Jump to content

vand BMW 535d (E60)


vio_

Recommended Posts

Ai spus ca masina e din Germania.Nu exista 535d pana in 200k (nu 141k , cat ai spus tu) sub 16000 euro. Chestia cu achizitia de la persoana particulara nu prea tine. Nu vreau sa fiu carcotas, dar stiu ce spun si cu masini din astea se induce ideea ca cei care vand masini "corecte" , nemasluite , cu istoric si intretinere ar cere prea mult (atentie , nu vand nici o masina ), ceea ce este fals. Cand un om a cumparat o masina de 25000, sa zicem, acum un an, a avut grija ce si de unde cumpara, a facut 5-10K si vrea sa o vanda< e dispus sa piarda ceva , dar nu 45-50% din valoare. Dealtfel , nici neamtul nu vinde pe degeaba masini bune pana in 150k (fie parc, fie p.f.) Ma poti contrazice cu cartea service (nu cea de 10euro) si cu VIN_ul.

 

 

nu vreau sa ma apuc de vorbit nepoliticos (sa injur) dar am impresia ca le cam stii pe toate, nu te contrazic pt ca nu prea simt nevoia (imi perd vremea)dar poate mai sunt si exceptii . iti dau un exemplu : ai credit ipotecar , ai ajuns in imposibilitate de plate ai nevoie de bani ce vinzi prima data ?????????

oeicum nu e problema masina se poate tezta oriunde si in orice conditii daca vrei ..... si sa iti mai zic ceva masina e fabricata in 2005 luna a 6-a iar inmatriculata e din 2007.(asta nu o mai stiai)

De injurat, poti sa injuri, dar nu vei speria pe nimeni. Daca masina era inmatriculata (nu adusa pt vanzare) faza cu creditul putea sta in picioare.Pe site-urile de vanzari masini nu se pun atatea intrebari, insa pe forumurile auto nu sunt toti ignoranti.Ma poti contrazice in continuare cu VIN-ul masinii. Voi fi primul care isi va cere scuze. Am explicat mai sus motivele interventiei mele.

 

nu am ce sa te contrazic pt ca imi pierd vremea cu tine si cu teorii de doi bani .

hai cu banu vezi masina ,o verifici si pe urma poti sa scrii o carte pe forum despre ea, cu toate convingerile tale .

asa ca daca nu esti curios sa cumperi masina mai bucura-te de a ta (daca ai ). nu are rost sa ne mai perdem vremea cu povestiri de adormit copii.

sa nu uit in legatura cu VIN-ul sa stai linistit pana am sa te conving eu .........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De ce nu pui VIN-ul masinii, sa se convinga lumea ca nu ai nimic de ascuns?

 

de ambitie :twoup:)

oricum prea putini au bani dintre cei care is pe forum pentru a cumpara masina .

pt care e interesat altfel discutam.

Link to comment
Share on other sites

Cati carcotasi fara bani de o cola in buzunar pe forumul asta! Daca e prea scumpa dati la cap SCUMP, SCUMP domne SCUMP si acum va luati ca e prea ieftin, desi in poze totul e impecabil!

O masina superba, la un pret ft bun!

 

Succes la vanzare si nu pleca urechea la toate uscaturile!

Link to comment
Share on other sites

Cati carcotasi fara bani de o cola in buzunar pe forumul asta! Daca e prea scumpa dati la cap SCUMP, SCUMP domne SCUMP si acum va luati ca e prea ieftin, desi in poze totul e impecabil!

O masina superba, la un pret ft bun!

 

Succes la vanzare si nu pleca urechea la toate uscaturile!

 

mersi ....

chiar e masina ok si si surprins ca inca nu si-a gasit proprietarul.....

de pret ce sa mai vorbesc, eu cred a e chiar rezonabil

Link to comment
Share on other sites

am citit, cred ca pe site-ul respectiv ca ai fi interesat si de variante, si de aceea te-as intreba daca ai fi interesat de un 320i e46 facelift din 2002, 170cp... daca da ce diferenta ar mai trebui sa iti dau? evident, este vorba despre o evaluare estimativa, nici nu stiu daca te intereseaza sau nu masina mea, insa mi-am permis sa te intreb. in maxim 10 zile as vrea sa o dau pe amea si sa mai pun niste bani pt un e60, si incep prin a te intreba pe tine.. astept un raspuns.
Link to comment
Share on other sites

am citit, cred ca pe site-ul respectiv ca ai fi interesat si de variante, si de aceea te-as intreba daca ai fi interesat de un 320i e46 facelift din 2002, 170cp... daca da ce diferenta ar mai trebui sa iti dau? evident, este vorba despre o evaluare estimativa, nici nu stiu daca te intereseaza sau nu masina mea, insa mi-am permis sa te intreb. in maxim 10 zile as vrea sa o dau pe amea si sa mai pun niste bani pt un e60, si incep prin a te intreba pe tine.. astept un raspuns.

 

in ce tara e inmatriculata masina?

Link to comment
Share on other sites

am citit, cred ca pe site-ul respectiv ca ai fi interesat si de variante, si de aceea te-as intreba daca ai fi interesat de un 320i e46 facelift din 2002, 170cp... daca da ce diferenta ar mai trebui sa iti dau? evident, este vorba despre o evaluare estimativa, nici nu stiu daca te intereseaza sau nu masina mea, insa mi-am permis sa te intreb. in maxim 10 zile as vrea sa o dau pe amea si sa mai pun niste bani pt un e60, si incep prin a te intreba pe tine.. astept un raspuns.

 

in ce tara e inmatriculata masina?

 

iti raspund eu,din cate se vede un ,,S'' pare a fi SUEDIA :twoup:

Link to comment
Share on other sites

am citit, cred ca pe site-ul respectiv ca ai fi interesat si de variante, si de aceea te-as intreba daca ai fi interesat de un 320i e46 facelift din 2002, 170cp... daca da ce diferenta ar mai trebui sa iti dau? evident, este vorba despre o evaluare estimativa, nici nu stiu daca te intereseaza sau nu masina mea, insa mi-am permis sa te intreb. in maxim 10 zile as vrea sa o dau pe amea si sa mai pun niste bani pt un e60, si incep prin a te intreba pe tine.. astept un raspuns.

 

in ce tara e inmatriculata masina?

 

iti raspund eu,din cate se vede un ,,S'' pare a fi SUEDIA :twoup:

 

mersi nu stiam .......

Link to comment
Share on other sites

Da intr-adevar ,masina este inmatriculta in Suedia, nu am inscris-o la noi pt ca eu am domiciliul acolo si nu avea nici un rost atata vreme cat toate taxele i le platesc acolo. Masina este pe numele meu cu numere valabile.
Link to comment
Share on other sites

Da intr-adevar ,masina este inmatriculta in Suedia, nu am inscris-o la noi pt ca eu am domiciliul acolo si nu avea nici un rost atata vreme cat toate taxele i le platesc acolo. Masina este pe numele meu cu numere valabile.

 

mersi dar deocamdata nu prezinta intres

Link to comment
Share on other sites

Masina putea sa aiba si 300.000de km, avand in vedere cum arata si unde a fost rulata tot si-ar merita banii. Cati km "Rezista" un 535D? eu zic ca dublu fata de un 320d. Cei care dispun de banii astia sa stabileasca o intalnire cu baiatul, noteaza VIN-ul, fac o tura cu masina(daca se poate intr-o parcare ceva), verifica tot ce vor la ea si apoi cumpara. Degeaba comentati aiurea la masina aici, toti v-ati dorii o asemenea masina, e un 530d dar cu mult mai multa putere. bafta la vanzare si sper sa mai apara masini de genul asta si la pretul asta. O zi buna
Link to comment
Share on other sites

Masina putea sa aiba si 300.000de km, avand in vedere cum arata si unde a fost rulata tot si-ar merita banii. Cati km "Rezista" un 535D? eu zic ca dublu fata de un 320d. Cei care dispun de banii astia sa stabileasca o intalnire cu baiatul, noteaza VIN-ul, fac o tura cu masina(daca se poate intr-o parcare ceva), verifica tot ce vor la ea si apoi cumpara. Degeaba comentati aiurea la masina aici, toti v-ati dorii o asemenea masina, e un 530d dar cu mult mai multa putere. bafta la vanzare si sper sa mai apara masini de genul asta si la pretul asta. O zi buna

 

mersi de vorbe..........

masina s-a vandut , acuma am la vanzare un 530d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.