Jump to content

Vand e 39 12.2002 525 d.A.


Zorba

Recommended Posts

BMW E 39 525 dA (facelift) gri metal.

148.000 km reali (accept testare oriunde) ..masina e luata din Germania in 2006 la 114 000 iar eu fac maxim (10.000 pe an)

Fabricatie 12.2002

tiptronic

navi

piele

xenon

trapa

telefon cotiera

viper alarm /perimetru

pdc fata /spate

sun cover electric luneta

scaune incalzite

webasto (simplu)

audio premium +mag cd

4 chei

Alarma Viper cu perimetru

 

Probleme :1 cititorul cd navi blocheaza ejectarea.

2 din cand in cand dispare sunetul in 2 boxe.

 

Nu sunt samsar de masini.. a fost singura mea masina in 4 ani si am avut grija de ea. Nu are tziganii (pleoape, M paket , geamuri fumurii) totul este original si cum trebuie sa fie un executive. O vand pentru ca sunt vanator si imi trebuie neaparat un 4X4.

 

Pretul este 8500 euro negociabil. tel 0726 666 033 begin_of_the_skype_highlighting              0726 666 033      end_of_the_skype_highlighting

Edited by Zorba
Link to comment
Share on other sites

M pack daca nu e masina M da mi se pare tiganie. Sa ai un M looking car un 520 D ..patetic. eventual sa-i pui si sigla M .

 

 

pe undeva ai si partea ta de dreptate... bafta la vanzare si niste poze tear ajuta mult!!!

Link to comment
Share on other sites

M pack daca nu e masina M da mi se pare tiganie. Sa ai un M looking car un 520 D ..patetic. eventual sa-i pui si sigla M .

 

 

pe undeva ai si partea ta de dreptate... bafta la vanzare si niste poze tear ajuta mult!!!

Cei de la BMW sunt niste tigani ca au scos M pack :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am vazut masina lui Zorba de doua ori. Prima data doar ca o impresie generala apoi l-am rugat sa mergem la Bavaria sa-i faca un test. Am primit mana libera sa cumpar o masina pentru firma la care lucrez cu care in cea mai mare parte voi circula eu. Eu nu doresc alta masina decat BMW de 12 ani am numai BMW uri, mai bune, mai rele... Fac in jur de 60-70 mii de km pe an i-mi place sa stau confortabil in masina. Am vazut anuntul pe forum si l-am contactat. Ne-am intalnit am vazut masina, am condus-o, m-am uitat atent la ea. Cateva zgarieturi minore, facute probabil in parcare de altii exista pe masina, in schimb in rest masina este intr-o stare generala foarte buna. La condus am dus-o in gropi si nu am auzit nici un trancanit dubios. Nu functionau boxele din dreapta si navigatia. Zorba mi-a aratat toate functiile masinii, foarte documentat si meticulos, se vede ca a studiat cartea tehnica din scoarta in scoarta, si a si folosit toate facilitatile oferite de masina. Este un autovehicol pentru drumuri lungi, pe care oricine o va cumpara sunt convins ca o va folosi cu placere. Mie personal nu mi-au placut jantele de pe masina, in schimb cauciucurile erau Dunlop SP01, cu profil foarte bun care au costat cred o jumatate de avere .

Testul de la Bavaria l-am cerut pentru linistea mea sufleteasca sa am document fata de firma ca ceea ce am cumparat este o masina in regula. Ne-am intalnit la ora stabilita la Bavaria pe centura, dupa care masina a intrat in service. In timp ce asteptam primesc un tel de la fima cu urmatoarea corectia a "mainii libere" asupra deciziei de achizitie. Poate fi orice masina dar sa nu fie BMW, Mercedes sau Volvo!!! Sic. Si masina lui Zorba era in teste la Bavaria.Mi-a fost o rusine enorma dar nu am avut ce face nu sunt banii mei, deci trebuia sa ma conformez acestei decizii.

Bavaria mi-a facut o lista de piese care trebuiesc inlocuite destul de lunga, sper ca in speranta ca le voi schimba la ei. Daca era adevarat doar jumatate din ce au consemnat masina trebuia sa trancane ff tare cand mergeai in gropi cu ea. Stiu cum se comporta un BMW. Miam dat seama ca multe dintre piesele de la directie sunt plesnite pe tabelul respectiv, dar nu am protestat avand in vedere ca a cazut afacerea. Deci in afara de modulul radio nu a avut nici o problema electronica nici la motor nici la cutia de viteza, nici altundeva.

 

Am scris aceste cateva randuri in speranta ca il voi ajuta pe acest Domn -in adevaratul sens al cuvantuli- in a vinde aceasta masina, cu precizarea ca daca masina era pentru mine o cumparam fara doar si poate.

 

Cu deosebit respect

munteanur

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de prezentare.

 

Am fost cu ea la un service de bun simt , ca si eu m-am mirat de lista de piese la mecanica de jos facuta de Bavaria...

 

Si din toata polologhia aia au iesit pe bune tampoanele motor si bieletele anti ruliu... in rest e teapana.. nici macar o suspiciune.

 

dar de... Sper ca pana luni sa-mi vina si modulul bm 54 ok.

 

Vreau sa-i repar si ejectorul de la cd navi si nu mai negociez deloc la pret. 8400 pret fix

 

P.S. ai uitat sa spui de km ca sunt constatati reali.

Edited by Zorba
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de prezentare.

 

Am fost cu ea la un service de bun simt , ca si eu m-am mirat de lista de piese la mecanica de jos facuta de Bavaria...

 

Si din toata polologhia aia au iesit pe bune tampoanele motor si bieletele anti ruliu... in rest e teapana.. nici macar o suspiciune.

 

dar de... Sper ca pana luni sa-mi vina si modulul bm 54 ok.

 

Vreau sa-i repar si ejectorul de la cd navi si nu mai negociez deloc la pret. 8400 pret fix

 

P.S. ai uitat sa spui de km ca sunt constatati reali.

 

Intradevar dupa seria sasiului m-am interesat la Bavaria ce istoric au ei la dispozitie. Nu gasesc unde am notat exact dar cu aproximatie pot spune ce s-a gasit in baza de date din Germania:

- 2004 60000km

- 2006 110000km.

Asa cum a prezentat si Zorba in descriere.

La Bavaria nu au gasit nimic referitor la km schimbati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.