Jump to content

Cumpar geamuri oglinzi E90


Recommended Posts

Am avut proasta inspiratie sa nu imi inscriptionez chimic oglinzile laterale, drept urmare am ramas fara ele. Asadar cumpar geamuri oglinizi laterale seria 3 E90 cu degivrare si tenta albastra m(noi sau sh daca nu sunt zgariate. Repere 51 16 7 145 267 si 8 in coada.

Desi e postul Pastelui si e pacat, le urez sa dea Domnu sa isi cumpere lumanari din banii cu banii pe care i-au luat pe oglinzi.

 

Eventual cine imi poate recomanda un centru unde sa le marcez chimic dau o bere. Am vazut la un seria 3 scris numarul cu caractere mai mici pe geam (sa nu acoppere jumate de oglinda). Daca stie cineva si acest lucru mai dau o bere.

Link to comment
Share on other sites

salut frate ecstaz

cred ca suntem vecini ca si pe mine m-au calcat aseara, aceleasi oglinzi le am si eu

mi-ar trebui si mie urgent, macar stinga..... pot sa-mi aduc, costa vreo 200 , dar imi vin in 4-5 zile si e greu fara oglinzi .....

daca gasesti mai repede si mai sunt da-mi si mie semn, dar un sfat si o rugaminte... nu lua de la hoti.. sa vedem cui or sa le mai vinda... daca nu le-or fi dat deja azi prin vitan......

Link to comment
Share on other sites

Bineinteles. Cine vrea sa imi vanda oglinzi furate sa isi ia gandul. Nu ma pot bucura de raul altuia.

 

@krn unde ai gasit cu 200? originale sau aftermarket? cu degivrare si tenta albastra?

 

Daca gasesc mai ieftin te ajut. Mie nu imi trebuie de urgenta. Am masina de rezerva dar ca idee, stau si intr-o zona linistita si cu toate astea zdrentele tot au trecut pe aici. Urmeaza sa pun sistem video sa bata direct pe masina sa vad eu care mai are curajul! Jar mananca jegosul la racoare. Inca o data ii urez sa dea cel de Sus sa nu aiba parte de ele.

Link to comment
Share on other sites

eu le aduc

la 200 aftermarket, dar d-astea imi aduc, sau 307 originale, dar crede-ma sunt la fel ...faza ca ca dureaza un pic , 4-5 zile si cred ca o sa-mi iau macar pe cea pe stinga daca gasesc undeva pe stoc mai repede...

ne auzim maine

Link to comment
Share on other sites

Am gasit printr-un prieten o ocazie la 250 RON amandoua. Sa vedem ce e de capul lor sapt viitoare cand vine in Buc. Cica le-a luat de la demembrari si nu ii sunt bune ca sunt cu 2 fire si el are cu 1 zicea parca (nu ma pricep la nr de fire dar eu am vazut ca am 2).

 

Tu aduci cu 200 RON bucata avand in vedere ca sunt noi nu?

Link to comment
Share on other sites

salut frate ecstaz

cred ca suntem vecini ca si pe mine m-au calcat aseara, aceleasi oglinzi le am si eu

mi-ar trebui si mie urgent, macar stinga..... pot sa-mi aduc, costa vreo 200 , dar imi vin in 4-5 zile si e greu fara oglinzi .....

daca gasesti mai repede si mai sunt da-mi si mie semn, dar un sfat si o rugaminte... nu lua de la hoti.. sa vedem cui or sa le mai vinda... daca nu le-or fi dat deja azi prin vitan......

 

 

A fost "razie" pe Nerva Traian si adiacent (cel putin 4 masini E90 au ramas fara + Audi A5). Eu am avut antifurturi negre si n-au observat. Nu le-au luat dar le-au crapat pe ambele.

Link to comment
Share on other sites

Nu e posibil asa ceva ! Mama lor de drogati ! Pana nu prindem unu si nu-i facem ceva la maini astfel incat sa nu mai prea poata folosi degetele vreodata si sa se duca vestea la toti, nu vor inceta ! Nu sunt un om violent si nici nu-mi place violenta, dar nenorocitii astia nu se vor opri niciodata ! Trebuie luate masuri extreme.
Link to comment
Share on other sites

a fost razie si in Titan sambata seara 4 Bmw-uri din zona mea au ramas fara oglinzi,eu le pusesem niste zabrele asa ca la puscarie(stiu taranesc...dar m-am gandit ca nu le mai fura) si mi le-au rupt cu totul.

e al 3-lea set pe care il schimb,oare cine o cumpara atatea oglinzi?sau astia isi fac stocuri....

inplus de asta un logan al uni prieten a fost furat Vineri seara,iar alt prieten a patit-o in parcare la manastirea Cernica duminica i-au spart geamul de la masina.

Deci a fost un WE plin de evenimente....

Link to comment
Share on other sites

a fost razie si in Titan sambata seara 4 Bmw-uri din zona mea au ramas fara oglinzi,eu le pusesem niste zabrele asa ca la puscarie(stiu taranesc...dar m-am gandit ca nu le mai fura) si mi le-au rupt cu totul.

e al 3-lea set pe care il schimb,oare cine o cumpara atatea oglinzi?sau astia isi fac stocuri....

inplus de asta un logan al uni prieten a fost furat Vineri seara,iar alt prieten a patit-o in parcare la manastirea Cernica duminica i-au spart geamul de la masina.

Deci a fost un WE plin de evenimente....

Fratilor

duceti-va toti la politie... poate or gasi ceva, la mine au gasit jumate de amprenta... n-a durat mult 20-30 de minute... in baba novac, sectia 12 parca e...abia spalesem masina...sper sa nu fie a baiatului de la spalatorie...

a fost o perioada acum 3-4 ani cind mi le luam cu mine seara in casa, mi-au furat multe seturi.. o sa incep iar sa le iau.. pina acum nu am fost niciodata la politie... dar sincer ar trebui mers pt ca la atitea masini tot fac o greseala... si poate-i infunda ca le-o fi dor de mititca...

ps:scuze de off-topic dar cred ca e de interes general, imi spuneau baietii de la sectie ca au mare atractie la bmw-uri...

Edited by krn
Link to comment
Share on other sites

il stii tu, ca are rost.... stai linistit ca daca e vad eu cu ochii mei amprente am unde sa ma duc sa le verifice in baza de date.. dar cum ti-am zis la mine nu erau ...daca-ar fi cum spui tu i-ar rupe tac-su picioarele macar...ca nu sparge vre-o banca sa se imbogateasca
Link to comment
Share on other sites

ai dreptate si tu,poate ar trebui sa nu mai fiu asa delasator si sa ma duc la politie....

poate daca am face mai multi o petitie catre politie,sa le dam anunturile din ziare de pe internet,poate s-ar putea face ceva.Nu stiu poate ne-ar putea ajuta conducerea forumului sa facem o actiune mai de anvergura impreuna cu politia sau ceva de genul,nu ma pricep...zic si eu.

Link to comment
Share on other sites

A auzit cineva de vreo petitie de care s-a tinut cont? Stiti ce va zice cap de creta? Ce bai, ai BMW, esti smecher. Lasa ca ti le iei pe CASCO. Singurul lucru in Romania cu hotii e legea junglei. L-ai prins i-ai rupt mana si a 2-a oara se gandeste de 2 ori inainte sa mai fure.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.