti despre ce e vb?daca merg si la tine ?

 

Exact , afiseaza functiile OBC , face scroll intre melodii , afiseaza numele melodiilor , cel mai important e ca citeste mp3 si exista o mare diferenta la sunet . Deci merita conversia 100 % . si e plug and play :)

 

post-32-1107129711_thumb.jpg

Edited by MYX
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Am demontat si eu cd original si as vrea sa pun unul aftermarket mai bun ...ideea e ca imi trebuie ceva adaptoare pe acolo de la mufa originala si de la antena. Cineva a mai incercat asa ceva ? Pot imprumuta eventual un casetofon sa vad cum suna inante sa iau ...am gasit configuratia firelor pe acolo dar e probelema de mufa pt ca in ultim caz trebuie taiata.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.