Jump to content

Vand BMW 3.16i 2001 (e46) 77 KW


fbuzila

Recommended Posts

Buna!

 

Imi vand si eu masina pentru ca plec in US in 1 Iunie si nu prea pot sa o iau cu mine :)

 

Eu locuiesc in Cehia (Brno) iar masina am cumparat-o din Praga acum 4 ani.

Am luat-o fara carte tehnica dar nici nu am avut probleme majore cu ea.

Atunci avea cam 80000 Km pe bord (habar nu am daca erau sau nu reali, masina arata bine asa ca am crezut mai ales ca am luat-o de la un dealer)

Acum are 137000 Km.

Pretul care il cer in Cehia e 5000 Euro incluzand rotile de 17'' cu gume de vara. (fara alea o dau cu 4600 Euro) Daca e un pret prea mare pentru Romania atunci si scot anuntul de aici.

 

Dotarile le vedeti in poze. Nu aduc masina in Romania. Cine vrea trebuie sa vina dupa ea.

 

http://www.sauto.cz/nahled-inzeratu/7943082

post-212-1270722829_thumb.jpg

post-212-1270722836_thumb.jpg

post-212-1270722851_thumb.jpg

post-212-1270722856_thumb.jpg

post-212-1270722867_thumb.jpg

post-212-1270722876_thumb.jpg

post-212-1270722908_thumb.jpg

post-212-1270723071_thumb.jpg

Edited by fbuzila
Link to comment
Share on other sites

Salut, ce norma euro este? Cate chei ai la ea? A avut vreun accident? In ce stare de functionare este?

 

Cred ca e Euro3. Am o singura cheie cu cip (asa am primit) si am mai facut eu o copie pentru usi.

Masina merge bine iar luna asta trebuie schimbat uleiul. (il schimb cam la 10000 km)

De cand am masina am schimbat la ea:

- bratele si bucsele acum 4 ani

- franele si discurile pe fata acum 1.5 ani

- franele pe spate in Noiembrie anul trecut

- sonda lambda

- ceva senzor la motor

- clima e manuala (in poze o vezi automata pentru ca am schimbat eu fata, dar nu poti controla mai mult de 2 motorase deodata...pe mine nu ma deranjeaza si imi place cum arata..dar am si clima manuala)

- geamul din dreapta fata a fost schimbat ca mi-au spart hotii masina si mi-au furat GPS-ul (la service BMW original)

- parbrizul a fost schimbat...nu e original BMW

- spoilerul din spate e putin miscat (m-a atins un "bou") dar nu m-am obosit sa il repar pentru ca abia se vede

- cat am avut eu masina nu a avut nici un accident; ce a fost inainte e greu sa spun dar nu pare a fii lovita...

- i-am schimbat sistemul audio dar am lasat CD-ul original in bord ca imi place cum arata si + il folosesc sa vad agenda din telefon

- are in MP3 player cu USB in bord, iar fata i-am mutat-o unde era scrumiera...pentru control..+ ca MP3-ul poate fi controlat si de la volan

- i-am pus is un subwoofer pioneer sub scaun, din ala slim (scoate si el ceva bass dar nu e miraculos)

- usile din fata le-am izolat fonic si am pus ceva difuzoare mai bune in usi

- are si angel eyes

 

Si cam atat...sper ca nu am uitat nimic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.