Jump to content

Cumpar E46 320d


V8Li

Recommended Posts

Salut

 

Nu vreau sa scad pretul la masini, nu sunt samsar, vreau o masina solida pentru mine, imi permit sa o intretin dar nu am mai multi bani acum si nici nu prea mai vreau sa astept.

 

Pretul ar fi cam 8500 (banii maine, daca e peste imi mai trebuie cateva zile, sunt pregatit sa dau peste dar depinde de masina). Vreau berlina sau coupe (dar nu se poate la banii astia :twoup:, gasisem una la 10000 dar s-a dat imediat, asta ca fapt divers).

 

Pretul este acelasi cu cel pe care il dau pe doua 320d din 2004 cu piele (una cu scaune sport si una cu navi mare, ambele cu plafon negru), nu le cumpar ca unu e in America (masina a adus-o el si nu a facut inca actele cu cel la care este acum, e recent adusa dar merge fara revizie si nu o mai vreau) si una are cateva urme de gheata (a dat piatra in zona, condusa sub 2000 de turatii dar este recent adusa) si astept sa vina nu-stiu-ce-masina-cu-ultrasunete sa vedem daca o face fara revopsire. Negociem daca nu. Amandoi au nevoie urgenta de bani deci nu stiu daca este un pret OK.

 

Sunt cam bolnav dupa ainterior negru (si plafonul, amandoua aveau, una avea si trapa) deci sunt dispus sa maresc pretul pentru una. Exterior negru, albastru sau argintiu (poate alb, n-am prea vazut).

 

Ma intereseaza mai mult masini mai "conduse" decat masini care au schimbat la 2000 rot/min. Deci de la doamne se testeaza mai atent :)

 

Interiorul preferabil piele (navi si alte optiuni nu ma prea intereseaza) sau panza cu scaune sport.

 

As fi interesat de carte service (oricum as vrea sa o duc la un mecanic bun din oras de la mine pe tester) dar toate masinile mele au avut carte service si am tinut foarte mult sa pun service-uri in ea si sa tin facturi. As vrea sa continui traditia... cred ca arata o masina ingrijita.

 

Preblema mai este cu anul, as vrea dupa 2004 luna cat mai mare. Este important pentru mine pentru ca as vrea sa o resoftez si din ce am citi pe net pana in 2004 au avut turbo mai slab si ceva slab pe la common-rail (in 2004 au ingrosat un ax pe la "butterfly"). Oricum mecanicul pe care l-am mentionat mai sus are una pe care a dus-o in 200Cp, o sa-l intreb din ce an este, cred ca duc si 2002-2003 usor.

 

Accept zgarieturi pe caroserie da nu inutile in interior, nu suport masinile "murdare".

 

Sper sa nu fi uitat nimic, din nou, nu vreau sa scad pretul la masini, daca masina ta e mai scumpa bafta la vanzare, am avut norocul sa gasesc prin prieteni masini aduse recent in stare excelenta la un pret mic. Am si eu masina luata cu 9000 de euro si acum daca iau 4000 e bine. Nu fac afaceri cu masini, prefer sa o dau parintilor pe nimic. Ca o paranteza, nu inteleg cand aud "am dat 12000 acum un an, am lasat destul". Eu nu cred in afaceri cu masini... e nevoie mare de bani si preturile or sa mai scada. Nu ma prea intereseaza ca vreau acum, nu vreau sa mai astept pana la toamna...

 

PS: Din ce-am vazut pana acum am ajuns la concluzia ca in Romania sunt fie BMW-uri, fie carute cu sigla BMW; nu sunt conduse cum trebuie si sunt tinute prin service-uri de cartier... Mecanicul pe care l-am mentionat mai sus este specializat in BMW-uri, este foarte pasionat, am un prieten care a avut o problema la al lui, nimeni nu stia ce are, i-a spus prin telefon simptomele si el i-a spus exact... Daca va intereseaza PM, nu sunt prieten cu el, nu-mi face favoruri daca ii duc clienti, este doar super bun si merita sa-i creasca garajul. Este in Valcea.

 

Numai bine, multumesc daca ati ajuns pana la fraza asta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Si este de vanzare? Poze, ceva... Nu vreau nici sa-ti cer numarul si sa-l deranjez aiurea, adica sa nu fie de vanzare sau sa aiba culoarea mov cu interior din plus verde :twoup:

 

 

sal am eu un e46 care cred ca te`ar interesa daca mai vrei sa iti cumperi! :) id : SIRTAVII 320D din 2003 luna a 12 adica 2004 :) si la bani frumosi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.