Jump to content

[Vand] 320d E90


hornetb

Recommended Posts

Eh, ce sa fac si eu, bag batul prin gard.

 

nicio problema, dar, daca esti interesat sa o vezi, trec prin VL zilele urmatoare :p nu sa o cumperi, doar sa o vezi :)

 

Astept seria de sasiu, multumesc

 

te rog, da-mi o adresa de messenger. sau mail-ul ala e pe bune? dooh@e90.ro ?

Link to comment
Share on other sites

nicio problema, dar, daca esti interesat sa o vezi, trec prin VL zilele urmatoare :p nu sa o cumperi, doar sa o vezi :)

 

 

 

te rog, da-mi o adresa de messenger. sau mail-ul ala e pe bune? dooh@e90.ro ?

 

eu nu l-am scris degeaba cu "at" si nu @, sa nu fie indexat de roboti, dar acum trimite seria de sasiu, acum cat inca mai sunt dispus

sa fac acest lucru pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

eu nu l-am scris degeaba cu "at" si nu @, sa nu fie indexat de roboti, dar acum trimite seria de sasiu, acum cat inca mai sunt dispus

sa fac acest lucru pentru tine.

 

"trimite seria de sasiu, acum cat inca mai sunt dispus sa fac acest lucru pentru tine." - lol, nu stiu ce favoare imi faci, dar oricum iti multumesc :)

 

insa ai cerut ceva, e normal sa-ti dau aceasta informatie.

 

so...ti-o "emailez" imediat "boss" :)

Link to comment
Share on other sites

Cand ai fost ultima oara intr-un service bmw in ro ?

 

Decembrie 51648 Kilometres e ultima intrare in germania

 

Ca si dotari fata de standard ai :

 

09BF : NAVIGATIONSPACKAGE

0403 : Glass roof, electrical

0249 : Multifunction f steering wheel

0606 : Navigation system Business

0502 : Headlight cleaning system

0534 : Automatic air conditioning

0521 : Rain sensor

0520 : Fog lights

0200 : Diesel particle filter

0522 : Xenon Light

0465 : Through-loading system

0644 : Preparation f mobile phone w Bluetooth

0255 : Sports leather steering wheel

Link to comment
Share on other sites

"Cand ai fost ultima oara intr-un service bmw in ro ?" - niciodata, n-am avut de ce, niste placute de frana, niste bielete, o rola intinzatoare, curelele (preventiv), niste protectii amortizoare (burdufuri...ceva de genu`, sa nu intre praful acolo) ...si alte chestii minore...le-am putut face si in alta parte, nu vad ce relevanta are daca am fost sau nu intr-un service bmw in ro, n-am avut de ce sa ma duc, cel putin pana acum :)

 

"Decembrie 51648 Kilometres e ultima intrare in germania" - decembrie...ce an ? Daca tie iti arata sau tu stii, foarte tare :) Eu am intrebat la BMW in ro si au zis ca n-am istoric pe bmw, dar nu mi-am facut griji pentru ca stiu de unde am luat-o, iar tipul care m-a dus acolo de unde am luat-o imi mai vanduse el una (un 320d E46, 2004...mi-a vandut-o in 2008 cu 170 000 km reali) ...

 

"Ca si dotari fata de standard ai :" - multumesc pentru dotari, mi le-a mai zis un coleg aici pe forum, o sa incerc sa le postez.

Link to comment
Share on other sites

scuze, 2007.

 

Esti 100% sigur ca nu a fost niciodata intr-o reprezentata bmw ?

Nici macar citire la cheie ?

 

deci decembrie 2007, 51 000 km, ms :)

 

"Eu am intrebat la BMW in ro si au zis ca n-am istoric pe bmw" - dupa cum am zis, indirect, am fost (fiind in trecere) sa intreb de nr. de km, le-am dat seria, au zis ca nu gasesc nimic. le-am dat cheia, iar au zis ca nu gasesc nimic. credeam ca te referi la mers pentru verificari, reparatii, interventii :)

 

Si am mai fost la bmw pentru o constatare parca, atunci cand mi-a lovit unul bara fata si farul si cand mi-am luat pachetul M.

 

recitind intrebarea ta: "Esti 100% sigur ca nu a fost niciodata intr-o reprezentata bmw ?" - nu pot sa fiu 100 % sigur daca a fost sau nu in Germania, ea, masina, intr-o reprezentanta bmw. n-am de unde sa stiu ce a fost acolo. eu am zis doar ca n-am fost in ro pentru "verificari, reparatii, interventii" . am fost o data sa intreb de km, prin 2009 sau 2010...si a doua oara cand m-a lovit ala in bara si in fara, dupa cum am zis... :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Aha, repet intrebarea :-)

 

Cand a fost ultima oara cheia intr-o reprezentanta bmw din orice tara din lume ?

 

2009 toamna sau 2010, nu mai retin :) nu vad care-i importanta, dar poate ma/ne lamuresti tu :)

 

oricum e clar ca nu te intereseaza masina, dar ca fapt divers :)

 

p.s. scriai ceva...te-ai oprit, continua te rog :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza altceva, Last identified mileage : 185,784 Kilometres, e ultima citire de cheie facuta la masina ta.

Km aia nu bat cu km tai, cu siguranta nici tu nu stiai asta, si foarte probabil nici reprezentanta nu avea cum sa te ajute.

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza altceva, Last identified mileage : 185,784 Kilometres, e ultima citire de cheie facuta la masina ta.

Km aia nu bat cu km tai, cu siguranta nici tu nu stiai asta, si foarte probabil nici reprezentanta nu avea cum sa te ajute.

 

Ce te intereseaza si de ce ?:) 185 784 cand zici asta? Probabil prin 2011, cand am fost cu problema de care am zis mai sus.

 

Care km nu bat cu ai mei si de unde pana unde ideea asta? Nu inteleg, fi mai concret/exact te rog.

Link to comment
Share on other sites

Ce te intereseaza si de ce ?:) 185 784 cand zici asta? Probabil prin 2011, cand am fost cu problema de care am zis mai sus.

 

Care km nu bat cu ai mei si de unde pana unde ideea asta? Nu inteleg, fi mai concret/exact te rog.

 

"2009 toamna sau 2010, nu mai retin"

 

Nimic, vroiam doar sa demonstrez ca nimic nu e asa cum pare, si ca masinile astea impecabile, aproape full, nu mai au nici

o legatura cu realitatea, iar km deja sunt rar de intalnit si scosi la un suc, ba-s prea multi, ba-s prea putini, ba-s negri

si se ascund.

 

Mult succes la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

"2009 toamna sau 2010, nu mai retin"

 

Nimic, vroiam doar sa demonstrez ca nimic nu e asa cum pare, si ca masinile astea impecabile, aproape full, nu mai au nici

o legatura cu realitatea, iar km deja sunt rar de intalnit si scosi la un suc, ba-s prea multi, ba-s prea putini, ba-s negri

si se ascund.

 

Mult succes la vanzare.

 

amice, fi mai concret te rog, altfel doar lasi sa planeze niste dubii/suspiciuni fara rost. eu am fost doar cu cheia prin 2009 sau 2010 sa-mi verific km. problema cu masina lovita, bara si farul, a fost prin 2011 probabil, nu mai retin exact.

 

spune-ne concret cand au fost acei km, 185 000...sa nu fie neintelegeri, ca poate cineva intelege ca avea km astia prin 2010 si normal ca acum se gandeste ca am 300 000, ceea ce nu este adevarat.

 

asa ca te rog, da-ne toate detaliile

 

 

"Nimic, vroiam doar sa demonstrez ca nimic nu e asa cum pare, si ca masinile astea impecabile, aproape full, nu mai au nici o legatura cu realitatea, iar km deja sunt rar de intalnit si scosi la un suc, ba-s prea multi, ba-s prea putini, ba-s negri si se ascund." - insist, la mine este EXACT ASA CUM AM ZIS, KM SUNT REALI, MASINA NU E IMPECABILA, am zis ce si cum are.

 

nu stiu de ce te-ai apucat de verificari doar si numai in cazul meu, dar nu ma deranjeaza, e foarte bine pentru a vedea un potential cumparator :)

 

insa te rog lamureste problema, vezi exact cand au fost acei 185 000, fi corect si sincer si spune-ne cand...

 

multumesc

 

Eu nu ma apuc sa fac rahaturi/magarii pe acest forum. Km sunt reali, multi, putini, astia sunt. Si nu stiu daca mai exista la vanzare vreo masina cu atatea defecte MENTIONATE, ca a mea, cum am facut/procedat eu. Am spus clar si de la inceput care-s problemele.

 

Asa ca as aprecia daca ai lamuri si tu problema kilometrilor. Ms

 

ASTEPT. HAI, DA-MA DE GOL EXACT, 185 784 sau cat era, da corect, exact...a avut km astia candva, dar, te intreb amice, cand ?:) Daca ziceam ca are 170 000 km, era clara treaba, dar eu n-am pretins nimic sub 210 000 km...asa ca...da-ne toate datele, exacte :)

 

ms

 

p.s. 1 - dooh lasa sa se inteleaga faptul ca masina mea avea acesti km in 2009 sau 2010, ceea ce este total fals. se zbate sa lase aceasta parere, dupa care e offline. desigur, presupun ca n-a fost cu intentie si ca pur si simplu a iesit omul de pe net, e o ora tarziu :) ma gandesc ca si daca a fost cu buna intentie, a facut asta ca asa a vrut el, nu ca a fost complicele cuiva :) whatever, eu pot dovedi oricand, oricui, in mare parte, acesti km...asa ca...daca cineva vrea masina, nu-i problema :)

 

p.s. 2 - @dooh - dupa cum am zis, nu te intreb de ce m-ai luat tocmai pe mine si doar pe mine la intrebari, dar daca nu raspunzi la aceasta intrebare "185,784 Kilometres - cand ?" iti spun eu ca-i 2011 100 %, nu e nici 2009, nici 2010, asa cum, cu intentie sau fara...ai lasat sa se inteleaga...din pacate :)

 

so...daca nu raspunzi la aceasta intrebare, dai nastere la suspiciuni cu privinta la bunele si sincerele tale intentii, cel putin fata de mine :) ms

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Eu din ce am inteles la tine km ies bine.

50 k in 12.2007

Tu ai luat-o la 110k in 2009

Si last identified 180k , e clar ca a zis last identified pt ca nici el nu stie data.

 

 

Daca te referi la mine, da, asa zic si eu. Nu stiu cat a avut in luna a 12-a 2007, am fost cu ea la BMW in Bucuresti prin 2009 sau 2010, le-am dat seria, mi-au zis ca n-are istoric pe BMW. Mi-au cerut cheia, la fel, nu mi-au putut spune nr. de km. Acum daca n-a vrut baiatul ala (ma mai servise o data, alt baiat parca, si daca nu ar fi vrut ...putea sa-mi spuna ma gandesc) sa-mi zica nr de km, nu am de unde sa stiu, mie mi-a zis ca n-are istoric pe bmw, probabil ca nu facuse service-urile la BMW in DE.

 

Eu am luat-o la 107 000 in august 2009. Aia 185 784 (sau pe-acolo) erau in 2011, corect, dar il rog sa spuna asta (NU SA LASE DE INTELES CA ERAU IN 2009 SAU 2010, CUM A FACUT), sa spuna ca-i vorba de anul 2011 si luna, la fel cum a zis de cei 50 000 sau cat erau, in decembrie 2007.

 

Cam asta e situatia, adevarul :)

 

Oricum, urat gest din partea lui @dooh...sa te chinui si sa stai la 2:00 noaptea sa astepti o serie de sasiu, sa verifici, si sa arunci cu noroi dupa aia, lasand totul in ceata. Dar pana revine domnul, presupunem c-a iesit de pe net pur si simplu, fara intentie, desi era normal si de bun simt sa lamureasca lucrurile inainte sa iasa, nu sa lase loc de suspiciuni nefondate.

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Stie data, ii apare cu data fiecare inregistrare, a zis asa sa vada ce zici tu si cum o dai la intors. Daca nici pe dooh nu il mai credem ...

 

Pai bun, sa o zica. Nu mai comentez/comentam de ce DOAR LA MINE a facut/face asta, dar, repet, nu ma deranjeaza. Nu pot sa cred ca l-a pus cineva sa faca asta, presupun ca e proprie initiativa :) N-am de ce si nici cu ce sa o dau la intors, nu crezi ?

 

Iar eu habar n-am cine e @dooh si n-am de ce sa cred in bunele lui intentii, din moment ce-a lasat-o asa ...scuze :) Am zis mai sus destule.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.