Jump to content

instalare dvd player 2DIN E46


Recommended Posts

Salut,am un 320D E46 prefacelift,sau mai exact liftback-ul de 136 cp,si as dori sa schimb cd player-ul meu bussiness din fabrica cu un dvd player cu gps,bt,tv,la dimensiunile 2DIN.Din necunostiinta de cauza,nu stiu exact ce trebuie modificat ,ce fel de rama adpatoare am nevoie,ce fel de accesorii,stiu doar ca se da clima mai jos,dar cam atat,cu alte detalii sper sa ma ajutati voi.Dvd player-ul dorit ar fi cel din poza,nu ma incadrez la cel cu look oem numit dynavin,care este mult mai scump.
Link to comment
Share on other sites

Ai nevoie de un kit de instalare,care consta intr-o rama si un suport metalic!aprox 200e + rama de mutare a climei aprox 75 e + cineva care sa stie sa il monteze nu e asa simplu eu am montat si stiu cat dureaza aprox 40-50e montajul depinde cum gasesti.Sunt unii care nici nu au mai montat si vreau 100e,dar cu putin noroc gasesti si mai ieftin.

Acum poti face un calcul rapid si vezi cat iti da mai pune si sistemul 2 din,si intr-un final vei ajunge la un dynavin!

Bafta si sa ne pui poze dupa ce termini treaba

Link to comment
Share on other sites

era Dynavin,si a montat-o la un prieten,tot cu e46,montajul a fost in pretul aparatului,dar mie nu stiu daca vrea sa-mi monteze alta unitate in afara de dynavin,tocmai ce si-a instalat si el pe masina recent dynavin,trebuie sa vorbesc cu el,si in principiu de asta vreau sa stiu preturi la accesoriile de montaj ca sa nu fiu luat de gasculitza si sa imi dea niste scoruri din alea,non-bugetare :twoup: cam mult pentru acea rama adaptoare,dar probabil ca se aplica principiul de monopol ,nu de oligopol la faza asta,oricum cinste cerui care le face,e baiat destept

 

Stefan_t,uite aici un link : http://www.be-loud.ro/produse/DVD_-_TV_Aut...vi_-_Bluetooth/

 

 

Va rog frumos niste sfaturi legat de acest dvd player pe care vreau sa il pun,cu specificatia ca nu il iau la pretul de pe site,e un pret mult mai mic

Link to comment
Share on other sites

Fa un calcul la cat iei tu 2DIN-ul + Rama adaptoare si kit-ul de montaj (200-250 euro) + montaj (50-100 euro) + rama de clima (75 euro) si vezi unde iesi.

 

Sa iei in calcul ca trebuie sa tai din cutia de la aeroterma, trebuie sa modifici bagheta care controleaza clapetele de la aeroterma etc.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca s-ar putea sa ai dreptate,plus ca modificarile cu acele taieri nu ma prea incanta,dar cred ca acel mecanic pe care il cunosc a facut treaba asta,pentru ca el pe a lui prima oara nu a pus dynavin,a pus tot un 2din dar nu stiu ce marca,ceva nu prea recent oricum..sau posibil sa fi avut in spate 1din?mai exista ceva asemanator dynavin-ului,dar ceva mai vechi,si tot cu 1din in spate?adica ceva ca si un prim-model de dynavin?probabil ca daca ar fi,mecanicul respectiv modelul acesta a avut prima oara pe masina

Brandex,ai o mica intrebare pe prv

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.